Sıkılaşmaya ve kilo vermeye yardımcı etkili formül!

Dr. Fevzi Özgönül, kilo vermenin farklı bir formülü hakkında bilgilendiriyor...

Sıkılaşmaya ve kilo vermeye yardımcı etkili formül!

"Tüm canlılarda olduğu gibi insan vücudu da bir denge düşünülerek yaratılmıştır. Bu dengeye balans diyoruz. Koşarken atlarken ve günlük yaşamda mücadele ederken yani bedenen çalışırken bu balans çok etkilidir. Doğada kaçma ve kovalama işlemi çok önemlidir. Kaçarsan kurtulur ve canını kurtarırsın, kovalayıp yakalarsan karnını doyurur ve hayatına devam edersin. Bu nedenle aslında balans hayati önem taşır" diyen Dr. Fevzi Özgönül, hareketli yaşamın önemini vurguluyor.

Şişmanlamak ve kilo almak da zaten bizi saran bağ dokusunun gevşemesi nedeni ile vücudun göbek, basen ve kalça çevresindeki gevşeyen bağ dokusu boşluklarını yağ dokusu ile doldurması ile oluşur. Eğer vücudun kendi kendini tamir zamanı olan gece saat 23:00 - 02:00 saatlerinden hemen önce zıplayarak veya vücudu silkeleyerek gevşek olduğumuzu ve vücutta sallanan bölgeler olduğu haberini iletebiliriz. Bu sallanan bölgelerdeki boşlukları doldurmak çok zaman alacağı için, vücudun yapacağı ilk iş bağ dokusunu sıkılaştırmak olacaktır.

Nasıl ani bir tehlike esnasında içgüdüsel olarak yere çöküp kollarımızı başımızın çevresine sarıyor kendimizi korumaya yani hedef olan bedenimizi küçültmeye çalışıyorsak, zıplama sonrası bedenimiz de kendisini sıkılaştırmaya çalışacaktır.

Sporcular ip atlayarak form tutuyor

Özellikle güreş, boks gibi sporlarda da balans çok önemlidir. Bu nedenle boksörler ip atlayarak hem performanslarını artırır hem de yumruk yediklerinde kolayca düşmemek için balans ayarı yaparak bedenlerini sıkılaştırırlar.

Yatmadan önce 5 dakika zıplarsanız hem sıklaşır hem kilo kaybeder hem de zayıflarsınız. Trombolinde zıplayarak zayıfladığını iddia eden birçok kişi vardır. Bu kişiler de aynı mekanizma ile zayıflamışlardır.

Yorumlar