İstanbul'da alışverişin tarihi değişti!

Uluslararası platformda büyük ilgi gören 'Shopping Fest' artık farklı bir dönemde yapılacak. Festival süresi de azalıyor.

İstanbul'da alışverişin tarihi değişti!

BU yıl 18 Mart'ta başlayan ve 40 gün süren alışveriş festivali İstanbul Shopping Fest (ISF), perakendecilerin tepkileri üzerine haziran ayına kaydırılıyor. ISF Eşbaşkanı Yılmaz Yılmaz, istişare kurulunu topladıklarını ve en doğru zamanın haziran olduğunu söyledi. "Perakendeciler nisan ayının indirim için çok erken olduğu ve 40 günün çok uzun bir süre olduğu konusunda tepkilerini dile getirdiler. Biz de perakendeciler arasında yaptığımız anket sonuçlarından yola çıkarak süreyi kısalttık. İSF haziranda yapılacak ve 20 gün olacak" diye konuştu.

Dubai'den önce yapılacak

Kamuoyunda ISF'nin marka algısının çok ciddi bir yere oturduğunu dile getiren Yılmaz, "Kimse Shopping Fest bir daha olacak mı diye sormuyor. Bu ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor" dedi. Yılmaz, ISF'nin, 15 Temmuz'da başlayan Dubai Shopping Fest'ten önce yapılmasının avantaj yaratacağını dile getirdi. İSF Eşbaşkanı Mehmet Nane ise, "Bu yıl üç farklı dinin bayramlarına denk geldiği için turistlerden yararlandık. Gelecek yıl turistler İSF için İstanbul'a gelecek. Bu şekilde organizasyonun etkinliği de ortaya çıkacak" dedi.

Türkiye yıldız

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi Türkiye'nin uyguladığı politikalar çerçevesinde yükselen yıldız ve rol model ülke olduğunu, İstanbul'un imajı arttıkça markaların da güçleneceğini belirtti. ISF'de en iyi vitrin tahmini yapan talihliye bir ev hediye eden Sinpaş İcra Kurulu Başkanı Faruk Çelik ise yabancıya ev satamadıklarını, ihracat yapamadıklarını belirterek, 500 milyar dolar ihracat hedefi koyan TİM'in mütekabiliyete el atmasını istedi.

"Fenerbahçe ile kaybettiklerimizi geri alacağız"

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, 5 Ağustos'ta ligin başlamasıyla birlikte Fenerbahçe'nin kaybettiklerini hızla geri alacağını zaten piyasaların da bu seyirde gittiğini söyledi. Kiğılı, "Ligin başlamasıyla birlikte stadyumlar dolacak, Fenercell ve Feneriumlar'da patlama yaşanacak. Taraftarımız sayesinde 104 yıllık Fenerbahçe dimdik ayakta duracak" dedi. Kiğılı taraftar için de bir jest yapmayı düşündüklerini dile getirdi.

Yorumlar