Kadınların en büyük seks korkuları nelerdir, kadınlar neden seks yapmak istemez?

Kadınların en büyük seks korkularını sizler için derledik! İşte bu sebeplerden dolayı kadınlar seksten kaçıyor...

Kadınların en büyük seks korkuları nelerdir, kadınlar neden seks yapmak istemez?

Biz kadınların en büyük korkularından biri sekstir. Aklımızda bir çok soru işareti olduğu için hiç bir zaman tam anlamıyla rahat olamayız. Kilolarımız, güzelliğimiz, eksikliğimiz hepsi birer soru olarak bizi ele geçirir ve ana konsantre olmamızı engeller. Sizler için uzmanlarla görüştük ve kadınları seksten soğutan en büyük korkularını derledik. Mutlaka okumanızı öneririz...

Çok fazla ağrı olması

Kadınların en büyük ve en sık rastlanan seks korkusu; dayanılmaz ağrılar olacağı beklentisidir. Bu durum aslında psikolojik. Bunu bir korku, fobi haline getirseniz vajinal kasların kasılmasıyla kötü ve acı verici bir hal alırsınız.

Çirkin görünmek

Yatakta çirkin görüneceklerini düşünmek kadınların seksten soğutuyor. Dış görünüşlerine oldukça fazla önem veren kadınlar, parterine çirkin görünme korkusuyla seksten korkuyorlar. “Fazla kilolarımı görünce ne düşünecek”, “Acaba iç çamaşırımı beğenir mi?” gibi sorular kadınları seksten uzaklaştırıyor.

Mükemmel olma baskısı

Kadınlar yatakta mükemmel olma baskısını üzerlerinden fazlasıyla hissediyorlar. Parterleriyle gerçekleştireceği cinsel ilişkide, performans sırasında tatmin edemeyeceği ve hayal kırıklığına uğratacağı korkusunu yaşıyorlar. Bu gereksiz korku ve baskı çiftlerin seks hayatını olumsuz etkiliyor.

 

Ya bir şeyler ters giderse?

Hamile kalma ve bazı hastalıklara yakalanma korkusu kadınların zihnini meşgul eden seks korkuları arasında yer alıyor. Bu düşünceler kadını endişelendirdiği için sekten korkuyor.

 

Ya bu geceden sonra beni bırakırsa?

İster inanın ister inanmayın ama çoğu kadının yatakta mükemmel olmaktan bile daha fazla korktukları bir an varsa  o da “seks sonrasında ya erkek arkadaşım beni terk ederse?” düşüncesi. Evet, terkedilmek kadınların seksten korkmaları için yeterli ve geçerli sebepleri arasında yer alıyor.

 

Erken boşalma

Seks sırasında erkeklere göre kadınların doruğa ulaşması biraz daha uzun sürebilir. Kadınların ise en büyük seks korkusu; henüz zevke ulaşmamışken erkek arkadaşının boşalması.

Yorumlar