Cilt lekeleri için lazer tedavisi

Yazın da uygulanabilen 'Spectra Lazer' ile basit güneş lekeleri ile yanlış lazer uygulamaları sonucunda oluşan kalıcı lekelerden kurtulmak mümkün.

Cilt lekeleri için lazer tedavisi

Cilt lekelerini silmeye yarayan Spectra Lazer yöntemi, melasma hastalığı, geniş gözeneklerin azaltılması, dövme silme ve aktif akne tedavisinde de uygulanabiliyor.

Dr. Metin Uluşan, teknolojik gelişmelere paralel olarak gelişen lazer cihazları ile estetik alanında mucizevî sonuçlar elde etmenin mümkün olduğunu söyledi.

Uluşan, spectra lazer ile uygulanan karbon peelingin, her mevsimde ve koyu ciltlerde yapılabilecek kadar emniyetli, hızlı ve çabuk sonuç verdiğini belirtti, ilk adımın, cilt yüzeyinin karbon solüsyonu ile örtülmesi ile yapıldığını anlattı.

Laser Toning ile cilt lekelerinden kurtulun

Medikal lazerlerin etkin olduğu bir diğer hastalık grubunu, ciltteki pigmentasyon bozuklukları olarak adlandırılan lekeler oluşturuyor. Laser toning adı verilen leke tedavisi, iki aşamalı bir uygulama ile karbon solüsyonu ve lazer enerjisinin etkisini birleştirerek belirgin bir şekilde görünür pigmentasyonu azaltıyor. Aynı zamanda Lazer Toning ile cildin tekstürü düzeltiliyor, porlar ve ince kırışıklıklar da azalıyor.

Tedavi sonucunu görmek için belli bir zamana ihtiyaç duyuluyor. Leke tedavisinde 1 haftalık aralarla 6-10 seans uygulama gerekiyor. Tedavi sonrasında kişi, günlük aktivitesine hemen dönebiliyor. Melazma denilen lekeler özellikle kadınlarda, simetrik bir şekilde yanaklar ve göz çevresinde görülen kahverengi lekelerden oluşuyor. Bu lekeler, hormonal değişiklikler ile birlikte zaman içinde oluşuyor. UV ışınlarının etkisi ile kadınlarda hamilelik nedeniyle veya doğum kontrol hapı kullanımıyla da ortaya çıkabiliyor veya artabiliyor. Tedavi diğer lekelere göre biraz daha uzun olmak üzere, ortalama 10 seanslık uygulama kürü ile tamamlanabiliyor.

Melazma lekelerinde de ''Spectra'' veya ''Soft Peel'' denilen yöntemle derinin üst tabakalarındaki (epidermal) lekelerin tedavisi mümkünken, yine Spectra Lazer kullanılarak ''Lazer Toning'' diye simlendirilen uygulama yapılabiliyor. Bu yöntemle, leke giderici yöntemle tedavisi mümkün olmayan derin lekeler yok edilebiliyor.

Akne sorunu "Spectrapeel" uygulaması ile sona eriyor

Gençlerin yüzde 85'ini ve erişkinlerin yüzde 30'unu etkileyen akne lezyonları, cilt yağlanmasında etkili olup, bazı yağ bezi hastalıklarının oluşmasını sağlayan sebore denen bulgu, birçok kişide hem sağlık hem de estetik olarak sorun oluşturuyor. Bu tür hastalıklarda da Spectra lazer uygulaması ile başarıyı sonuçlar elde ediliyor.

Düzenli olarak ortalama 1-2 hafta aralıklarla, 5 seans şeklinde yapılan kürler ile ciltteki yağ dengesinin sağlanıyor. ''SpectraPeel'' denilen yöntemle kistikve nodüler olan akneler dahi tedavi edilebiliyor. İlk tedaviden sonra bile yağlanmanın ve enflamasyonun azaldığı, porların küçüldüğü ve belirgin düzelmenin olduğu izlenebiliyor. 2-3 tedavi seansı sonrası dramatik düzelmeler görülebiliyor, hatta bazı akne izleri ve yüzeyel kırışıklıklar bile kayboluyor. Etkinin klinik olarak devamlılığını sağlamak için seansların tekrarlanması öneriliyor. Bunun için 1-3 ay aralıklarla uygulama yaptırılması yeterli oluyor.

Spectra Lazer'le dövmelerinizi sildirmek mümkün

Geliştirilmiş lazerler, bunların dışında dövme çıkarmada da başarılı şekilde kullanılıyor. Medikal lazerlerle dövmeler ya belirgin bir şekilde hafifliyor veya tam olarak siliniyor. Uygulama ile lazer ışınları boya parçaları tarafından emilerek küçük parçacıklara ayrıştırılıyor ve bu parçacıklar vücudun immün sistemi tarafından vücuttan atılıyor. Uygulamada, birkaç hafta kadar sürüyor. Tedaviler 4-8 hafta aralıklarla yapılarak parçalanan renk kalıntılarının atılmasına zaman tanınması gerekiyor. Her seans 10-30 dakika sürüyor. Seans sonrası dövme boyası atıldıkça renkte düzelme devam ediyor. 300 saniye uzun atım alga boylarını içeren Spectra lazer sistemi kullanılarak ve tedavilere özel karbon içerikli losyon ekleyerek birçok değişik renk içeren dövmeler silinebiliyor.

Yorumlar