Birce Akalay kimdir kaç yaşında kalbine yerleşen virüs yüzünden ölümden döndü!

Kanal D'nin yeni yarışma programı "Benimle Söyle"nin sunucusu Birce Akalay'ın kalp kasına yerleşen bir virüs nedeniyle ölümden döndüğü ortaya çıktı.

Birce Akalay kimdir kaç yaşında kalbine yerleşen virüs yüzünden ölümden döndü!

Geçtiğimiz günlerde 16 yaşında baleye giderken giydiği tütüsünü paylaşan ünlü oyuncu Birce Akalay bu sefer sosyal medya hesabından hayranlarını üzen bir açıklamayı dile getirdi. Bir süredir ortalıklarda görünmeyen ünlü oyuncunun ölümden döndüğü ortaya çıktı. Birce Akalay, suçiçeği virüsünün kalp kasına yerleşmesi nedeniyle tedavi altına alındığı ve ciddi bir tedavi gördüğü ortaya çıktı. 

VİRÜS KALP KASINA YERLEŞTİ

Ünlü oyuncu Birce Akalay'ın kalp kasına virüs yerleştiği ortaya çıktı. Kalbindeki düzensizlik nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan genç oyuncu ciddi bir tedavi geçirdi. Ünlü oyuncunun sevenlerini üzmemek için durumu gizlediği öğrenildi. Bir arkadaşına "gündelik işler yaparken bile yoruluyorum" diyen Birce Akalay'ın, bir süre evinde dinlenececeği öğrenildi. 

HAYRANLARI ŞİFA DUALARI GÖNDERDİ

Birce Akalay'ın hastalığını duyan hayranları kahroldu. Ünlü oyuncunun geçirdiği rahatsızlık sonucu hayranları oyuncuya destek mesajı yağdırdı ve şifa dualarını gönderdi. Hayranlarından gelen bu yoğun ilgiye kayıtsız kalmayan Akalay, sosyal medya hesabından teşekkür mesajını şu şekilde yayınladı:  "Hepinizi görüyorum ve kalbimden teşekkür ediyorum. Benim de sizi çok sevdiğimi unutmayın. Artık gayet iyiyim. Geçti gitti.." diye yazdı.

 BİRCE AKALAY KİMDİR, KAÇ YAŞINDA? 

 

Birce Akalay 19 Haziran 1984’te İstanbul’da doğmuştur. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde lise eğitimini tamamladı (2003). Aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümündeki eğitimini tamamlamadı fakat Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümünden mezun oldu.2004 Türkiye Güzellik yarışmasında üçüncü olduktan sonra Avrupa Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etti ve yarı finale çıktı. 2004-2007 yılları arasında Star TV ve TV8’de spor spikerliğinin yanı sıra Şampiyonlar Ligi Özel ve 8. Etap gibi programları da hazırlayıp sunmuştur. 2007 yapımı olan Kader ve yine 2007 yapımı Senin Uğruna dizisinde baş karakterleri canlandırmıştır. Aynı zamanda 2008 Asi adlı TV dizisine konuk oyuncu olarak bir süreliğine katılmıştır. Bunların yanı sıra oyuncu 2008’de vizyona giren Son Ders ve 2009 Ekim aynında vizyona giren Nefes filmlerinde rol almıştır. 2009 yılında TRT 1’de ekrana gelen Alayına İsyan isimli dizinde de Sevtap rolü ile karşımıza çıkan Birce Akalay 2009’un Eylül ayında Sizi Seviyorum isimli sinema filminde Emre Altuğ ile başrolleri paylaşmıştır. 2009’da atv’nin yeni sezon dizilerinden Kış Masalı’nda Zişan rolüyle izlediğimiz Birce Akalay’ın aynı yıl TRT Müzik kanalında başlayan ve TV8’de devam eden programı Sinema Dünyası bir yayın dönemi devam etmiştir. 2010 yılında eski eşi Murat Ünalmış ile birlikte Ürgüp’te bir aşkı anlatan Yer Gök Aşk dizisinde Havva karakterini canlandırmıştır.

 

Yorumlar