Goji berry meyvesinin faydaları 2000 yıllık mucize!

Goji bery'nin faydaları neler? Kendisi küçük faydası büyük meyvenin bilinmeyen faydalarına inanamayacaksınız. İşte goji bery meyvesinin faydaları!

Goji berry meyvesinin faydaları 2000 yıllık mucize!

Tibette mutluluk meyvesi olarak adlandırılan Goji Berry meyvesinin insan sağlığına olan faydalarına inanamayacaksınız. 2000 yıllık bu mucize meyvenin faydaları saymakla bitmiyor. Kan şekeri düzensizliğine iyi gelmesinden tutun da tansiyonun dengelenmesine yardımcı olmasına kadar pek çok sorunu tedavi eden bu meyvenin bilinmeyen faydalarını sizler için hazırladık. 

2000 YILLIK MUCİZEVİ MEYVE: GOJİ BERRY 

Goji Berry kiminizin ismini sıklıkla duyduğu kiminizin ise adını ilk defa duyduğu meyvelerden biridir. Ülkemizde kurt üzümü olarakta adlandırılmaktadır. 200O yıllık geçmişi olan bu mucizevi bitki özellikle Çin'de ilaç yapımında kullanılmaktadır. 

MUTLULUK MEYVESİ OLARAK BİLİNİYOR 

Tadı ekşimsi ve kiraza yakın bir tadı olan bu meyve Tibet'te mutluluk meyvesi olarak biliniyor. Karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarının tedavi edilmesinde kullanılan meyve metabolizmayı da hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Goji Berry içerisinde bol miktarda krom, kalsiyum ve magnezyum mineralleri bulundurmaktadır. 

BİRÇOK FAYDASI BULUNUYOR 

Goji Beryy meyvesinin birçok faydası bulunmaktadır. Bu faydaları; Böbrek sağlığını korumaktadır. Testesteron seviyesini yükseltir, cinsel fonksiyonları düzenler, Doğurganlığı artırır.Kolesterol seviyesini düzenler.Lipit peroksidasyonunu önler. Kilo kaybını hızlandırır

TANSİYONUN DENGELENMESİNE YARDIMCI OLUYOR 

Tansiyonu dengeler. Kanı temizler. Hafızayı güçlendirir. Halsizlik ve yorgunluk gidericidir.Uykuyu düzenler

KAN ŞEKERİ DÜZENSİZLİĞİNE FAYDALIDIR 

Kan şekeri düzensizliğine faydalıdır. Antosiyaninlerden zengindir, kalp fonksiyonlarınızı düzenler. Gece körlüğüne karşı faydalıdır. Makula dejenerasyonunda pozitif etkileri bulunmaktadır. Menopoz sıkıntılarını hafifletir

AMAN DİKKAT! AZI KARAR ÇOĞU ZARAR! 

Her şey gibi bu meyvenin de fazlası zararlıdır. Goji Berry zayıflamaya yardımcı olduğundan dolayı çok fazla tüketilmemesi gerekemektedir. Özellikle diyabet hastaları ve diyabet ilaçları kullanan kişilerin bu meyveyi asla tüketmemesi gerekiyor. Çünkü bu meyve ilaçların etkilerini azaltmaktadır. Aynı zamanda çok fazla tüketilmesi durumunda hipertansiyona yol açmaktadır. 

 

 

 

Yorumlar