Poşet çayın kullanım alanları nelerdir?

Günlük yaşantınızda sıklıkla poşet çay tüketiyorsanız o halde bu haberim tam olarak size göre! Poşet çayın kullanım alanları günlük hayatınızı kolaylaştırıyor!

Poşet çayın kullanım alanları nelerdir?

Geçmişten günümüze kadar çayın bizdeki yerini tartışmaya gerek yok! Ancak günlük hayatımızda sıklıkla tükettiğimiz poşet çayları işlevinin kolay bittiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Çay poşetini günlük hayatınızın çok çeşitli alanlarında kullanabilirsiniz. Bugün sizler için çay poşetinin çok çeşitli işlevsel alanlarını biraraya derledik. Bu bilgilerle yanınızda olmayan malzemelerle işinizi çay poşetiyle görebilirsiniz...

poşet çayın kullanım alanları

1) KÜÇÜK CİLT YANIKLARI

Çayın içerisinde bulunan tanin maddesinin yanıklara iy geldiğini daha önce hiç  duymuş muydunuz? Ufak yanıkları, ev kazalarında yaranın olduğu yere çay poşetini basarak acınızı hafifletebilirsiniz.

2) SAÇ KEPEKLERİNE VEDA EDEBİLİRSİNİZ!

Aşırı pahalı saç kozmetiğine gereksiz paralar harcamak istemiyorsanız çay poşetini saçınızı parlatmada ve kepek sorununuzun üstesinden gelmede kullanabilirsiniz! Önceki akşamdan demlediğiniz poşet çay ile saçlarınızı banyodan 1 saat önceden yıkarsanız gözle görülür farkı elde edebilirsiniz.

3) KÖTÜ AYAKKABI KOKULARI

Ayakkabılarınız kötü kokuyorsa ve bu durumun üstesinden gelemiyorsanız poşet çay ile bu sorundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Tükettiğiniz poşet çayı çöpe atmak yerine kurutun ve ayakkabınızın içerisinde bekletin. 

4) BAHÇENİZDE DAHA SAĞLIKLI GÜL YETİŞTİRMEDE...

Bahçenizde toprakla ve çiçeklerle uğraşmayı seviyorsanız bu maddeye dikkat! Güller ph değeri düşük toprağı severler. Çay ph değerini düşürmeye yardımcı olur. Yapmanız gereken çok basit! gül dikeceğiniz toprağa kullandığınız bir adet poşet çay yerleştirere güllerinizin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

5) EL KOKULARI

Yemek yaparken doğradığınız soğan kokusunun elinizde kalması hoşunuza gitmiyorsa bu durumu doğal yolla çözebilirsiniz. Çay poşeti ile elinizi yıkayın kokunun büyük bir kısmını elinizden çıkarmaya yardımcı olacaktır.

6) DİŞ ETLERİNE İYİ GELİYOR

Herhangi bir diş tedavisi gerçekleştirdiniz ve diş etlerinizdeki şişlikten veya kanamalardan kurtulmanın bir diğer yolu poşet çaydan geçiyor! Poşet çayı gazlı bez işlevi gibi görüp ısırabilirsiniz. 

7) TEMİZLİKTE DE KULLANABİLİRSİNİZ

Parlatıcı özelliği ile ayna ve cam temizliğinizde çay poşetini kullanabilirsiniz. Her zamankinden daha parlak ve temiz  görünecektir.

8) YORGUN GÖZLER VE MORLUKLAR İÇİN...

Hafta içerisinde sürekli koşturma halindesiniz veya gün içerisinde çok yorgun düştünüz ve gözlerinizdeki ağrıyı almak için poşet çayı kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey gözlerinizi kapatıp üzerine poşet çay koymak hepsi bu kadar.

 

Yorumlar