Karın şişliği nasıl geçer neden olur 5 öneri ile şişlikten kurtulma yolları!

Sindirim sistemindeki çok çeşitli problemler yüzünden oluşan karın şişkinlikleri kişiyi gün içerisinde sürekli olarak rahatsız eder.

Karın şişliği nasıl geçer neden olur 5 öneri ile şişlikten kurtulma yolları!

Sağlık problemleri arasında olan ve bir çok kişinin şikayetçi olduğu karın şişkinlikleri, sindirim sisteminizdeki çeşitli problemler neticesinde karın bölgesinde şişlik oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Ancak her ne kadar bu durum üstünde çok durulmayan bir sorunmuş gibi görünsede günlük yaşantınızda çeşitli sancılara hatta ağrılara neden olarak sizi rahatsız eder. Karın şişkinliğinin önüne nasıl geçebilir? gibi merak ettiğiniz sorunun cevabını yazımızın geri kalanında bulabilirsiniz...

NEDENİ BESİN ALERJİSİ OLABİLİR!

En kısa sürede alerji testi yaptırın ve hangi gıdalara alerjinizin olduğunu öğrenin aksi taktirde farkında olmadan tükettiğiniz besinler alerjik reaksiyon göstererek sindirim sistemi sorunlarına neden olabilir. Şişkinliğe ekstra zemin hazırlayan bazı besinlerde bulunuyor. Bunlar arasında çoğunlukla süt geliyor. Aynı zamanda Laktoz intoleransı şişkinlik gibi bir çok sindirim problemine yol açabiliyor.

GIDA GÜNLÜĞÜ HAYAT KURTARABİLİR!

Lifli gıdaların tüketilmesi sindirim sistemine oldukça iyi geliyor. Ancak fazlası da bir o kdar sorun yaşamanıza neden olabilir. Fasulye, nohut, mercimek gibi gıdaların tüketiminde dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu tarz şişkinliğe yol açan gıdaların günlüğünü tutarak şişkinliğinizi kontrol altına alabilirsiniz.

PİPET NE ALAKA DİYENLER İÇİN...

Sindirim sistemini etkileyen 2 gaz kaynağı bulunuyor bunların birincisi, bağırsaktaki bakteriler tarafından üretilen gaz, ikincisi ise farkında olmadan yaptığımız gazlı içeceklerin tüketiminde kullandığımız pipetler! Pipet kullanımı boş hava çektiğimizde yuttuğumuz hava gazı sindirim sistemini olumsuz yönde etkilemektedir.   

PORİSİYON KÜÇÜKLTME İŞLEMİ BAŞLASIN!

Her ne kadar öğün yemeklerinde doyduğumuzu hissettiğimiz yerde bırakmamız gereksede ''Amaaan canım bir kaşıktan birşey olmaz'' dediğimiz andan itibaren midemiz bu besinleri sindirmede zorlanmaya başlıyor. Bu yüzden bunun önüne geçebilmek adına günlük porsiyonlarınızı küçültme işlemi bu sorunun önüne geçmeye yardımcı olabilir. 

PROBİYOTİKLER

Probiyotik takviyelerinin sağlığa birçok faydası vardır. Bu yüzden bu yöntemi denemek oldukça yararlı olacaktır. Takviyelerin etkisini göstermesi biraz zaman alabilir ancak denemeye değer!

 

Yorumlar