Bacaktaki çatlaklar nasıl geçer kahve telvesi sürerseniz...

Bacaktaki çatlaklar için doğal yöntemler neler? Bacaktaki çatlakları evde hızlıca gidermenin yollarını sizler için araştırdık. İşte yöntemi!

Bacaktaki çatlaklar nasıl geçer  kahve telvesi sürerseniz...

Aşırı kilo alıp vermeden kaynaklanan çatlaklar, görünüm itibariyle çok can sıkıcı olduğundan dolayı bir çok kadının korkulu rüyası haline gelmiş durumdadır. Kadınların çoğunlukla hamilelik dönemlerinde yaşadıkları bir problem olan çatlaklar, kişinin özgüvenini de etkilemekte ve kendisine olan güvenini kaybetmesine neden olmaktadır. Elmaelma.com olarak bacağınızda oluşan çatlakları gidermenin doğal yollarını araştırdık. Peki bacaktaki çatlaklar nasıl geçer? Bacaktaki çatlaklar için doğal yöntemler neler? İşte düzenli olarak uygulandığında bacaktaki çatlakları pratik bir şekilde geçiren kürler! 

KAHVE İLE ÇATLAK TEDAVİSİ 

Kahvenin içerisinde bulunan kafein kan akışını hızlandırmaktadır. Bu da cildin daha parlak ve canlı gözükmesini sağlamaktadır. Kahve aynı zamanda cildin deri altındaki hücrelerini de uyarmaktadır. Yapmanız gereken tek şey kahve telvesini suyla karıştırmak ve çatlakların üzerine uygulamak. Bölgeye 5 dakika masaj yapmanız yeterli olacaktır. Sonrasında zeytinyağı ile ovalayıp temizleyebilirisiniz. 

ZERDEÇAL İLE ÇATLAK TEDAVİSİ 

Zerdeçal yüksek derecede içerisinde antioksidan barındırmaktadır. Bu da dolayısıyla cildin parlamasına ve cilt yüzeyindeki bazı sorunların giderilmesine yardımcı olmaktadır. 1 yemek kaşığı zerdeçal ile 1 yemek kaşığı yoğurdu güzelce karıştırın. Daha sonra çatlakların üzerine uygulayıp 15 dakika kadar bekletin. Etkili sonuç almak istiyorsanız her gün aynı saatte 2 kez çatlakların üzerine uygulayın. Düzenli olarak yaptığınız taktirde çatlakalarınızdaki iyileşmeyi kısa sürede fakr edeceksiniz. 

ARGAN YAĞI İLE ÇATLAK TEDAVİSİ 

Kozmetik ürünlerin içerisinde bol miktarda bulunan argan yağı E vitamini ve antioksidan bakımından oldukça zengin olan bir yağdır. Kilo alığ vermekten kaynaklanan bacaklarda oluşan çatlakları tedavi eden bu yağ ile bacak çatlaklarınızın rengini azaltabilirsiniz. Günde 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır. 

 

Yorumlar