İstanbul'daki organik restoranlar

Evinizde organik besinleri kullanarak yemekler hazırlayıp, dışarıya çıktığınızda da organik yemekler tüketmek istiyorsanız, İstanbul'da gidebileceğiniz organik restoranları keşfedin.

İstanbul'daki organik restoranlar

Hormonlu besinlere maruz kalmak istemeyenler, dışarda da sadece doğal ürünlerin kullanıldığı restaurantlarda yemek ziyafeti yaşayabilirler.

Organik besinler, hem daha sağlıklı, hem de daha hafiftir. Doğal olan her besinin vücuda ayrı katkısı var. Hormonlular ise tehlike saçıyor.

Women's Health'in haberine göre, sağlıklı beslenmeye özen gösterenler ve bunu restoran konforu ile yaşayarak farklı lezzetlerle tanışmak isteyenlerin %100 organik gıdaların servis edildiği bu restaurantlara uğraması gerekiyor.Cafe Sante

Cafe Sante Bağdat Caddesi'nin ekolojik adreslerinden bir tanesi… Küçük bir butik kafe olan Cafe Sante'de lezzetli atıştırmalıklar, ev yapımı kurabiye ve pastalar, özel çaylar ve kahveler bulabilirsin.. Ayrıca butiğinde ev yapımı özel malzemelerde satılıyor. Hafta sonları kahvaltı seçeneğinin de bulunduğu kafeyi pazar günleri için öneriyoruz. 


Adres: Bağdat Caddesi No: 454 Suadiye-İstanbul 
Tel: 0216 362 09 84

Cuppa

Cuppa Cihangir'de servis veriyor. Doğal ürünlerden oluşturdukları menüsünde salatalar, sandviçler, makarnalar ve omletler var. Bunların yanında Cuppa meyve sularının yanında çim suyu ile de ünlü… Kendi yetiştirdikleri çimleri yine sizin önünüzde sıkıyorlar ve çimden sağlıklı bir su üretiyorlar. Mekânda paket servisi de var. 


Adres: Yeni Yuva Sok. No.26 Beyoğlu-Cihangir-İstanbul
 Tel: 0212 249 57 23Doğaya Dönüş

Doğaya Dönüş Nişantaşı'nın sağlıklı ürünler adreslerinden biri… Hem günlük yemek sunan hem de ekolojik ürünler satan kafede ev yapımı sebze yemekleri, ev yapımı kekler ve kurabiyeler bulabileceğin gibi aynı zamanda evinizin mutfağı içinde organik alışveriş yapabilirsin. Mekânın en ünlü içeceği limonatayı tatmanızı öneririz.

Adres: Hüsrev Gerede Cad.Fırın Sk. Girişi 1/A Nişantaşı-İstanbul 
Tel: 0212 260 17 61

Hayal Kahvesi Saf Restaurant

Hayal Kahvesi Saf Restaurant Club Sporium Akatlar'da yer alıyor. Spor sonrası için oluşturulmuş lezzetli yemeklerin yer aldığı menüsünde meyve sularından yosun salatasına organik kokteyllere kadar pek çok seçenek bulabilirsin. Gece saat 01.00 e kadar hizmet veren mekân gece acıkınca da tercih edilen adreslerden bir tanesi…

Adres: Club Sporium Cumhuriyet Cad. No: 4/8 34626 Akatlar-İstanbul 
Tel: 0212 282 79 46

Rani Organik Restoran

İtalyan mutfağından hoşlananların Maçka’daki yeni adresi Pomodoro, lezzet ve sağlığı bir arada sunuyor... Pomodoro, minimalist tarzdaki şık dekorasyonu ve İstanbul’un en seçkin restoranlarında çalışmış profesyonel ekibi ile İtalyan mutfağının en lezzetli yemeklerini, en sağlıklı koşullarda servise sunuyor. Mönülerde kullanılan tüm et, süt ve peynir ürünlerinin yanı sıra birçok sebze ve meyve ürünü Sezer Grubuna ait Rani Çiftliği’nde tamamen doğal koşullarda, katkısız ve hormonsuz olarak üretiliyor. Pomodoro, şimdiden ünlü ve popüler kişilerin en gözde tercihlerinden biri olmuş durumda...

Adres: Süleyman Seba Caddesi No: 60 Beşiktaş-Maçka-İstanbul 
Tel: 0212 259 01 14Delicatessen İstinye Park

Farklı dünya mutfaklarına ait teknik ve malzemeleri Türk damak zevkiyle sentezleyerek oldukça geniş ve tatmin edici bir menü sunan Delicatessen'i İstinye Park AVM'de ziyaret edebilirsin. Tüm menüsü ev yemeği doğallığında seçeneklerden oluşan restoranda küçük gruplara özel yemek hazırlama atölyeleri de yapılıyor.

Adres: İstinye Park AVM Sarıyer-İstanbul 
Tel: 0212 345 62 56

Nora Fine Foods

İstanbul, Ulus’ta gurmelerin uğrak mekânı olan Nora Fine Foods; meyve, sebze veya hayvan yetiştiren tecrübeli organik tarım çiftçileriyle çalışıyor. Çiftliklerden elde edilen ürünlerin, paketleme ve teslimata kadar çok özenli bir sürecin sonucunda sofraya sunulduğu lezzetleriyle gurur duyan restoran; taze, doğal, zengin damak tadına sahip ve sağlığına önem veren herkesi davet ediyor.

Adres: Adnan Saygun Cad.i Metehan Sk. No 16/2 34340 Ulus-İstanbul 
Tel: 0212 281 22 41

Le Pain Quotidien Kanyon

Alain Coumont’un iyi bir günlük ekmek yapma fikrinden yola çıkarak başlattığı ‘Le Pain Quotidien’ bir fırın olmakla birlikte bir pastane, bir kafe ve ekolojik ürünlerin satıldığı bir yer aynı zamanda... Sadece ekmekler değil burada bulunan tartlar, croissant’lar, brownie’ler, muffin’ler, reçeller, ballar, zeytinler, bitki çayları, soya sütü ve daha birçok doğal ürün de sağlıklı ve lezzetli… Ayrıca tatlı ve tuzlu, kepekli, yulaflı, katkı maddesi kullanılmadan yapılan diyet kurabiye çeşitleri de paket olarak satılıyor. Organik kahve ve çaylar, organik sürülebilir çikolataları da mutlaka denenmeli. İstanbul Kanyon’da ziyaretçilerini bekleyen Le Pain Quotidien’in bir şubesi de İstinye Park’ta…

Adres: Büyükdere Cad. No: 185 Giriş Katı Mağaza No: 140 B Levent-İstanbul 
Tel: 0212 353 06 77Zencefil

1991’de Ortaköy’de modern bir aktar olarak doğan Zencefil, 1993’te Beyoğlu’nda sadece sebze yemekleri yapan, yemeklerinde sızma zeytinyağı kullanan ve yemeklerinde baharatlara ve şifalı otlara başrol veren ilk lokanta olarak karşımıza çıkıyor. Yaz-kış mevsim sebzelerine göre belirlenen menülerinde Zencefil’in kendine has yemekleri, şehrin en iyisi olarak bilinen limonatası ve kışın sıcak şarabı yer alıyor.

Adres: İstiklal Cad. Kurabiye Sk. No: 8 /10 Şehit Muhtar Mah. Beyoğlu-İstanbul 
Tel: 0212 243 82 34

Yorumlar