Müge Anlı'da Türk filmlerine taş çıkartan hikaye

Müge Anlı'da Mehmet Selim Kaymaz'ın hikayesi izleyenleri şoke etti. Babasını bulmak için yola çıkan Mehmet Selim Kaymaz'ın anlattıkları ekrana kilitledi.

Müge Anlı'da Türk filmlerine taş çıkartan hikaye

Müge Anlı, 1983 yılında Lübnan’da öldüğü düşünülen ancak 20 gün önce ailesine gelen bir telefonlar yaşadığı anlaşılan Mardin Yeşillili Ahmet Kaymaz’ı arıyor. Müge Anlı, Türk filmlerine taş çıkaracak bir konuyu ekrana taşıdı. 38 yaşındaki Mehmet Selim Kaymaz, hiç görmediği babası Ahmet Kaymaz’ı bulmak için Müge Anlı’ya konuk oldu. Anlattıkları ise izleyenleri hayrete düşürdü.

Mardin’de evli ve iki çocuk babası olan Ahmet Kaymaz, 1983 yılında çalışmak için Lübnan’a gitti.  İsrail-Lübnan Savaşı sırasında yaşanan bir bombalı saldırıda öldüğü düşünüldü. 1 yıl boyunca ailesi ondan hiçbir haber alamayınca eşi Nazife ile küçük kardeşi Hasan’ı evlendirdi. Yıllar sonra köye geldiğinde eşi ile kardeşinin yeni bir hayat kurduğunu öğrenince köye dönmekten vazgeçti.

Mehmet Selim Kaymaz’ın anlattığına göre; 20 gün önce kendisine gelen bir haberle babasının yaşadığını öğrendi. Baba Ahmet Kaymaz’ı görenler; “Baban, saldırıda yaralandı. 1 yıl tedavi oldu. Köye geldiğinde annenin kardeşiyle evlendiğini ve çocukları olduğunu görünce kimseye görünmeden Irak’a gitti. Orada yeni bir hayat kurdu” dedi.

Babasını hiç tanımadığını ve ona sarılmak istediğini söyleyen Mehmet Selim Kaymaz, Müge Anlı’dan babasının bulunması için yardım istedi. 

Mehmet Selim Kaymaz; “Babam Irak Zaho’da bir market işletiyormuş” dedi. Bunu duyan Müge Anlı izleyicileri sokağa çıktı. Canlı yayına bağlanarak adım adım, karış karış Ahmet Kaymaz’ı aradı.

 

 

Yorumlar