Deniz Akkaya'dan Binali Yıldırım açıklaması yarı babam sayılır!

Eski manken Deniz Akkaya annesinin cenazesine katılan Binali Yıldırım'ın çelengine tepki gösterilmesiyle ilgili herkesi şaşırtan açıklamalarda bulundu.

Deniz Akkaya'dan Binali Yıldırım açıklaması yarı babam sayılır!

Eski manken Deniz Akkaya geçtiğimiz günlerde annesini kaybetti. Deniz Akkaya, cenaze törenine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın, taziye için kendisine çelenk göndermesi ve ardından eleştiri yağmuruna tutulması hakkında samimi açıklamalarda bulundu. Akkaya, kendisine gönderilen bu eleştirilere tepki göstererek "Yıldırım Bey benim babam sayılır" diyerek herkesi şaşırtan açıklamalarda bulundu. 

CENAZEDE GERGİNLİK YAŞANDI 

Eski manken Deniz Akkaya Anneler Günü'nde en büyük acıyı yaşamıştı. Annesi Dinemyis Akkaya'yı toprağa veren Deniz Akkaya'yı bu acılı gününde tüm dostları ve sevenleri yalnız bırakamadı. Deniz Akkaya'ya destek gösterek taziye için çelenk gönderen isimlerden biri de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'dı. Yıldırım'ın gönderdiği çelengin ardından cenazede gerginlik yaşandı.

''YILDIRIM BEY BENİM YARI BABAM SAYILIR''

Geçtiğimiz günlerde Deniz Akkaya, Yıldırım'ın gönderdiği çelengin cenazede gerginlik yaratmasıyla ilgili de kimsenin bilmediğini bir şeyi açıkladı. Akkaya, "Evet, çok üzüldüm. Binali Yıldırım, babamın iş arkadaşı. Cenaze sırasında hiç hoş olmayan şeyler yaşandı. Annemin cenazesi kalkarken yanda başka bir cenaze vardı. O cenazeye katılanlar Binali Bey'in çelengine tepki göstermiş.Tepki o kadar çok olmuş ki Binali Bey'in koruması; yanıma gelip 'Çelengi kaldıralım isterseniz' dedi. Ben çok üzüldüm bu duruma ve 'Çelengi daha da öne koyun' dedim. Böyle bir şey kabul edilemez. Binali Yıldırım babamın dostu, benim de yarı babam sayılır.

''ORTAK DEĞERLERİMİZ VAR''

Kendisinin kızını da, kardeşini de iyi tanırım. Çok da severim. Bu tepkilerin kabul edilebilir hiçbir yanı yok. Babama cenaze sırasında değil ama eve gelince söyledim. O da çok sinirlendi. Acımızı da, sevincimizi de paylaşan törenler bizi bir araya getirir, birleştirir. Hangi siyasi görüşten olursak olalım, bizim ortak değerlerimiz var. Bu değerlere herkes saygı göstermeli. Vatanını çok seven biri olarak böyle ayrışmalardan çok rahatsız oluyorum.

''SİYASİ GÖRÜŞÜNÜ SANDIKTA GÖSTERMELİSİN''

Siyasi görüşünü sandıkta göstermelisin. Bu arada seçimler var önümüzdeki hafta. Mutlaka herkes gidip oyunu kullanmalı. Oyunu kullanmıyor, sonra da söyleniyor; bu tiplere gıcık oluyorum. Oy vermek bir vatandaşlık görevidir. Bu görevi herkes yerine getirmeli. Sanatçı, siyasi görüşünü dile getirebilir; ona saygı duyarım. Ben siyasetten hoşlanmadığım için uzak durdum hep. Döneme göre değişenler var, onları da eleştiriyorum ama."

Yorumlar