Hünnap nedir bu meyve kanseri önlüyor!

Hünnap nedir?Hünnap hangi hastalıklara iyi gelir? Çin'de ölümsüzlük meyvesi olarak bilinen bu meyve bakın hangi hastalıklara iyi geliyor!

Hünnap nedir bu meyve kanseri önlüyor!

Hünnap nedir?Hünnap hangi hastalıklara iyi gelir? Bu meyvenin adını daha önce duymamış olabilirsiniz. Hatta tadının bile nasıl bir şey olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Eski çağlardan beri Çin'de alternatif tıp yöntemi olarak kullanılan hünnap meyvesi,Çin'de ölümsüzlük meyvesi olarak biliniyor.Peki bu meyvenin hangi hastalıklara iyi geldiğini biliyor muydunuz? İşte hünnap'ın sağlığa olan faydaları! 

Öncelikle hünnabın içerisinde A ve C vitaminlerinden bolca bulunduğunu bilmenizde fayda var. Ayrıca hünnap; kalsiyum, magnezyum, fosfor ve potasyum yönünden de oldukça zengin bir meyve. Bu özellikleri sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendiren hünnap, birçok hastalığa da iyi geliyor. Özellikle sakinleştiricidir ve uykuya yardımcıdır.

YATMADAN ÖNCE MUTLAKA İÇİN 

Meyvenin içerisinde yer alan jujuboside A maddesi, beyindeki hipokampusu etkileyerek uykusuzluk ve anksiyetinin hafifletilmesine yardımcı olur. Hünnap meyvesi aynı zamanda flavonoidler, saponinler ve polisakkaritler olarak bilinen bileşikleri de içerir. Çalışmalar, hünnapta yer alan yüksek saponin içeriğinin, tüm sinir sistemi üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahip olduğunu göstermiştir. Dinlendirici etkisi sayesinde yatmadan önce bir fincan hünnap çayı içerek rahat bir gece uykusu çekebilirsiniz.

hünnapKANSERDEN KORUR

Bu meyvenin en önemli özelliği kansere karşı korumasıdır. Antioksidan ve C vitamini sayesinde kanser hastalıklarına karşı koruyucu etkisi vardır. Birçok kanser türünde iyileştirici etkisi ortay çıkmıştır. Hünnap, sindirim sağlığı için de oldukça faydalı bir meyvedir. Hünnap, kabızlıkta bağırsak geçiş süresini azaltarak, dışkı nemini artırır. Böylece bu problemi engellemiş olur.

KAN BASINCINI SAĞLIKLI SEVİYELERDE TUTAR 

Hünnap'ın sağlığa olan faydaları saymakla bitmiyor. Bir diğer faydası da kan basıncını dengelemesidir. Bol miktarda fosfor içermesinden dolayı kemik sağlığı için oldukça etkilidir.  Aynı zamanda yine içerisinde bulunan kalsiyum kemik gücünü artırarak kemikleri güçlendirir.hünnapHASTALIKLARLA SAVAŞIR

Bağışıklığı artırmak için olmazsa olmaz bir vitamin olan C vitaminini vücudumuz kendi başına üretemez. Bu sebeple, beslenmenizde yeterli miktarda C vitamini aldığımızdan emin olun. İşte bu noktada yüksek oranda C vitamini içeren hünnap tüketerek bağışıklığınızı arttırabilirsiniz.

Yorumlar