Diyafram nefesi nasıl alınır?

Geçmişten günümüze doğru nefes alıp verme teknikleriyle fiziksel ve ruhsal sağlık korunmaya çalışılmaktadır.

Diyafram nefesi nasıl alınır?

Yüzyıllardır zihinsel ve fiziksel olarak arınmalar için nefes teknikleri kullanılmaktadır. Çok çeşitli olan nefes tekniklerinden biri de diyafram nefesidir. Bunun için doğru nefes alıp verme ile mutluluğu aranan huzuru hatta neşeye ulaşmak mümkün. 

İlk olarak diyafram nefesi nasıl alınır, teknikleri nelerdir?

Diyafram nefesinin doğru yapılabilmesi için ağzınızın kapalı olması gerekmektedir. Ön iki dişinizin arkasındaki damağa dilinizi rahat bir şekilde değdirin. Ardından burnunuzdan normal bir şekilde nefes alıp verin. Nefes alırken karnınızı dışarı doğru genişletin sonra nefes verirken karnınızı içe doğru çekmelisiniz. 

Bunu bu şekilde tekrarlamaya devam edin. Nefes egzersizlerini yaparken gözlerinizi kapatın. Nefes alma işleminizde karnınız şişsin, bu tekrarları yaparken nefes alma ihtiyacınız devam ediyorsa, göğüs kısmınızda şişmeye başlayacaktır.

Nefes verirken dikkat etmeniz gereken bir takım maddeler bulunmaktadır;

Diyafram nefes çalışmasında nefes verirken ciğerlerinize aldığınız bütün havayı boşaltmanız gerekmektedir. Bütün nefesi verdikten sonra tekrar nefes alma işlemine devam edebilirsiniz. Bu basit egzersizi gün içerisinde mutlaka 5 veyda tercihinize göre 10 dakika boyunca uygulamaya çalışın. Bu egzersizi düzenli bir şekilde ugularsanız sinir sisteminizde düzene girecektir.Egzersizlere alışmaya başladığınızda nefes verme sürenizi uzatmaya çalışın. Bu pratikleri uygulayarak kısa zamanda gözle görülür farklı ruh sağlığınızda ve fiziksel anlamda göreceksiniz.

doğru nefes alıp verme teknikleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar