Simge Fıstıkoğlu'ndan samimi açıklamalar canlı yayın yapmak aşk gibi!

Haber spikeri Simge Fıstıkoğlu meslek hayatıyla ilgili samimi açıklamalarda bulundu.

Simge Fıstıkoğlu'ndan samimi açıklamalar canlı yayın yapmak aşk gibi!

Spor servisinde başlayan ve kariyer basamaklarını hızla çıkan ekranların beğenilen yüzü Simge Fıstıkoğlu, mesleki serüvenini ve Türkiye haberciliğini anlattı.

Habertük TV’de spor servisinde mesleki kariyerine başlayan ve kariyer basamaklarını hızla çıkan Simge Fıstıkoğlu, keyifli serüveniyle MAG dergisinin son sayısında yer aldı. En çok insanlık adına umutlandığı haberleri sunmaktan keyif aldığını belirten Fıstıkoğlu, canlı yayında başına gelen en enteresan olayın haber sunarken “2-1 berabere kaldı” diye anons yapması olduğunu söyledi.

Türkiye’deki haberciliği değerlendiren güzel spiker, “Spikerliğe 2006 senesinde başladım. O günden bu yana dijital yayıncılıkta muazzam bir ilerleme yaşandı tabii ki. Facebook ve Twitter gibi mecralar kişisel fikirlerimizi, anılarımızı paylaştığımız platformlar olmaktan çıktı, canlı yayın yapılabilen, içerik sağlayıcısı konumuna geldi.

Türkiye’de gazetecilik ve televizyonculuk da bu hızdan, dönüşümden olumlu ve olumsuz anlamda nasibini aldı. Artık seyirci için televizyon, belki en önemli haber kaynağı değil ama hala en güvenilir” dedi.

Yorumlar