Murat Başoğlu kimdir darp ve tehtit iddiasıyla gözaltına alındı!

Yeğeni Burcu Başoğlu ile yasak ilişki yaşadığı haberleri ile gündeme gelen Murat Başoğlu, darp ve tehdit iddiasıyla gözaltına alındı!

Murat Başoğlu kimdir darp ve tehtit iddiasıyla gözaltına alındı!

Murat Başoğlu yeğeni Burcu Başoğlu ile yaşadığı aşkla magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. Ensest ilişki yaşadığı suçlamasıyla yargılanan davadan beraat etmişti. Murat Başoğlu, gözaltına alındı. Gözaltına alınma nedenin boşandığı eşi Sadiye Hande Bermek'i ölümle tehdit etmesi ve yanındaki arkadaşını darp etmesi iddiasıydı. Murat Başoğlu bugün adliyeye sevk edilecek.

YARGILANDIĞI DAVADAN BERAAT ETMİŞTİ

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, öz yeğeniyle uygunsuz ilişki yaşadığı iddiasıyla, 'hayasızca davranışta bulunmak' suçlamasıyla yargılandığı davadan beraat eden ünlü sunucu Murat Başoğlu, boşandığı eşi Sadiye Hande Bermek'i ölümle tehdit ettiği ve yanındaki arkadaşını darp ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

SÖZLÜ TARTIŞMA YAŞANDI

Bodrum'un Gündoğan Mahallesi Küme Evleri Mevkii'nde Sadiye Hande Bermek (48) ile iddiaya göre boşandığı eşi Murat Başoğlu (50) arasında ailevi nedenlerden sözlü tartışma yaşandı. Çıkan tartışmada Bermek'in yanında bulunan arkadaşı Emre Sönmez (47) ile Murat Başoğlu arasında arbede yaşandı. Sönmez ve Başoğlu, daha sonra Bodrum Devlet Hastanesi'ne giderek rapor alıp taburcu oldu.

MURAT BAŞOĞLU GÖZALTINA ALINDI

Olaydan sonra Başoğlu, jandarma tarafından Sadiye Hande Bermek'i ölümle tehdit ettiği, ayrıca Emre Sönmez'i ise darp ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Başoğlu'nun bugün adliyeye sevk edileceği öğrenilirken, Başoğlu hakkında 6284 sayılı 'Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun' kapsamında, 3 ay süreyle önleyici tedbir uygulanmasına karar verildiği belirtildi.

GEÇEN YIL BOŞANDILAR

Sunucu Murat Başoğlu ile eşi Hande Bermek Başoğlu, geçen yıl eylül ayında Kuşadası Adliyesi'nde, mal paylaşım protokolü imzalayıp, anlaşmalı olarak tek celsede boşanmıştı. Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı hakkında ''hayasızca davranışta bulunmak'' suçlamasıyla 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davada her iki sanık için de geçen mart ayında beraat kararı çıkmıştı.

AYNI EVDE YAŞAMAYA DEVAM ETMİŞLERDİ

Ancak Hande Bermek ile Murat Başoğlu aynı evde yaşamaya devam etmişti.

MURAT BAŞOĞLU KİMDİR? 

Murat Başoğlu 1968 yılında İzmir'de doğdu. Tahir Başoğlu adında abisi olan oyuncu geçtiğimiz sene, abisinin kızıyla kendisine ait teknede sarmaş dolaş yakalanmış ardından evliliği bitmişti. Murat Başoğlu, 17 yaşında mankenliğe başlamıştır. 10 yıl podyumlarda yer alan Başoğlu, ardından televizyon dünyasına transfer oldu. Televizyondaki ilk işi 1996 yılında Şebnem Dönmez ile sunduğu "Sabah Şekeleri" oldu. 1997 yılında yine Şebnem Dönmez ile "Görevimiz Tehlike" adlı yarışma programını sundu.

Yorumlar 2 yorum