Cinselliğe ara verince vücutta neler değişir?

Cinselliğin vücutta birçok şeyi değiştirmesi gibi cinselliğe ara verildiğinde de vücutta çeşitli değişiklikler meydana gelmektedir.

Cinselliğe ara verince vücutta neler değişir?

Bugüne kadar cinselliğin insan vücuduna sağlıklı yönlerini ve vücuttaki değişimlerini ele aldık. Ancak bugün zaman zaman çiftlerin uzun zamanlı ara verdikleri veya cinselliği uzatmaları vücutta nasıl değişimlere neden olduğuna dair bir derleme yaptık. Cinselliği bırakınca bakın vücutta nasıl bir değişim oluyormuş...

- Sürekli hasta olursunuz. Bunun nedeni vücudun bağışıklık sisteminin zamanla zayıflamaktadır. Bu yüzden vücudunuzdaki bakteri ve virüsler daha çabuk yayılmaktadır.

- Strese çok çabuk girebilirsiniz. Bunun nedeni ise stres seviyenizi yükseltmektedir. İlişki esnasında sagılanan hormonlarınız yüksek ölçüde düşer.

- Rüyalarınız etkilenir. Partnerinizle yaşadığınız sorunlar bilinç altında kalacağı için ve cinsel güdülerinizin rüyalarınızda yer almasına neden olur. 

- Yaptığımız her şey bir alışkanlıktır. Zamanla ara verdiğiniz cinsel hayatınız yüzünde cinsellikten soğuyabilirsiniz. Hatta partnerinizden bile uzaklaşabilirsiniz.

 

Yorumlar