Zuhal Topal'la Sofrada 28 Kasım çarşamba kaç puan verdi neler oldu?

Zuhal Topal'al Sofrada 28 Kasım çarşamba günü neler oldu? Zuhal Topal bugün kaç puan verdi? Gelin Meryem'in yarıştığı 68. bölüme kıskançlık kavgası damga vurdu.

Zuhal Topal'la Sofrada 28 Kasım çarşamba kaç puan verdi neler oldu?

Zuhal Topal'la Sofrada 68. bölümün detayları ile Zuhal Topal'la Sofrada 28 Kasım çarşamba günü gelin Meryem'e verilen puanlar elmaelma.com'da.28 Kasım çarşamba günü Zuhal Topal'la Sofrada'da günün gelini Meryem'e verdiği puan ve Zuhal Topal'la Sofrada 68. bölümde yaşananların detaylarını haberimizden okuyabilirsiniz. Zuhal Topal bugün yarışan gelin Meryem'e kaç puan verdiği önemli zira haftanın birincisini Zuhal Topal'ın verdiği puanla belirlenecek. Zuhal Topal'la Sofrada'nın bu günkü gelini Meryem misafirlerinin karşısına terbiyeli sebze çorbası, kaşarlı kapya biber, Fransız usulü dana bonfile, mantar soslu tagliatelle ve profiterol vardı. Meryem'in tüm çabalarına karşın kayınvalideler sofradan yine memnun ayrılmadı. Çorbayı tüm kayınvalideler beğenirken, Gülizar hanım 'tadı bana göre değil' dedi. Kaşarlı kapya biber ise kayınvalideler tarafından zor tadıldı. Üstü galeta unuyla kaplı biberlerin kabukları ve erimeyen kaşar peynirler kriz yarattı. Ana yemekte de tagriatelle makarna kayınvalideler tarafından hamur bulundu. Ete ise pişmemiş ve lezzetsiz dediler. Günün kayınvalidesi Şennur hanım 'siz hiç et yememişsiniz, kıskanıyorsunuz' deyince masada tansiyon yükseldi. Tatlı olarak oldukça zahmetli bir tercih yapan Meryem'in profiterolü de beğenilmedi. Herkez hamuru sert ve yumurta kokuyor dedi. Günün sonunda Meryem Zuhal Topal'dan 6 puan aldı. Meryem'in kayınvalidelerden aldığı puanların toplamı ise 11 oldu. Kayınvalidelerin verdiği puanlar ise şöyle:

Verda hanım 3, Gülizar hanım 2, Şerife hanım 4, Gülseren hanım 2.

ZUHAL TOPAL'LA SOFRADA SALI GÜNÜ NELER YAŞANDI, GÜLLÜ KAÇ PUAN ALDI?

Zuhal Topal'la Sofrada 27 Kasım salı günkü yarışmacısı Gülizar hanımın gelini Güllü'ydü. Aslen Sivaslı olan ancak Ankara doğumlu olan Güllü ile Gülizar hanımın diyalogları Zuhal Topal'ı şaşırtmıştı. Gülizar hanım oğlunun Güllü ile evlenmesini istemediğini söyleyince Zuhal Topal şaşırmıştı. Gelin kaynana arasındaki asıl tartışma ise Güllü'nün büyük ödül olan 10 bin lira ile ilgili hayalini söylemesiyle başladı. 8 aylık bir oğlu olduğunu ve büyük ödülü oğlunun geleceği için harcamak istediğini söyleyince kayınvalidesi Gülizar hanım paranın yarısını istediğini söyledi. Güllü ise asıl emeğin ona ait olduğunu ve parayı paylaşmak istemediğini söyleyince tansiyon yükseldi. Gülizar hanım ise üniversitede okuyan bir torunu olduğunu ve paranın bir kısmını ona vereceğini söyledi. Kararlılığı ve tepkisi gelini Güllü'yü susturdu. Zuhal Topal'la Sofrada'da salı günü yarışan Güllü'nün menüsünde geleneksel Türk lezzetleri vardı. Çorba olarak balkabağı çorbası yapan Güllü, ara sıcak olarak yoğurtlu köfte hazırladı. Ana yemekte etli güveçte kuru fasülye ve pirinç pilavı sunan Güllü, tatlı olarak da Ayva tatlısı yaptı. Menü Zuhal Topal'ı mutlu etse de kayınvalideler için aynı şeyi söylemek pek mümkün olmadı. Balkabağı çorbasını kötü bulan kayınvalideler, yoğurtlu köfteyi de beğenmediler. Ana yemekteku kurufasülye ve pilav ise günün en çok beğenilen lezzeti oldu. Ancak içine konulan acının fazlalığı yine eleştirilere neden oldu. Öte yandan Güllü'nün mutfağına girmek isteyen kayınvalidelerin tavrı Gülizar hanımı sinirlendirdi. Gülizar hanım mutfağın kapısını kilitleyerek kayınvalideleri engelledi. Peki Zuhal Topal Güllü'ye kaç puan verdi? Zuhal Topal Güllü'ye 5 puan verdi. Güllü kayınvalidelerden de toplam 12 puan aldı. Güllü'nün toplam puanı ise 17 oldu. 

Kayınvalidelerin verdiği puanlar şöyle:

Şennur hanım 3, Verda hanım 2, Gülseren hanım 3, Şerife hanım 4.

ZUHAL TOPAL'LA SOFRADA PAZARTESİ GÜNÜ NELER YAŞANDI, FİGEN KAÇ PUAN ALDI?

Zuhal Topal'la Sofrada'da pazartesi günü yarışan gelin Gülseren hanımın gelini Figen oldu. Zuhal Topal'la Sofrada'da bugüne kadar yarışan en iddialı menülerden biri gelin Figen'in ki oldu. Zuhal Topal Sofrada'da bugün yarışan gelin Figen'e 9 puan verdi. Bugün yarışan gelinin menüsünde el açması mantı bile vardı. Çorba olarak İç Anadolu yöresine has mercimekli tarhanayı seçen gelin, ara sıcak olarak el açması mantı, ana yemek olarak da Ankara Tava yaptı. Figen'in tatlısı ise bülbül konağıydı. Mevsim yeşilliklerinden salata servis eden Figen garnitür olarak da sebze haşlama sundu. Süresinin bitmesine 15 dakika kala yemeklerini tamamladı. Üstüne mutfağını elektrik süpürgesiyle süpürdü. Kayınvalidelere yemekten sonra limonlu soda ve kahve bile ikram eden Figen yine de kendini ve yemeklerini beğendiremedi. Kayınvalideler mercimekli tarhanayı güzel bulmadı. Mantının da yoğurdu ekşi diye yemek istemeyen kayınvalideler, Ankara Tava'nın tabanına konulan erişte pilavını sevmedi. Tatlıya da kusur bulan kayınvalide şerbeti sıcakken dökmüşsün diye gelini üzdüler. Peki mantının yer aldığı menü Zuhal Topal ve kayınvalidelerden yeterli puanı alabildi mi? Zuhal Topal bugün kaç puan verdi?  Zuhal Topal'la Sofrada'nın 26 Kasım Pazartesi günkü yarışmacısına Zuhal Topal 9 puan verdi. Figen kayınvalidelerden de 14 puan aldı. Kayınvalidelerin Figen'e verdikleri puanlarla birlikte toplam puanı 23 oldu. 

Verda hanım 3, Şennur hanım 4, Şerife hanım 3 ve Gülizar hanım 4 puan verdi. 

GELİN FİGEN'İ AĞLATTILAR

Bütün gün tüm menüsünü el emeğiyle hazırlayan gelin Figen kayınvalidelerin 3 ve 4 puan vermesi karşısında sakinliğini yitirdi. Hakkının yendiğini söyleyen Figen gözyaşlarını tutamadı. 

5 ÇİFT AYAKKABI ALACAĞIM

Zuhal Topal'la Sofrada'da yarışan bugünkü gelin.... menüsüyle birinci olacağından emin olduğunu söyledi. Üstelik ....'in kazanacağı 10 bin liralık ödülle bir de hayali vardı. 5 çift ayakkabı almak! Yemek pişirme sırasında Zuhal Topal ve kayınvalidesi Gülseren hanıman hayalinden bahseden gelin.... ikisini de şaşırttı.

SÜSLÜ TAHTA OLAY OLDU

Öte yandan kayınvalidelerden Şennur hanım bugün sofrada puan vermek için tüylerle süslü bir tahtayla geldi. Zuhal Topal ise tahtaya bayıldı ve 'Ben de bunlardan istiyorum' dedi. O anlar masadaki tansiyon düştü. Ancak iş puan vermeye gelince Şerife hanım ayağa kalkmak istedi. Zuhal Topal'ın izin vermemesine karşın Şerife hanım ayağa kalkıp puanını gösterdi. 'Ben özel kadınım' diyen Şerife hanım Zuhal Topal'ı sinirlendirdi. 

ZUHAL TOPAL'LA SOFRADA'DA GEÇEN HAFTA KİM BİRİNCİ OLMUŞTU?

Zuhal Topal'la Sofrada'da geçen haftanın birincisi Aysel hanım ve gelini Esra olmuştu. Eşi profesyonel aşçı olan Esra menüsüyle bir hayli iddialı bir masa hazırlamıştı. Menüsünde düğün çorbası, baklava yufkasında tavuklu mantarlı çıtır börek, karabuğdaylı semizotu salatası, hardallı patates püresi eşliğinde beef strogonof ve tatlı olarak da panna cotta olan Esra kayınvalidelerin eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Düğün çorbası servisiyle kayınvalidelerin hedefine oturan Esra'ya Saime hanım çorbayı yağlı yaptığı için kızdı. Ardından da tüm kayınvalideler çorbayı hem kıvamsız hem de etsiz buldular. Menüdeki yabancı yemekleri bilmediklerini söyleyen kayınvalideler genç geline yapmadıklarını bırakmadılar. Özellikle masaya büyüteçle oturan Saime hanımın tavrı herkesi kızdırdı. Elinde büyüteçle mutfağa giren kayınvailde aç kaldığını ve şekerinin düştüğünü söyleyip dikkatleri üzerine çekti ardından da bir dilim ekmeyi yemeye başladı. Peki olaylı sofra sonrası 19 Kasım pazartesi gününün yarışmacısı Esra kayınvalidelerden kaç puan aldı? Zuhal Topal Esra'ya kaç puan verdi? Esra kayınvalidelerden 14 puan aldı. Esra'ya Elmas hanım 4, Yüksel hanım 3, Nigar hanım 4, Nuray hanım 3 puan verdi. Zuhal Topal ise Esra'ya 9 puan verdi. Zuhal Topal'ın verdiği puanla haftanın ilk yarışmacısı Esra'nın toplam puanı 23 oldu. 

Geçen haftaki puan durumu ise şöyleydi:

Esra:23

Saime:17

Kübra:16

Burcu: 15

Burçak:14

 

Yorumlar