Alıç sirkesi nedir faydaları nelerdir cinsel performansı artırıyor

Alıç sirkesi nedir? Alıç sirkesi nasıl yapılır? Alıç sirkesinin faydaları nelerdir? Cinsel istek artırmak için birebir...

Alıç sirkesi nedir faydaları nelerdir cinsel performansı artırıyor

Elma sirkesini, üzüm sirkesini hemen hemen herkes bilir. Peki alıç sirkesini duydunuz mu? Alıç sirkesi nedir? dediğinizi duyar gibiyiz. Alıç sirkesinin faydaları saymakla bitmiyor. Salata ve yemeklerde kullanabileceğiniz alıç sirkesinin faydaları şöyle...

ALIÇ SİRKESİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Alıç sirkesinin faydaları merak edilen bir konudur. Sirke doğal bir oluşum olması nedeniyle çok sayıda hastalık tedavisinde iyileşme sağlar. Faydalarını sıralamak gerekirse:

-Alıç sirkesi iç hastalıkların tedavisinde destekleyicidir. Salatalarda çorbalarda kullanılabilir.
-Hipertansiyon olanlarda düşürücü etki yaratır.
-Kalp damar hastalıkları için doğal bir terapidir.
-Dermatolojik bazı sorunların giderilmesinde etkilidir. Örneğin tahriş, kızarıklık, alerji gibi durumlarda kontrollü şekilde içilebilir.
-Cinsel ilişkide performans artıran bir etkiye sahiptir. Çiftlerin daha uzun süre seks yapmasını ve orgazm derinliğini artırır.
-Kalp kaslarının güçlenmesinde etkisinin olduğu bilinmektedir.
-Akciğerlerde görülen ağrı ve baskı hissi için bu sirke tüketilebilir. Kullanım sonrasında hafifleme hissi sağlanır.
-Sinirsel sorunlara iyi gelir. Özellikle yoğun stres altındaki kişilerin rahatlamasında etki eder. Ayrıca yine stres kaynaklı kan basıncı sorunlarının önüne geçer. Basınç düşürücü etkisi vardır.
-Aşırı yağ tüketimine bağlı kötü kolesterolün azalmasını sağlr. Bu nedenle yüksek kolesterolü olan kişilerin düzenli tüketimi önerilir.
-Hücre besleyen ve yenileyen etki gösterir. Ayrıca vücudun içindeki antioksidan etki ile kanser risklerini en aza indirir.
-Felç, kalp krizi, inme gibi hastalıkların önüne geçer. Olasılık azaltıcı etkisi vardır.
-Uyku sorunu olan kişilerin düzenli uyumasını sağlar.
-Kadınların menopoz dönemlerinde sıcak basması aşırı sıkıntı gibi hallere iyi gelir. Ayrıca yumurtalıkların olumlu etkilenmesini sağlar.
-Sindirim ve boşaltım sistemi için etkilidir. Kabızlığı ve hazımsızlığı giderir. Midenin daha iyi çalışmasını sağlar. İshale de iyi gelir.
-Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar. Bu şekilde yağların yakılma hızını artırdığı bilinmektedir.
-Karaciğer sorunlarında güçlendirici etki sağlar. Siroz hastalığının önüne geçer.
-Soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi bağışıklık ve üst solunum yolları hastalıklarında önleyici iyileştirici etki yapar.
-Damar sertleşmesi gibi sorunların önüne geçmede etkilidir.
-Hafıza güçlendirici etkisi vardır. Beyindeki işlevsel artış sayesinde bunu yapar. Bu nedenle unutkanlık sorunu olanlar için de iyi bir çözüm sunar.
-Şeker hastaları için alternatif bir tedavi sağlar. İnsülin dengesinin korunmasında etkilidir.
-Mide parazitlerini gidermede etkilidir. Sirke içindeki maddeler bunu yapar.
-Alıç sirkesi idrar söktürücüdür.

ALIÇ SİRKESİ NEDİR?

Türkiye’de de birçok yerde yetişen alıç ağacının meyvesinden üretilen alıç sirkesi  birçok faydası olan bir sirkedir. Alıç meyvesi farklı isimlerle de anılmaktadır. Akdiken, kızılcık kızlar yemişi, alış, kuş yemişi gibi çeşitli meyve isimleriyle de anılmaktadır. Kolay şekilde sirke üretimi yapılması nedeniyle  tercih edilen bir meyvedir.

Yorumlar