Cinsellikte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir cinsellikten önce yapılmaması gerekenler nelerdir?

Cinsel sağlık hafife alınmaması gereken bir konudur. Cinsellikte yapılması gerekenler hakkında bir çok yazı bulunmaktadır ancak yapılmaması gerekenlere dikkat!

Cinsellikte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir cinsellikten önce yapılmaması gerekenler nelerdir?

Cinsellikte yapılması ve dikkat edilmesi konular hakkında bir çok yazılar bulunmaktadır. Cinsellik hem kadın hemde erkek için çok dikkatli olunması gereken bir sağlık problemidir aslında! Bunun nedeni ise bulaşıcı hastalıkların önlemini almanın yolu aynı zamanda cinsellikten geçmektedir. Bu noktada cinsellik öncesinde asla yapılmaması gereken hem kadın hemde erkek için bir takım önemli bilgiler bulunmaktadır. 

NEDEN CİNSELLİK SONRASI İDRARA ÇIKILMALI?

Cinsellik öncesinde mesanenin boşaltılması gerektiğine dair bir takım söylentiler bulunmaktadır. Ancak uzmanlar bu bilgiyi kesinlikle doğru bulmuyor aksine cinsellik sonrasında mesane boşaltılması yapılmalıdır. Böylelikle idrar yolu enfeksiyonu oluşumunu engellenmektedir. Ancak bu durumun asıl nedeni ise cinsellik esnasında genital bölgede bulunan bakteriler içeri girebilmektedir. Ancak cinsellik sonrasında idrar yapma ile bu bakteriler tekrar çıkabilir. 

Yorumlar