Regl hakkında doğru bilinen yanlışlar nelerdir?

Regl dönemlerinin de batıl inançlarının olduğunu biliyor muydunuz? Regl döneminde doğru bilinen o yanlışları sizin için derledik.

Regl hakkında doğru bilinen yanlışlar nelerdir?

Her kadının regl döneminde normal olan bazı alışkanlıklarının dışına çıkabilmektedir. Kulaktan dolma bazı bilgilerle regl dönemlerinde alışkanlıkların dışına çıkılabilmektedir. Bu dönemlerde kadınlar bazı alışkanlıklarını devam ettirmede çekinebilmektedir. İşte regl dönemi hakkında doğru bilinen yanlışlar...

1) Reg dönemlerinde duş almak yıkanmanın yoğunluğu arttırdığı düşüncesi yaygındır. Ancak bu doğru bir bilgi değildir. Regl dönemlerinizde gönül rahatlığı ile duş alabilirsiniz bilinen bu yanlış bilginin aksine rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

2) Regl dönemlerinde egzersiz yapılmasının yanlış oldu düşünceside aynı şekilde şehir efsanelerinden bir tanesidir. Eğerki regl dönemlerinizde egzersiz yapmak sizi daha iyi hissettiriyorsa bu bilinenin aksine egzersiz yapabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre bu dönemlerde yapılan egzersizler kaslara giden oksijen miktarını arttırmaktadır. 

3) Regl döneminde hamile kalınmaz düşüncesinin tersine her zaman bir şansınız vardır. Ovülasyon dönemi regl döneminde de olabilmektedir. 

4) Ergenlik dönemine girmek üzere olan kızlara regl olmadan bilgi vermenin kızınızın korkabilme düşüncesi kesinlikle yanlış bir düşüncedir. Aksine kızınızın bu dönem hakkında önceden bilgilenmesi ve hazırlıklı olması gerekmektedir. Aksi durumda hiç bir şey bilmediği için ilk reglisinde korkabilir. 

 

Yorumlar