El yazısı kişilik analizi nasıl yapılır sağa doğru eğik yazıyorsanız...

El yazısı kişilik analizi nasıl yapılır? Attığımız adım, burçlar ve konuşmalarımızın kişiliğimiz ortaya koymasının yanında el yazımızda bizi deşifre ediyor!

El yazısı kişilik analizi nasıl yapılır sağa doğru eğik yazıyorsanız...

Günlük yaşantımızda attığımız adımda, konuşmamıza kadar bir çok şey karakterimizden bazı ipuçları bırakır. Burçlar, konuşma tarzınız hatta kullandığınız kelimeler bile aslında nasıl bir insan olduğunuzu ele veriyor. Elmaelma.com okurları için kişilğinizi ele veren bir diğer şeyse el yazısı ve kişiliğinizle olan bağlantılarından oluşan bir derleme hazırladık! Peki sizin yazı şekliniz nasıl? O halde hadi hep beraber inceleyelim...

El yazınız sağa eğildikçe kararlarınızda duygusallık öne çıkıyor. L, t ve h harfleri, iş hayatınızdaki hırs ve iktidar sırlarınızı ortaya döküyor. El yazısı bilimi şimdi de iş dünyasının hizmetinde…

L-T-H HARFLERİNİ ORANTILI YAZIYORSANIZ...

Bu harflerin üst kısımlarının uzun olması hedef ve hırsın mevcudiyetini gösterir. Ancak üst tarafı fazla uzun l, t ve h’ler, kişinin başarması gerektiğini düşündüğü meselede gerçekdışı beklentiler içinde olabileceği anlamına gelir. Bu harflerin üst tarafının oranlı bir şekilde kuyruklu olması kişinin herşey üzerine etraflı bir şekilde düşündüğünü ve hayalgücünü makul bir şekilde kullandığını gösterir.

Kıvrımın enli olması, yeni fikirler üretme ve bunların üzerine uzun uzadıya düşünme eğilimini ortaya koyar. Üst kıvrımın tekrar harfe geri dönmesi, yazı sahibinin hayalgücünü kullanmaktan kaçındığını ve elindeki işi bitirebilmek minimum gerekliliklerle kendini sınırladığını gösterir.

G-Y-P HARFLERİNİZİN ŞEKLİ SİZİ ELE VERİYOR!

Kuyruğun dik olması, sabırsızlık alametidir. Kuyruğun basık bir şekilde yuvarlanması, saldırganlık ve yüzleşmekten uzak durma isteğini ortaya koyar. Kuyruğun bastırılarak yazılmış tam bir kanca halini alması, enerji, para kazanma isteği ve tenselliğin göstergesidir.

Kuyruğun bastırmadan tam bir kanca şeklini alması güvenlik ihtiyacını gösterir. Kelimeler arasındaki mesafe

Kelimeler arasındaki mesafenin fazla olması, “bana nefes alacak alan bırak” mesajını içerir. Kelimeler arasındaki mesafenin daha az olması ise başkalarıyla birlikte olma isteğini ortaya koyar, ama böyle yazan insanlar zaman zaman gereksiz bir kalabalığa neden olabilirler ve dayatmacı bir kişilik sergileyebilirler.

SATIR ARALARINDAKİ BOŞLUK AÇIKSA...

Satırların arasının açık olması, olaylara sakin ve geniş perspektiften bakma eğilimini ortaya koyar. Satır aralarının dar olması, yazarın hareketi sevdiğini ve eylemin içinde olmaktan hoşlandığını gösterir.

Satır araları dar olup, harfler arasındaki bağlantı çok sıkı değilse, söz konusu el yazısının sahibi baskı altında sükunetini koruma disiplinine sahiptir.

SAYFA KENARINDA SOL TARAFTAKİ BOŞLUK...

Sayfanın sol tarafındaki boşluk, kişinin köklerini ve ailesini gösterir. Sağ taraftaki boşluk, diğer insanları ve geleceği temsil eder. Tepedeki boşluk hedef ve hırslardır. Sayfanın dibindeki boşluk, enerji, içgüdü ve pratiklik anlamına gelir.

Sayfanın sol tarafındaki geniş bir boşluk bırakılması, hareketliliği sürdürme isteğini ortaya koyar. Soldaki mesafenin az olması ise temkinlilik ve hazır olmadığı takdirde bir şeyleri yapmaya zorlanmaktan kaçınma isteğini belirtir. Sağ taraftaki boşluğun az olması, sabırsızlık göstergesidir ve bir an once işe başlayıp işi bitirme eğilimini yansıtır. Sağda geniş bir boşluk bırakılması ise bilinmeze karşı korkunun mevcudiyetini ortaya koyar.

Yorumlar