Vücuttaki ödemi atmanın en kolay yolu nedir nasıl atılır?

Gün içerisinde vücudu hareketsiz bırakmak, fazla tuz tüketimi derken vücutta ödem toplamaya başlıyoruz. İşte vücuttaki ödemden 4 adımda kurtulma yöntemi!

Vücuttaki ödemi atmanın en kolay yolu nedir nasıl atılır?
-A A+

Gün içerisinde tükettiğimiz besinler, fazla tuz tüketimi az hareket etmek derken vücudumuz ödem toplamaya başlıyor! Eee peki yok mu vücuttaki ödemi kolay yöntemle atmanın yolu? diye soranlar için bugün 4 adımda ödemden kurtulmanın püf noktasını sizler için hazırladık! Yazımızı okumaya devam edebilirsiniz...

SABAHLARI YÜZDE AKŞAMLARI BACAKLARDA!

Her ne kadar farkında olmasakta ödem genellikle sabahları yüzde akşamları ise bacaklarda toplanır. Ödem yer çekiminin etkisiyle genellikle bacaklarda görülür ancak bu durum geceleri yatay pozisyonda uyuduğumuz için vücudun çeşitli yerlerine dağılabiliyor. Bunlardan bir taneside yüz! 

ÖDEM HAREKETSİZ VÜCUTLARI YAKALIYOR!

Genellikle vücudu hareketsiz bırakanlarda sıklıkla görülen ödem yaş, cinsiyeti dinlemiyor! Özellikle sürekli olarak tuz tüketenler, böbrek rahatsızlığı olanlar ve gün içerisinde az hareket edenlerde görülüyor. Bu durum bir yerden sonra sizin ruh halinizi de etkilemekle beraber gergin bir ruh haline bile neden olabiliyor. Ödemin önüne geçebilmek için mutlaka gün içerisinde fazla hareket etmeye özen gösterin.

ÖDEM ATTIRAN BESİNLER

Özellikle vücuttaki ödemden kurtulmanın bir diğer yolu da yeşil sebzelerden geçiyor! Özellikle vücuttaki ödemi atmaya yardımcı olan besinler, ıspanak, roka, maydanoz, kuşkonmaz, pancar gibi besinlerin tüketimine ağırlık vermeniz gerekmektedir.

BİLİNÇSİZ DAVRANIŞLARIMIZ!

Özellikle son zamanlarda televizyonlarda veya çeşitli aktarlarda sorunlarınıza göre teşhis koyup ellerindeki fazla ürünü satabilmek adına sizi yönlendirdikleri idrar söktürücü adı altında bitki çaylarından uzak durun! Bu tarz davranışlar sadece vücutta biriken ödemi değil aynı zamanda vücudunuzdaki diğer organlara da zarar verebilmektedir.