Seks bağımlısı 3 çocuk annesi kadın anlattı: Günde 5 kez yetmiyordu!

Seks bağımlısı 3 çocuk annesi Rebeca Barker benzer sorunlar yaşayanlar için hikayesini anlattı. İşte seks bağımlılığı tedavisi gören Barker'ın hikayesi...

Seks bağımlısı 3 çocuk annesi kadın anlattı: Günde 5 kez yetmiyordu!
-A A+

"Günde 5 kez seks yapmak bir yetmiyordu bazen. Sabah uyandığımda aklıma ilk gelen şey seksti ve gün boyu kafamdan atamıyordum."

3 çocuk annesi Rebecca Barker, seks bağımlılığının ilişkisini nasıl yıkıma uğrattığını böyle anlatıyor.

Barker bağımlılığı nedeniyle 4 yıl boyunca durmadan partnerinden onunla sevişmesini istemiş. "Kısa süre rahatlıyor, 5 dakika sonra yeniden istiyordum" diyen Barker, utanç duygusuyla evden çıkamadığını ve insanların yanında duramadığını söylüyor.

PARTNERİ ONU ALDATTIĞINI SANDI

Partnerler ilk başta ilginin keyfini çıkarırken, bağımlılık bir süre çiftler için başedilemez bir soruna dönüşüyor. Barker'ın partneri, aldatıldığını bile düşünmüş.

"Başkalarıyla ilişki yaşadığım için suçlu hissedip onunla seks yapmak istediğime inandı" diyen Barker, ilişkisine ara verip annesinin yanına yerleşmeye karar vermiş.

"Giderken ona iyileşmem gerektiğini söyledim. Ayrılmama izin verdi. Sonra hızla ilişkimizin dağılmasını izledim."

Barker üçüncü çocuğunu doğurduktan sonra kendisine depresyon teşhisi konulmuş. İşini değiştirip, partnerinden ayrılması, ardından Fransa'ya yerleşmesi ile hastalığı daha da kötüleşmiş. Yaşam alışkanlıklarını değiştirip depresyonu yenen Barker, seks bağımlılığından kurtulmuş. Şimdi bu hastalığın ülkesinde ilaç ve alkol bağımlılığı gibi tanınır olmasını istiyor.

Seks bağımlısı rebecca barker

İKİ KAT ARTIYOR

İngiltere'deki Seks Bağımlılığın Tedavisi Derneği, seks terapistlerinin geçtiğimiz 5 yılda iki kat arttığını söylüyor. Araştırmalara göre tedavi alanların yüzde 90'a yakını erkekler oluşturuyor. Erkeklerin yüzde 31'i ise 26-35 yaş aralığında.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Mayıs 2019'da "Kompülsif Cinsel Davranış Bozukluğu" terimini Uluslararası Hastalık Sınıflandırma Sistemi'ne eklemeye hazırlanıyor.

SEKS BAĞIMLISI ADAM ANLATIYOR: YÜZLERCE KEZ ALDATTIM

Kimliğini saklı tutmak için ismi değiştirilen Graham da bir seks bağımlısı karısını yüzlerce seks işçisiyle aldatmış ve suçluluk duygusu yaşamını ele geçirmiş. 60'lı yaşlarındaki Graham, her ay seks işçilerine yüzlerce sterlin harcadığı o dönemi şöyle anlatıyor:

"Korkunç, iğrenç bir deneyimdi. Hiçbir yönüyle seksi falan da değildi. Sabah Klamidya (cinsel yolla bulaşan bir hastalık) kapmış bir halde uyanmanın nesi seksi ki? Önce iş yerinden biriyle başladı, sonra da devam etti. Ama diğerleri gibi mutsuz bir evlilikten kaynaklanan ofis kaçamakları değildi bunlar. Benim ki, her gün beslemem gereken bir bağımlılıktı.

cinsellik seks

Alkolik olmak gibi. Önce seks yapacağını düşünmek bile seni sarhoş ediyor, seks yaptıktan sonraysa vicdan azabı çekip bir daha asla bunu yapmayacağını söylüyorsun. Bu döngü böyle devam ediyor."

KARISI E-POSTAYI BULUNCA...

Graham'ın bu ikili yaşamı, karısının bulduğu e-mail sonrası değişmiş.Çift, ilk kez bu bağımlılıkla yüzlemiş.

İngiltere'deki Anonim Seks Bağımlıları'nı (SAA) keşfeden Graham, ilişkisinin avucundan kayıp gitmesini engelleyebilmiş. Evlilik dışı ilişkileri hayatından çıkarmış.

SAA, "kaçınma" yöntemiyle bağımlıları tedavi ediyor. Graham, grup toplantılarında aynı sorunu yaşayan insanlarla tanıştıkça rahatlama hissetmiş:

"Aynı durumda olan insanlar bilsin ki, bu döngüyü kırıp özgürleşmenin bir yolu var ve siz bunu yapabilirsiniz."