Hindistan cevizi yağının faydaları duyunca çok şaşıracaksınız!

Hindistan cevizi yağının faydaları neler? Daha çok nemlendirme özelliği için kullanılan hindistan cevizi yağının bir faydası var ki kimse bilmiyor! İşte yanıtı!

Hindistan cevizi yağının faydaları duyunca çok şaşıracaksınız!

Daha çok yemeklerde kullanılan Hindistan cevizi yağı son zamanlarda artık kozmetik sektöründe de yaygınlaşmaya başladı. Kullanım alanı oldukça geniş olan Hindistan cevizi yağını ister sofralarınızda ister cilt bakımınızda kullanabilirsiniz. En çok nemlendirme özelliği ile bilinen hindistan cevizi yağının faydaları saymakla bitmiyor. Bu yağın sayısız faydasının yanı sıra daha birçok bilinmeyen yararının olduğu ortaya çıktı. Peki hindistan cevizi yağı faydaları neler? diyorsanız içeriğimize bir göz atmanızda fayda var. 

CİLDİ NEMLENDİRİYOR 

Hindistan cevizi yağı cilt nemlendiricilerinin içerisinde neredeyse bilinen en iyisidir denilebilir. Cildini doğal bir şekilde nemlendirmek isteyenlerin tercih edebileceği bu yağ  göz altı morluklarınıda gidererek cildi muhteşem bir şekilde onarmaya yardımcı olmaktadır. 

CİLDİNİ IŞIL IŞIL OLMASINI SAĞLIYOR 

Bu yağın içerisinde yüksek oranda yağ asidi bulumaktadır. Bu asit sayesinde cilt canlanır ve kuruluğu gider. Bir parça pamuğa yağdan alıp cildinizde istediğiniz bölgeye sürün. 1 gece bekletin. Sabah uyandığınızda ılık su ile o bölgeyi yıkayın.

CİLT TONUNU EŞİTLİYOR 

Hindistan cevizi yağı aynı zamanda cilt tonunun eşitlenmesine de yardımcı olmaktadır. Antibakteriyel özelliği sayesinde cildin beslenmesine ve onarılmasına yardımcı olur. Duş sonrasında tüm vücudunuza Hindistan cevizi yağını yedirebilirsiniz. Bu peeling yöntemi de olacaktır.

YARALARIN HIZLI BİR ŞEKİLDE İYİLEŞMESİNİ SAĞLAMAKTADIR 

Hindistan cevizi yağı içerisinde bol miktarda E vitamini barındırmaktadır. Ciltteki lekelerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Eğer cildinizde herhangi bir yara varsa bu yaraların iyileşme sürecini de arttırmaktadır. Yapmanız gereken tek şey sorunlu olan bölgeye 10 dakika boyunca masaj yapmak olacaktır. Cildiniz yağı emene kadar 1 saat bekletin. Günde 2 ya da 4 kez uygulayabilirsiniz. 

 

Yorumlar