Parfüm nasıl denenir, püf noktaları nelerdir?

Bugün sizler için parfüm seçimi ve kullanımı hakkında bir kaç pratik bilgi derledik. Sizde bu yöntemlerle kendi kokunuzu seçebilirsiniz!

Parfüm nasıl denenir, püf noktaları nelerdir?

Parfüm test edilmeden seçilemeyeceğini hepimiz biliyoruz. Günlük hayatınızda kullandığınız parfüm sizi ve kişilik özelliğinizi yansıtmalı! Ancak parfüm kullanımı ve seçimi hakkında eksik olduğunuzu düşünüyorsanız bu yazımız tam olarak size göre! İşte parfüm test ederken ve seçimi esnasında yapmanız gerekenler...

PARFÜN NASIL DENENİR?

-Parfüm alışverişine çıkmadan önce mutlaka duş alın ve o gün parfüm deodorant gibi bir koku sıkmayın! En iyi koku temiz ciltte kendini belli eder.

-Parfüm ya da kokulu birşey kesinlikle kullanmayın ve en fazla 3 koku deneyin. Bunun nedeni ise burnunuz 3 kokudan fazlasını ayıramayacak ve sizi bir süre sonra yanıltacaktır. Yanlış bir koku tercih etmek istemezsiniz...

- Parfüm denemek için en uygun zaman akşam saatleridir, bunun nedeni ise bu saatlerde koku alma duyusu güçlü çalışıyor. Özellikle kış mevsiminde yaz mevsimine göre daha güçlü koku alıyoruz.

 - Parfümü sıktıktan sonra en az bir saat teninizde olgunlaşması için beklemeniz gerek. Bu zaman sırasında parfümdeki alkol uçacak ve parfüm teninizdeki kimyasal maddelerle etkileşime girerek gerçek kokusunu verecektir. Bu arada size kalansa belirli aralıklarla denediğiniz parfümleri koklayarak en baş döndürücü etkiyi yaratanı seçmek.

- Parfüm denemeye gitmeden önce yediklerinize biraz dikkat etmeniz gerekiyor. Niye mi? Çünkü baharatlı, acı ve yağlı yiyecekler teninizin kimyasını biraz değiştirebiliyor, bu da parfümün kokusuna yansıyarak sizi yanıltabilir.

Yorumlar