Regl döneminde seks yapılır mı zararı var mı ?

Regl döneminde kadınlar neden daha fazla seks yapmak ister? Regl döneminde seks yapılır mı zararı var mı? İşte sizleri aydınlatacak bilgiler...

Regl döneminde seks yapılır mı zararı var mı ?

Cinsel ilişki için en uygun zaman nedir? Regl döneminde cinsel ilişki mümkün mü? Kadınlar regl döneminde neden daha fazla seks ister? Regl döneminde cinsel ilişkiye girmenin bir zararı var mı? Regl döneminde cinsel ilişkiye nasıl girilir? Uzmanlar regl döneminde cinsel ilişkiye girilebileceğini söylüyor. Tüm bu soruların cevabına haberimizden erişebilirsiniz.

DUŞTA SEKS YAPIN

Doktorlar kadın kendini rahat hissediyorsa, tüm ay boyunca sekse ara vermeden devam etmenin harika bir şey olduğunu söylüyorlar. Ve her iki taraf için de son derece doğal ve güvenli. Çarşafların lekelenmelerini önlemek için, yatağa bir havlu serin ya da duşta seks yapın ve seks sırasında ya da sonrasında, kırmızı ya da kahverengi öbekler görürseniz eğer, korkmayın; bunlar yalnızca eski kan ve rahim duvarı hücreleri, gayet normal.

HAZ ARTAR

Cinsel uyarılma, her kadında farklıdır. Bazı kadınlar, regl yüzünden son derece gergin olabilirler ve bu durum seks modlarını etkiler. Bazıları için ise regl, bir tür cinsel uyarılma aracı olabilir. Çünkü reglin ilk gününde düşük olan östrojen ve testosteron seviyeleri, 3. gün civarı yükselmeye başlar. Bazı kadınlar, bu periyodda normalden daha hassas olduklarını ve daha fazla tahrik olabildiklerini söylerler. Ayrıca akıntınız, seks sırasında ekstra kayganlaştırıcı yerine geçerek aldığınız hazzı artırır. Bazı araştırmalar, orgazmın regl sancılarını ve adet öncesi sendromu yatıştırdığını gösteriyor.

PARTNERİNİZİN DE HOŞUNA GİDEBİLİR

Kadınlar, partnerlerinin regli iğrenç bulduklarını düşünmemeliler. Gerçek şu ki genelde sekse ara veren erkek değil, adet gören taraftır. Her çift, birbirinden farklıdır ve kimileri, diğerlerine göre daha açık fikirlidir. Partnerinizin bu konudaki düşüncelerini merak ediyorsanız seksin ortasında sormaya kalkmayın, konuyu daha öncesinde açın. Sağlıklı iletişim, ayın herhangi bir gününde harika bir seksle sonuçlanabilir.

SIRT ÜSTÜ YATIN

Menstrual kap ya da kadın prezervatifi kullanmak, cinsel birleşim sırasında gelebilecek kan miktarını azaltabilir. Bunları kullanmaktan hoşlanmıyorsanız eğer, sıradan bir prezervatif de temizlik işini kolaylaştırabilir – en azından partneriniz için. Kadın sırt üstü yatacak şekilde, misyoner pozisyonunu kullanarak da kan akışına sınır getirebilirsiniz .

BAŞKA SEÇENEKLER DE VAR

Regl döneminde cinsel birleşim ilginizi çekmiyorsa bile, diğer cinsel haz seçeneklerini düşünmemeniz için hiçbir sebep yok. Bir tampon takabilir ve odak noktanızı, klitoriste yoğunlaştırabilirsiniz. Ve manuel ya da oral uyarma ile partnerinizin de orgazm olmasına yardımcı olabilirsiniz.

KORUNMAYI UNUTMAYIN

Regl döneminde de hamile kalabilirsiniz. Bazı kadınlarda regl, bir haftadan fazla sürebiliyor ve bazen yumurtlama, regl ile aynı ana denk gelebiliyor. Ve dahası, spermler, 3 ila 5 gün kadar yaşayabiliyorlar. Önerilen şekilde doğum kontrol hapı kullanıyorsanız eğer, herhangi bir sorun olmamalı. Ancak kullanmıyorsanız, diğer korunma formları olmaksızın seks yapmaya kalkışmamalısınız. Partnerinizin cinsel hastalık durumunu bilmediğiniz noktada da bariyer korunma türlerinden birini kullanmanız gerekiyor. Çünkü ayın bu döneminde, rahim boynu daha açıktır. Bu yüzden, korunmasız seks esnasında, cinsel yollarla bulaşan hastalıklara yakalanma riskiniz daha yüksektir.

Yorumlar