Zuhal Topal Kimdir

Zuhal Topal kimdir aslen nereli kaç yaşında annesi ve babası kim? Zuhal Topal'ın eşi Koray Saygıner kim ne iş yapıyor soruları ile Zuhal Topal'ın kızı Lina'nın fotoğrafları Zuhal Topal biyografisinde.

Zuhal Topal
-A A+

Zuhal Topal kimdir, aslen nereli, kaç yaşında soruları ünlü oyuncu ve sunucunun ekrana geldiği her gün sevenleri tarafından merak ediliyor. Oynadığı çok sayıda dizi dışında bir dönem yaptığı evlilik programları ve sonrasında Zuhal Topal'la Sofra'da programıyla farkı konseptleri deneyen Zuhal Topal'ın biyografisini sizler için derledik. elmaelma.com'un hazırladığı Zuhal Topal kimdir sayfasında, Zuhal Topal aslen nereli, doğum tarihi ne, annesi ve babası kim sorularının yanıtları yanısıra Zuhal Topal'ın eşi kim, Zuhal Topal'ın eşi Koray Saygıner kimdir, ne iş yapıyor soruları ile Zuhal Topal'ın kızı Lina'nın fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Haberimizde Zuhal Topal'ın gelinliği ve düğününün detayları da var. Zuhal Topal kimdir sayfasında ayrıca 'Zuhal Topal'la evlilik' programı sırasında yaşanan Esra Erol Zuhal Topal kavgasının detaylarına da ulaşabilirsiniz. İşte Zuhal Topal kimdi sorusunun en detaylı yanıtı...

ZUHAL TOPAL NERELİ MEMLEKETİ NERESİ?

Zuhal Topal 23 Eylül 1976 doğumludur. İstanbul doğumlu olan Zuhal Topal aslen nereli memleketi neresi sorularının kesin bir yanıtı yok. Oyunculuk ve program sunculuğu yapan Zuhal Topal'ın tanınmasını sağlayan dizisi Sihirli Annem'di. Sinirli Annem dizisinde Suzan karakterini canlandıran Zuhal Topal, ardından yine fantastik öğelerin yer aldığı Selena dizisinde Fitnak Korkmaz karakteriyle ekrana çıktı. 

Zuhal Topal şarkı söylemek lazım

ZUHAL TOPAL ŞARKI SÖYLEMEK LAZIM

Sihirli Annem ve Selena dizilerindeki başarılı performanslarıyla tanınan Zuhal Topal'ın bir sonraki işi ise Şarkı Söyleme Lazım adlı yarışma progamı oldu. Programda Zuhal Topal, ünlü şarkıcı İlham Şeşen ile yarışmış ve birinci olmuştu. Zuhal Topal yarışma sonrası yeniden dizileri dönüşünü başrolünü Metin Akpınar'ın oynadığı Papatyam dizisiyle yaptı. Ancak bir kaç bölüm sonra Zuhal Topal diziden ayrılmış ve evlilik programı yapmaya başlamıştı. 

ZUHAL TOPAL'LA EVLİLİK

Türk televizyon tarihinde önemli bir yere sahip olan evlilik programları bir dönem Zuhal Topal'ın kariyerinde yer etti. Zuhal Topal'la İzdivaç programı programını sunan Zuhal Topal'ın dizi kariyerine zirve yaptıran Geniş Aile dizisi de büyük beğeni toplamıştı. Geniş Aile'de Şukufe karakterini canlandıran Zuhal Topal'ın hafızalara kazınan bir diğer dizisi de Avrupa Avrupa olmuştu. 

ZUHAL TOPAL'IN KIZININ ADI LİNA VE ANLAMI

TRT'de 91 bölüm yayınlanan Avrupa Avrupa adlı dizide oynarken bir bebek dünyaya getirmiş adını da hurma ağacı anlamına gelen "Lina" koymuştur. 2013 yılında bu dizideki "Nermin" rolüyle Antalya Tv Ödüllerinde aday gösterilmiş ve "En iyi Komedi Kadın Oyuncu" ödülünün sahibi olmuştur. 

ESRA EROL'U CANLANDIRAN ZUHAL TOPAL ONUN YERİNE GEÇTİ

Zuhal Topal'la İzdivaç Zuhal Topal'ın sunduğu evlilik programıydı. Esra Erol'un iki sezon sunduğu Esra Erol'la İzdivaç'ı programı kanalla yaşanan sorunlar nedeniyle aniden son bulmuştu. Esra Erol programı bırakıp aynı formatta başka bir kanalla anlaştı. Esra Erol'un yerine ise o sıralar Papatyam dizisinde Esra Erol'u canlandıran Zuhal Topal dizide beğenilince Esra Erol'un yerine geçme teklifi aldı ve program 24 Ağustos 2009'da Zuhal Topal'la yayına geçti.

Zuhal Topal Esra Erol kavgası

ZUHAL TOPAL ESRA EROL KAVGASI

Evlilik programlarının kamuoyunda tartışılmaya başlanması ve RTÜK'ün yayınladığı durduracağı yönündeki kararları Zuhal Topal ile rakibi Esra Erol arasında gerilime neden olmuştu. Öte yandan Zuhal Topal'ın programında bir gelin adayının bir damat adayından hamile kalması iddiası ortalığı karıştırmıştı. İddialara göre, damat adayından hamile kalan genç kadın başka talipleriyle görüştürülmüştü. Zuhal Topal ile Esra Erol kavgasını alevlendiren bu gelişme ailelere kadar da sıçramıştı. Esra Erol, Zuhal Topal ve eşi Koray Saygıner'in kendisini bitirmeye çalıştığını canlı yayında açıklamıştı. Esra Erol, "Zuhal Topal ve kocası beni silme olayına dahillerdir. Eski yapımcılarım Zeynep – Onur Peker ile Zuhal Topal beni bitirmeye çalışıyor. Sürekli belaltı çalışması yapıyorlar. Öyle bir şey söyleyeceğim ki o 2 karı koca Türkiye'de duramayacak. O zaman Türkiye'de yer yerinden oynayacak. Bu bir tehdit değildir kendi yaşadığım bir olaydır" demişti. 

Zuhal Topal ile Koray Saygıner düğünü

ZUHAL TOPAL'IN EŞİ KORAY SAYGINER KİMDİR NE İŞ YAPIYOR?

Zuhal Topal'ın eşi Koray Saygıner'in mesleği müzisyenliktir. Şarkı da söyleyen ve albümleri bulunan Koray Saygıner ile Zuhal Topal 2008 yılında evlendi. 1976 doğumlu olan Korhan Saygıner, dört kardeşin en küçüğüdür. Besteci ve şarkıcı olan müzisyen Korhan Saygıner ilk albümünü 2005 yılında çıkarmıştır. Bu albüm "Yaz Beni" adını taşımaktadır.

Oyuncu ve sunucu Zuhal Topal ile 2008 yılından beri evli olan Korhan Saygıner ve Zuhal Topal çiftinin bir de çocukları bulunmaktadır. Çocuklarının adı ise Lina'dır. 

Müzik piyasasında birçok önemli isim ile çalışmış olan Korhan Saygıner, 2015 senesinde düzenlenen Eurovision şarkı yarışmasında birinci olan şarkının bestecisi Cihristos Dantis isimli müzisyen ile beraber ortak bir şarkı da yapmıştır. Şarkıcı Korhan Saygıner ayrıca önemli sosyal sorumluluk projelerine de destek olmuş, son olarak Türk Böbrek Vakfı yararına düzenlenen konserde ünlü sanatçı Funda Arar ile beraber "Tükeneceğiz" adlı şarkıda düet yapmıştır.

ZUHAL TOPAL'IN DİZİLERİ 

Avrupa Avrupa : Nermin (2011-2013) TRT1 
Geniş Aile : Şukufe 2011(71.Bölüm...) (Star Tv) 
Geniş Aile : Şukufe 2009-2010 (Kanal D) 
Papatyam: Konuk Oyuncu 2009 (Star Tv) 
Komedi Türk: Kendisi 2008 (Fox Tv) 
Kaybolan Yıllar: Yonca 

Tutkunum Sana: Suna 2006 
Selena: Fitnat 2006 (Atv) 
Arka Sokaklar 2006 
Tarık ve Diğerleri: Kehribar 2006 (Samanyolu Tv) 
Haylaz Babam 2005 
El Bebek Gül Bebek: Teyze 2005 
Avrupa Yakası: Konuk Oyuncu 2004 
Sihirli Annem: Suzan 2003 (Kanal D) 

Ev Hali: Mine 2002 (Show Tv) 
Lahmacun ve Pizza 2002 
Reyting Hamdi 2002 
Çekirdek Aile 2000 (Kanal D) 
Zehirli Çiçek 2000 Show TV 
Dadı: Hostes 2000 

Sevda Kondu: İlknur 1999 Kanal 6 
Ruhsar 1997 (Kanal D) 
Kurşun Kalem 1996 
Yazlıkçılar 1996 (Star Tv) 
Kara Melek 1996 
Çiçek Taksi 1995 
Palavra Aşklar 1995