Ön yargılardan kurtulmanın yolları nelerdir?

Günlük yaşantınızda insan ilişkilerinizde çoğu zaman bazı düşüncelerden kendiniz alıkoyamıyor ve bu durum bir zaman sonra sizi rahatsız ediyorsa dikkat!

Ön yargılardan kurtulmanın yolları nelerdir?

Gerek karşınızdaki kişiye gerekse kendinize olan saygınızı yitirmemek için ön yargılarınızdan uzak durmalısınız. Geçmişte yaşadığınız bir olay yüzünden çevrenizdeki insanlara bakış açınız değişmiş olabilir veya genelleme bir yargıda bulunuyorsanız bu düşünceler bir zaman sonra size zarar verebilir. Bu yüzden ön yargılarınızdan en kısa sürede kurtulmalısınız ki bu kesinlikle zor bir aşama değildir! İşte ön yargılarınızdan kurtulmanın yolları...

YAPAMAYACAĞIM DÜŞÜNCESİNİ AT BİR KENARA!

Henüz bir işe başlamadınız ve aklınızda sürekli olarak yapamayacağınız ve olumsuz düşünceler yer alıyor. Bu noktada siz bayrağı baştan teslim etmiş oluyorsunuz. Sürekli olarak olumsuz düşüncelerin sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Hiç kimse her şeyi bilerek doğmuyor gerektiği zaman elbette hatalar yapacaksınız. Hatalar insanı yukarı taşır bunu unutmayın!

''YİNE AYNI ŞEY OLACAK''

Daha önce denediğiniz ve yapamadığınız bir durumla tekrar karşılaştığınız zaman geri çekilip ''Yine aynı şeyler olacak!'' düşüncesi ile geri adım atmak yerine ileri adım atmaya kendinizi zorlayın. Kötümser düşünmek modunuzu düşürmekten başka bir işe yaramayacaktır.

YA OLMAZSA!

Günlük yaşamda sıklıkla karşılaştığımız ve kullandığımız bir diğer kelime ise ''Ya olmazsa!''cümleleridir. Unutmayın istediğiniz şeyi bir başkası size sağlayamaz! Siz elde etmek istiyorsanız bunu sadece ve sadece siz yapabilirsiniz.

Yorumlar