Gülmenin sağlığa faydaları nelerdir?

Hastalıklarda, veya mutsuz bir anda çözümü olarak ilaçlarda arıyoruz bu noktada küçücük bir gülümseme derdinize deva olabilir!

Gülmenin sağlığa faydaları nelerdir?
-A A+

Her ne kadar inanması güç olsa bile gülmenin saplığa olan faydalarına inanamayacaksınız. Gülmek etrafa ve çevrenize yaydığı pozitif enerjinin yanında kişideki aşırı stresi azaltmada tedavi etkisi olarak da kullanılmaktadır. Gülmenin sağlığa olan faydaları nelerdir? hadi hep birlikte bakalım...

Gün içerisinde, yaşantınızda gülmenin sağlığa olan fayadaları saymakla bitmiyor! ABD'de yapılan araştırmalara göre, gülmek kişilerde stresi azaltmada oldukça etkili bir tedavi olduğu ortaya çıktı. Tek bir kahkahanın bile vücuttaki "kortizol", "adrenalin" ve "dopamin" hormonlarının seviyelerini düzenlediğini gösterimektedir.

Hormonların düzenli çalışması bağışıklık sistemini koruyor ve kanseri önlemede yardımcı olabiliyor. Ayrıca gülme ağrıyı da azaltabiliyor. Araştırmacılar yaptıkları araştırma sonucunda, kronik ağrı “Eğer kronik bir ağrı çekiyorsanız, tedavinize yardımcı olması için bir stand up izleyin ya da komedi filmine gidin” sözleriyle belirtti.