Şeyma Subaşı için 'Başka kucaklara atlayan' diyen Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye kötü haber!

Şeyma Subaşı'nı örnel göstererek ''Acundan boşanan Şeyma gibi başka kucaklara atlayıp...'' diyen Adana MHP Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye dava açıldı!

Şeyma Subaşı için 'Başka kucaklara atlayan' diyen Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye kötü haber!

Geçtiğimiz günlerde MHP Adana Belediye Başka'nı Hüseyin Sözlü'nün Acun Ilıcalı'nın tek celsede boşandığı eski eşi ŞeymaSubaşı için ''Acundan boşanan Şeyma gibi başka kucaklara atlayıp...'' diyerek sosyal medya hesabından paylaşım yapmasının ardından Subaşı'nın avukatı devreye girdi! ŞeymaSubaşı'nın avukatı Emre Emek yazılı açıklamada bulunarak dava açılacağının sinyalini verdi.

''KADINI HOR GÖRMENİN AÇIK BİR UZANTISIDIR''

31 Mart yerel seçimlerde ikinci sırada tamamlayan Adana Büyük Şehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün Acun Ilıcalı'nın eski eşi Şeyma Subaşı hakkında sosyal meyda hesabından yaptığı paylaşım üzerine Subaşı'nın avukatı Emre Emek yazılı açıklama yaptı.

"GEREĞİNİN YAPILACAĞINA İNANCIMIZ TAMDIR"

Şeyma Subaşı'nın avukatı Emre Emek açıklamasında, "Dava adamlığı konusunda siyasi görüş gözetmeksizin herkesin örnek alabileceği bir adam olan Alparslan Türkeş'in kurucusu olduğu MHP'nin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı adayının 31 Mart Yerel Seçimlerinde yaşadığı kayıp üzerine, dava adamlığı tartışması adı altında, sebepsiz yere müvekkilim Şeyma Şubaşı'na hakaret etmesini bizlerde şaşkınlık ve üzüntü ile karşıladık. Önemle ve özellikle belirtmek isteriz ki, ilgili kişinin bu hareketi ülkemizin kanayan yarası olan kadına karşı şiddet ve kadını hor görmenin açık bir uzantısıdır. İlkeleri arasında 'Ahlakçılık' olan bir siyasi partinin, tüm ahlak, etik ve hukuk kurallarına aykırı olarak kadına karşı şiddeti siyasi görüşüne alet edip, bir kadına, bir anneye açıkça ve alenen hakaret eden bu şahıs hakkında gereken işlemleri yapacağına inancımız tamdır." ifadelerini kullandı.

"YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ"

Sözlerine devam eden Emek, "Müvekkilim ve eski eşi Sayın Acun Ilıcalı, uzun yıllar süren mutlu beraberliklerini birbirlerine karşı saygıları çerçevesinde son derece medeni şekilde sonlandırmış ve hayatlarına devam etmiştirler. Özel hayatına saygı gösterilmesini istemek bir erkeğin olduğu kadar bir kadının da en doğal ve insani hakkıdır. Açıklanan bu nedenlerle müvekkilimin özel hayatına saygısızlık, kişilik haklarını ihlal ve şahsına hakaret eden ilgili şahıs hakkında tüm yasal yollara başvuracağımızı bildiririz." dedi.

 

NE OLMUŞTU?

Adana Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Sözlü sosyal medya hesabından, "Bilcümle taklacılar, Acun'dan boşanmış Şeyma gibi anında başka kucaklara atlayıp, üzerine bir de dava adamlığı adına habire vecizeler paylaşmazlar mı! Ahlak üzerine ahkam kesmezler mi!" ifadelerini kullanarak büyük tepki çekmişti.

 

Yorumlar