Bardakta kek tarifi bu lezzete mutfak üşengeçleri bayılacak!

Bardakta kek nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Püf noktaları neler? Yalnız yaşayanlar ve mutfağa girmeye üşenenler için harika bir tarif! İşte yapılışı

Bardakta kek tarifi bu lezzete mutfak üşengeçleri bayılacak!

Mutfakta bir şey yapmayı sevmeyenler, elim lezzetli değil yapamıyorum diyenlerden misiniz? Bugün hazırladığımız tarif tam da size göre. Pratik bir şekilde hazırlayacağınız bu tarif tatlı krizi yaşarken 2 dakikada hazırlayabileceğiniz türden. İhtiyacınız olan bir adet mikrodalga fırın, bir kupa, bir çatal ve her evde bulunan sıradan kek malzemeleri. Bu kek tarifiyle belki de yavaş yavaş mutfağa girmeyi seveceksiniz. Peki bardakta kek nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir? İşte malzeme listesi ve hazırlanışı ile bardakta kek tarifi! 

MALZEMELER: 

3 yemek kaşığı un, 1 çay kaşığı kahve, 2 yemek kaşığı sıcak çikolata tozu, 2,5 yemek kaşığı şeker, 1/4 çay kaşığı kabartma tozu, 2 yemek kaşığı süt, 1 adet küçük boy yumurta, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1/2 çay kaşığı vanilya özütü yeterli olacaktır.

PÜF NOKTASI: 

Eğer kakao koyarsanız 2,5 yemek kaşığı şeker, eğer sıcak çikolata tozu koyarsanız 1 yemek kaşığı şeker yeterli olacaktır.

YAPILIŞ AŞAMASI:

Mikrodalgaya girebilen büyük bir kupa içerisinde önce un, kahve, kabartma tozu ve şekeri karıştırın. Süt, yumurta, zeytinyağı ve vanilyayı da ekleyip bir çatal yardımıyla karıştırın. Mikrodalgada yüksek ısıda 90 saniye pişirin.

Yorumlar