Balkabaklı panna cotta tarifi İtalyanların pudingi!

Tatlı tariflerimiz arasından sizin için İtalyan mutfağından 'Balkabaklı panna cotta' tarifini seçtik. Sizde evde denemek için tarife göz atabilirsiniz.

Balkabaklı panna cotta tarifi İtalyanların pudingi!

Farklı lezzetlere açık olanlar için bugün elmaelma.com okurları için İtalyanların mutfağından 'Balkabaklı panna cotta' tarini hazırladık. Farklı lezzetler tatmayı merak edenler için bizdeki puding İtalyanların pudingi gibi olan bu tarif kesinlikle keşfedilmesi gereken lezzetler arasında yer alıyor. Balkabaklı panna cotta yapmak için gerekli malzemeleri ve tarifini sizin için hazırladık. Sizde bu lezzeti evde deneyerek sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun...

MALZEMELER; 1 kg balkabağı, 300 g toz şeker, 500 g krema, 6 adet yaprak jelatin, 200 g frambuaz, 200 g böğürtlen, 200 g sade jöle, 500 g dondurma yeterli olacaktır.

Yapılış aşaması; Balkabağını küçük küçük parçalara bölün ve 200 g şeker ekleyip, yaklaşık 1.5 saat pişirin. Ocaktan alıp soğumaya bırakın. Balkabağı iyice soğuduktan sonra blender yardımıyla püre haline getirip servis kuplarına paylaştırın. Ayrı bir tencerede krema ve kalan 100 g şekeri ısıtın. Yaprak jelatini soğuk suda 1-2 dakika bekletip yumuşattıktan sonra, kaynamaya başlayan kremaya ekleyin ve ocaktan alın.

Jelatin tamamen eriyinceye kadar çırpın. Daha sonra kuplara böldüğünüz kabak püresinin üzerine paylaştırın. Oda sıcaklığına geldikten sonra bir süre derin dondurucuda bekletin. İstenilen soğukluğa geldiğinde buzdolabına alın. Servis yaparken üzerine frambuaz, böğürtlen ve sade jöle koyarak yanında dondurma ile birlikte servis yapın.

Yorumlar