Dondurmalı pasta tarifi ve malzemeleri nelerdir?

Sadece 10 dakikada hazırlayacağanız dondurmalı pasta tatlı krizleriniz için birebir olacak. İşte bu serinletici tatlının tarifi ve malzemeleri...

Dondurmalı pasta tarifi ve malzemeleri nelerdir?
-A A+

Madem yaz geldi. Biz de değerli elmaelma.com okuyucularımız için hem serinletici hem de yapımı oldukça kolay olan dondurmalı pasta tarifini seçtik. Tatlı kriziniz mi tuttu, acil misafiriniz mi geliyor? İşte bu tatlı tam size göre. Yalnızca 10 dakikada hazırlayacağınız dondurmalı pasta tarifi ve malzemeleri...

MALZEMELER

3 paket hazır rulo pasta
700 ml.dondurma
1 tatlı kaşığı hazır toz kahve
1 çay kaşığı toz şeker
1 su bardağı sıcak su

Püf Noktası

Pastanızı hazırlarken seçeceğiniz rulo pastayı damak zevkinize göre; beyaz kremalı ya da tamamen kakaolu seçebilirsiniz. İçini dolduracağınız dondurma çeşidi de tamamen sizin damak zevkinize kalmış.

YAPILIŞI

Rulo pastaları paketten çıkartın ve yaklaşık 1,5 cm kalınlığında dilimleyin.
Hazırladığınız bu dilimleri içini komple streç filmle kapladığınız yuvarlak ve derin bir kasenin içersinie yerleştirmeye başlayın. Tüm kanerları ve tabanı bu şekilde dilimlerle kaplayın. Bir bardağın içinde sıcak su, toz hazır kahve ve toz şekerle bir kahve hazırlayın. Bu kahveyi biraz ılınınca tabana ve kenarlara döşediğiniz kek dilimlerin üstüne gezdirerek güzelce ıslatın. Üstünü streç filmle kapatın ve buzlukta yarım saat bekletin. O beklerken dondurmayı buzluktan çıkartın ve biraz çözülmesini sağlayın. Yarım saatin sonunda kabınızı buzluktan çıkartın ve streç filmi açın. Eğer renk renk katmanlar yapmak istiyorsanız, dondurmayı renklerine göre sırayla kabın içine yerleştirin.
En üstünü kalan rulo pasta dilimleriyle kapatın ve hazırladığınız kahveyle biraz daha ıslatın. Üstünü tekrar streç filme kapatıp buzluğa atın.
Bu şekilde en az 1 saat beklettikten sonra, buzluktan çıkartın, kabı ters çevirin ve bir servis tabağına alın. Üzerindeki streç filmi çıkartın ve dilimleyerek servis edin.