Sedat Payas kimdir işsiz kalan oyuncu yaşadığı zorlukları anlattı!

Sedat Payas kimdir? ''İçerde'' dizisinin final yapmasıyla işsiz kalan ve geçimini simit satarak sağlayan oyuncu Sedat Payas yaşadığı zorlukları anlattı!

Sedat Payas kimdir işsiz kalan oyuncu yaşadığı zorlukları anlattı!

Show tv de yayınlanan ''İçerde'' dizisinde ''Şevko''  karakterine can veren Sedat Payas, Kanal D ekranlarında yayınlanan 2.Sayfaya konuk oldu. Sedat Payas iş bulamayınca geçimini sandviç, simit satarak sağladığını anlatarak yürek burktu. Oyuncu yeni bir proje teklifi gelene kadar hayatını bu şekilde devam ettireceğini söyledi. 

''DİZİ BİTTİKTEN SONRA TEKLİF GELMEDİ''

''İçerde'' dizisinin bitmesiyle iş bulamayan Payas, yaşadığı zorlukları şu sözlerle anlattı: "Birçok projede yer aldım. 10 bölüm, 5 bölüm ama 'İçerde' dizisinde öne plana çıktım. Bir oyuncu seçmesi vardı üç bölüm olarak anlaştık. 30 bölüme yakın oynadım. İyi ücret alıyordum. Dizi bittikten sonra teklif gelmedi. Simit, sandviç sattım hatta kahvede çalıştım. Elimiz ayağımız tutuyor çok şükür. Ben hiç o büyülü dünyaya kaptırmadım kendimi.

"İMZA ATACAĞIMIZ GÜN PROJEDEN ÇIKARDILAR"

Dizi bittikten sonra bir sezon boşta kaldım. Elimde güzel işler vardı, anlaştığımız projeler vardı. Üç, dört gün gittim sete herkesle tanıştım. Prova yaptık, tam imza olacak beni projeden çıkardılar.

"PROJE GELENE KADAR SANDVİÇ SATMAYA DEVAM EDERİM"

Ben de baktım olmuyor, gittim malzeme aldım. Mesela sandviç satacağım ekmek için fırınla anlaştım sabah 5'te gidiyordum, peynirimi aldım sabah erken saatlerde satmaya başladım. Bir proje gelene kadar bu şekilde devam ederim diye düşündüm. Proje gelirse de boş günlerimde yine tezgahımı açarım. Allah herkesin gönlüne göre versin.

"300 LİRAYLA İŞ KURDUM, ŞİMDİ SIFIRA SIFIRIM"

Ben yeni işimi 300 TL'ye kurdum. Kenarda az param vardı ben de hepsini harcadım yeni işime. Şu an Allah'a çok şükür sıfıra sıfırım.

SEDAT PAYAS KİMDİR? 

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 3 Eylül 1982 doğumlu. 2002 2013 yıllarında Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde oyunculuk eğitimi aldı. 2003 - 2004 senelerinde çeşitli tiyatro oyunlarında oynadı. Başlangıçta Ölümsüz Kahramanlar, Tek Türkiye dizisilerinde aldığı roller sayesinde faal olarak oyunculuk serüveni başlamış oldu.
Geçmişte çakıl taşları dizisinde Tahsin'in adamı rolünde ve Kalbim Seni Seçti dizilerinde rol alan Payas, Kolpaçina Bomba filminde Tutuklu rolünü oynamıştı. Son olarak İçerde dizisinde Şevket (ŞEVKO) karakterini canlandırdı. 2012 yılında kötü karakter ödülü almıştır. Sudanlı bir hanımla evlidir.

Yorumlar