Anne sütü bozulmadan nasıl saklanır saklama kapları önemli!

Anne sütü bozulmadan nasıl saklanır? Artan sütünüzü nasıl saklamanız gerektiğini biliyor muydunuz? İşte yapmanız gerekenler!

Anne sütü bozulmadan nasıl saklanır saklama kapları önemli!

Anne sütü bozulmadan nasıl saklanır? İşiniz olduğunda ya da sütünüz arttığında bunu nasıl saklamanız gerektiğini biliyor musunuz? Elmaelma.com olarak sizlere anne sütünü bozulmadan saklamanın yollarını araştırdık. İşte tüm yapmanız gerekenler elmaelma.com'da. 

KAPLARI STERİLİZE EDİN

Süt saklamak için kullandığınız kabın tüm parçalarını kaynar suda sabun ile iyice yıkayın. Ardından kurumasını bekleyin.

SAKLAMA KAPLARI ÖNEMLİ!

Anne süütünün bozulmadan saklanabilmesi için kullanılan saklama kapları çok büyük önem taşımaktadır. Sütünüzü bozulmadan muhafaza edebilmek istiyorsanız  cam kavanozda ya da saklama torbasında saklayabilirsiniz. 

3 AYA KADAR SAKLAYABİLİRSİNİZ 

Sağılan anne sütünü oda sıcaklığında, buz dolabında ya da derin dondurucuda saklayabilirsiniz. Eğer anne sütünü oda sıcaklığında bekletecekseniz (19-26°C) 3 saat, buzdolabında bekletecekseniz (0-4°C) 3 gün, derin dondurucuda bekletecekseniz (-18°C) 3 ay boyunca saklanabilmektedir. 

AMAN DİKKAT!

Anne sütünü 3 saat boyunca oda sıcaklığında beklettiyseniz hemen bebeğinize verebilirsiniz. Fakat eğer derin dondurucuda bekletiyse sağılmış olan sütünüz bebeğe vermeden önce mutlaka buzdolabına almalısınız.  Bilmeniz gereken bir önemli nokta da derin dondurucudan çıkarıp çözülmesini sağladığınız sütü yeniden dondurmamanız gerektiğidir.

Yorumlar