Orgazm olamama nedenleri topuklu ayakkabı giyiyorsanız...

Partnerinizle tam tensel uyumu sağlamışken orgazm olmada sorun yaşıyorsanız bunun nedeni topuklu ayakkabılar olabilir! Orgazm olamama nedenleri neler? 

Orgazm olamama nedenleri topuklu ayakkabı giyiyorsanız...

Cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyen bir çok etken bulunuyor ancak bu nedenlerin temel nedeni ise orgazm olamamadır. Orgazm olamama nedenleri nelerdir? Orgazm olmak için ne yapmalı? gibi soruların yanıtını bulduk! Ancak şaşırtıcı olan şeyse sürekli giydiğiniz topuklu ayakkabıların orgazmı ve seksi olumsuz yönde etkilemesi! Nasıl mı? İşte cevabı...

KADINLARIN GÖZDESİ TOPUKLU AYAKKABILAR SEKSİN KABUSU!

Bir çok kadının vazgeçilmezi olan ve fiziği toplayan bacakları daha kaslı gösteren topuklu ayakkabılara ara verme zamanı gelebilir. Zira görünüş olarak her ne kadar çekici olsa da ne yazık ki seksteki performansınızın düşmesine neden oluyor. Uzmanlara göre topuklu ayakkabılar pelvik kaslar ve cinsel organlar gibi orgazm ile ilişkili bölgeleri bağlayan psoas kasının deforme olmasına neden olabiliyor. Osteopatik Tıp Uzmanı Eden Fromberg, “Sürekli topuklu giydiğinizde, orgazm için gerekli uyarılma mesajlarını ileten kaslar deforme olur” diyor.

OTURARAK ÇALIŞANLARDANSANIZ...

İşiniz gereği oturarak çalışıyorsanız bu durum seks hayatınızı olumsuz yönde etkileyebilir! Sekste oldukça önemli bir yer olan pelvik kaslarını tüm gün oturarak çalışmamasına neden olur. Ancak elbetteki işinizi değiştirin demiyoruz. konsantre odaklı çalışıp satte bir 5 veya 10 dakika kadar yürümek pelvik kaslarınıza iyi gelecektir. Bu da +1 cinsel puan demek!

PARTNERİNİ HALA NE İSTEİDĞİNİZİ BİLMİYOR OLABİLİR!

Hayatta her kategoride olabileceği gibi yatakta da bir çok kişinin istek ve beklentileri farklılık gösterebilir. Eğer ki partneriniz yatakta ne istediğinizi bilmiyorsa çekinmeyi bir kenara bırakıp ona ne istediğini ufak dokunuşlar ve doğru zamanlamayla iletebilirsiniz. Aksi taktirde orgazm taklidi yapmak bir yerden sonra yalanınızı ortaya çıkarabilir.

KULLANILAN İLAÇLAR

Sağlığınız gereğince bazı dönemsel veya süreklilik olarak ilaç kullanıyor olabilirsiniz. Ancak her ne kadar hepsi için geçerli olmasa da bazı ilaçlar cinsel uyarılmayı olumsuz yönde etkileyebiliyor ve du da sorununuzun nedenlerinden bir tanesi olabilir.

MASTÜRBASYON SORUNSALI

''Zaten bir partnerim var neden mastürbasyona ihtiyaç duymalıyım ki?'' sorusunu sık sık alıyoruz. Ancak mastürbasyon tam anlamıyla bu anlama çıkmıyor. Her ne kadar bir partnere sahip olsanız bile ara ara mastürbasyon yapmak orgazmı ve cinsel erformansı olumlu yönde etkileri bulunmaktadır. Uyarılma hormonlarını harkete geçiren mastürbasyonu sadece yanlız olanlaz yapmıyor bunuda not düşelim.

Yorumlar