Saç kabarmasını nasıl önlenir 7 pratik çözüm yolu

Sürekli olarak kabaran ve bir türlü şekil almayan saçlarınız için bugün elmaelma.com okurları için 7 pratik öneri ile normal saçlara sahip olabilirsiniz!

Saç kabarmasını nasıl önlenir 7 pratik çözüm yolu

Sürekli olarak saçlarınızı elektrikleniyor ve üstesinden bir türlü gelemediğiniz kabarıklıklarla etrafta dolaşmaktan sıkıldıysanız sizin için biraraya getirdiğimiz 7 pratik öneri ile bu durumun üstesinden gelebilirsiniz! Genellikle sıklıkla şikayet edilen saç kabarmaları ve elektriklenmeleri, saçın yeterli düzeyde nem ihtiyacının karşılanmamasından kaynaklanmaktadır. 

BOL BOL SU TÜKETİN!

Saçınızın ihtiyacı olan nemi yeteri kadar karşılayamadığınız için saç kabarması ve elinize yüzünüze yapışan gün içinde sürekli olarak sizi rahatsız eden bu durumdan kurutlmak için gün içerisinde bol bol su tüketin! Saçınızın nem ihtiyacını sadece bakım kremleri ve çeşitli spreyler değil tükettiğiniz şeylerle de karşılayabilirsiniz.

SİRKELİ SUYLA DURULAMA YÖNTEMİ

Her ne kadar bu maddeyi okurken biraz düşünsenizde saç kabarmalarında ve elektiriklenmesnin önüne geçmeden oldukça etkili olan sirkeli suyla saçı durulamak saçtahi pH değerlerini dengelemeye yardımcı olur. Bu yöntemi her zaman değilde haftada 2 kere yaparsanız aradaki gözle görülür farkı görebilirsiniz.

ISI VEREN ÜRÜNLER

Özellikle saçın yapısını tam anlamıyla değiştiren saça ısı veren şekillendirici ürünler saçınızın yapısını değiştirerek hem çeşitli yıpranmalara yol açar hem de saçınızda kabarıklık, elektriklenme gibi can sıkıcı sorunların ortaya çıkmasına neden our. Anlayacağınız o ki bir süre ısı veren şekillendiricilerin kullanımına ara vermeniz gerekiyor. Ancak kullanmanızı gerektiren durumlarda ısı derecesini düşürerek ürünü kullanmadan önce saç tipine göre saçı ısıya ve yıpranmaya karşı koruyan bir takım ürünler kullanabilirsiniz. 

saç elektriklenmesi ve kabarması

TARAMA ŞEKLİDE ETKİLİYOR!

Saçınızı olabildiğince geniş kalın dişli taraklarla taramaya özen gösterin bu işlem saçınızın hem daha çabuk açılmasına hemde kabarıklık sorunlarının doğmasını engelleyecektir. 

DUŞ SONRASI BİR TAKIM İŞLER...

Duş sonrası hemen saçınıza şekilde vermeye çalışmayın! Duştan çıktıktan sonra banyonuzdaki nemin tamamen çıktığından emin olduktan sonra saçınıza bakım yapma işlemine geçebilirsiniz. Nemli ortamlardan olabildiğince uzak durmaya çalışın!

NEDENİ VİTAMİN EKSİKLİĞİDE OLABİLİR!

Duş öncesi sıcak yağ bakımı yapabilirsiniz. Bu uygulama duş sonrası saçınızın kabarmasını ve elektriklenmesini engelleyen en sağlıklı çözümdür. Böylelikle hem saçlarınızı beslemiş olacaksınız hemde şikayetçi olduğunuz saçtaki elektriklenmeyi ve kabarmanın önüne geçmiş olacaksınız.

Yorumlar