Balık burçlarının bahar aylarındaki vazgeçilmezi!

Astrolog Hande Kazanova, “Bahar aylarına girdiğimiz şu günlerde balık burcu insanları günlük sıvı tüketimine destek için bol bol bitki çayı tüketebilir. ” diyor.

Balık burçlarının bahar aylarındaki vazgeçilmezi!

Balık burçlarının en bilindik özellikleri zayıf bünyeleri ve duygusal açıdan hassas olmalarıdır. Çok hassas ve duygusal olduklarından  özellikle mevsim geçişlerinin olumsuz etkilerine  karşı dirençsiz kalıyorlar.

Ayrıca yapılan araştırmalarda balık burcu insanlarının yeme ve içmeye olan düşkünlüğünün, kilo kontrolünü zorlaştırdığı ortaya çıkıyor. Astrolog Kazanova, balık burçlarının vücutlarında oluşan ödemleri atmalarına ve hafif hissetmelerine yardımcı olmak için yeşil çay ve beyaz çaydan  destek alabileceklerini belirtiyor.


Yeşil Çay

Yeşil çay güçlü bir antioksidan deposudur. İçinde bulunan kafein türevleri nedeniyle  fiziksel halsizliği giderici ve enerji verici (analeptik) bir içecek olarak bilinmektedir. İdrar artırıcı etkisi ile yine vücutta ödemin sökülmesine yardımcı olur. Yeşil çayın   yağ yakıcı etkisi klinik çalışmalarla da ortaya konulmuştur.

Beyaz Çay

Beyaz Çay, çaylar içerisinde en kalitelisi, en nadide ve en az işlem görmüş olanıdır. Beyaz çay, yeşil çay ya da siyah çay gibi soldurma, fırınlama, kurutma ve fermentasyon işlemlerinden geçmez. Bu nedenle yüksek antioksidan içerir ve en sağlıklı çaylar arasındadır. Beyaz Çay yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı etkisi ile diyet programlarında destek olarak kullanılabilir. 

Yorumlar