15 Nisan burç yorumlarınız!

Terazi Burcunda Ay Tutulması...İlişkilerde Dönüm Noktası... Astrolog Demet Baltacı 15 Nisan burçlarınızı yorumluyor...

15 Nisan burç yorumlarınız!

15 Nisan 10:43'te gerçekleşecek olan Ay tutulması burcunuzu nasıl etkiliyor?

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Terazi burcundaki dolunay sırasında yönetici gezegeniniz Mars Terazi burcunda retro pozisyonda olacak. Gökyüzünde Uranüs, Merkür, Plüton, Mars ve Jüpiter arasında büyük kare görünüm var. İlişkileriniz, ortaklıklarınız ve kariyerinizi etkileyen ani, sürpriz, kontrol dışı durumlar oluşabilir. Bir süredir rahatsızlık veren ancak sonlandırmaya cesaret edemediğiniz kavramlar bu dolunayla birlikte sonlanabilir.

Dolunayda duygularımız daha hassas olacağı için, sabırsız, öfkeli ve saldırgan tavırlar meydana gelebilir ve fiziksel riskler alabilirsiniz. Kendinizi kontrol etmeye ve sakin kalmaya çalışmalısınız. Çarpma, vurma, düşme gibi kazalar, patlayıcı ve kesici aletlerden gelebilecek kazalar bu dönemde sizi etkileyebilir. Ayın son günlerinde etkili olacak Uranüs, Mars ve Plüton’un yaptığı zorlayıcı açılar belki de bu yılın en zorlu enerjilerini barındırıyor olacak. Sevgili Koçlar yaşadığınız her şeyin uzun vadede sizin hayrınıza olduğunu bilmeli ve hayatınızdaki değiştiremeyeceğiniz kavramları kabullenebilmelisiniz.  Ailenizin sıcak desteklerini her zamankinden daha fazla hissedebilirsiniz.

BOĞA (21 Nisan - 21 Mayıs)

Terazi burcunda oluşacak dolunay altıncı evinizde gerçekleşecek. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Kronik sağlık problemleri tekrar ortaya çıkabileceği gibi, bazı sakarlık ve kazaların yol açtığı sorunlarla da uğraşabilirsiniz. İş çevreniz ve günlük hayatınızda, yakınlarınız, evcil hayvanlarınız vb. konularda da ani oluşumlar, sonlanmalar, sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Duygusal dengenizi ve huzurunuzu korumakta biraz zorlanabilirsiniz. Bazı yasak ilişkiler, gizli düşmanlıklar, akrabalarınızla ilgili tuhaf durumlar bu dönemde hayatınızı karıştırabilir. Yönetici gezegeniniz Venüs, Balık burcunda oldukça güçlü olacak. Sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızdan bazı destekler alabilir, yeni tanışmalar yaşayabilirsiniz. Bu ay sosyal etkinlikler, sanat, medya, yayıncılık ile ilgili faaliyetler artabilir.

Günlük yaşamınız ve çalışma koşullarınızda yeni düzenlemeler yapabilir bazı rutinlerinizi değiştirebilirsiniz. Yanınızda çalışan bir yardımcı veya elemanın sorunları olabilir ya da işi aniden bırakabilir. Bu durum sizi günlük sorumluluklarınızı ve iş planınızı yoğunlaştırabilir. Sevgili Boğalar bu dönemde duygularınızı ve arzularınızı kontrol etmeniz gerekmekte. Ruhsal çalışmalar, meditasyon, sanatsal faaliyetler, seyahat ve spor kendinizi daha iyi hissetmenize yardım edecek ve hayanızdaki olayları kontrol etmenizi kolaylaştıracaktır.

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)

Terazi burcu Dolunayı beşinci evinizde meydana gelecek. Duygusal hayatınız, aşk,  çocuklarınız ve size mutluluk veren kavramlarda ani gelişmeler ve dönüşümler meydana gelebilir. Genel olarak bu dolunay sizin için olumlu değerlendirilebilir. Bir aşk ilişkisi, sanat, spor veya risk aldığınız spekülatif konularda beklentileriniz dışında ani gelişmeler söz konusu olabilir. Bazı arkadaşlarınızın yaşayacağı olaylar dolaylı olarak sizi de etkileyebilir.

Geleceğinizi etkileyecek bazı kavramlarda ilginç, sürpriz teklifler alabilirsiniz. Bu dönemde zihniniz çok hızlı çalışacağından birçok yaratıcı fikir üretebilirsiniz. Kariyer evinizdeki Venüs ve Jüpiter arasındaki olumlu görünüm iş ve çalışmalarınızdan gelen kazançlarınızla ilgili sevindirici gelişmeler ortaya çıkarabilir.

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Terazi burcu Dolunayı özellikle aile, ev, ebeveynler gibi konularda kontrol dışı yaşanacak, sizi zorlayabilecek bazı kadersel kavramlara işaret ediyor. Aile büyüklerini etkileyen sağlık problemleri olabileceği gibi ev içerisinde gerginlikler artabilir. Eviniz, ofisiniz ile ilgili değişimler bu dönemde çok hızlı gerçekleşebilir. Ancak Uranüs ve Plüton etkisi kendinizi baskı altında hissetmenize ve duygusal olarak zorlanmanıza neden olabilir.

Kendinizi iyi hissetmenize yardım edecek uğraşlar, hobiler, ruhsal çalışmalar ve yardım faaliyetleri çok yararlı olacaktır. Burcunuzdaki Jüpiter’in Venüs ile olumlu açısı yurtdışı, yüksek öğrenim, seyahatler ve hukuksal kavramlarda şanslar verebilir.

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Terazi burcunda oluşacak dolunay sizin yakın çevreniz, kardeşleriniz, akrabalarınız, komşularınız, günlük iletişimlerinizi etkileyen alanları etkiliyor. Bazı kontrol dışı gelişen ani kavramlar nedeniyle yakın çevrenizle daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Seyahatler, medya, yayıncılık, yurtdışı, eğitim ve hukuksal konularda sürpriz gelişmeler yaşayabilir, hızlı haberler alabilirsiniz.

Kendinizi heyecanlı, gergin, huzursuz ve sabırsız hissedebilirsiniz. Trafikte ve seyahatlerde daha dikkatli olmanız gerektiğinden, otomobilinizin bakımını ihmal etmeyin. Uzak bir akrabanızdan alacağınız haberler sizi dolaylı olarak etkileyebilir. Maddi konularda bazı gizli destekler bulabilirsiniz. Ruhsal olarak geliştiğiniz ve hayatı daha fazla sorguladığınız bir süreçtesiniz. Doğum haritanızdaki yerleşimler uygunsa bu güçlü dolunayla birlikte geleceğinizi şekillendirecek önemli adımlar atmanız da kolay olacaktır.

BAŞAK (24 Ağustos - 22 Eylül)

Terazi Burcundaki dolunay ikinci evinizde meydana gelecek. Kişisel gelirleriniz, maddi kaynaklarınızla ilgili bazı hızlı gelişmeler ve dönüşümler meydana getirebilir. Gezegeniniz Merkür Uranüs ile birlikte ortaklı gelirler evinizde bulunuyor. Para ile ilgili konularda hızlı haberler gelebilir ve beklenmedik durumlar oluşabilir.

Bu dolunayda kontrol dışı harcamalarınız olabilir. Yakın çevreniz, çocuklarınız, ortaklı işleriniz nedeniyle ani para çıkışları söz konusu olabilir. Aynı zamanda sürpriz bir şekilde yatırımlarınızdan gelir elde etme ve yakın çevrenizden finansal destek bulmanız da mümkün… Dolunay ve yakınlarında sağlık nedeniyle bir operasyon gündeme gelebileceği gibi, kazalara karşı da temkinli olmalısınız. Venüs güçlü bir şekilde karşıt burcunuzda bulunduğundan ortaklı işler ve evlilikle ilgili güzel fırsatlar veriyor.


TERAZİ (23 Eylül - 23 Ekim)

Burcunuzda oluşacak Dolunay sizin için önemli bir dönemi işaret ediyor. Doğum gününüz 16-20 Ekim  arasında ise bu yıl sizin için değişimler meydana getirebilir. Dolunay hayatınızda ve ilişkilerinizde daha net tavırlar almanıza yardım edebilir. Eş veya ortağınızla ilgili hızlı ve kontrolü zor durumlar oluşabilir. Hayatınızdaki sürpriz ve hızlı gelişmeler hem sizde hem yakınlarınızda zorlanmalara neden olabilir. Fiziksel sağlığınıza ve ruhsal dengenize özellikle dikkat etmeniz gerekiyor bu dönemde.

Aile üyeleri ile ilgili sağlık problemleri veya evinizle ilgili bazı sorumluluklar artabilir. Dolunay sırasında sizin gezegeniniz Venüs Balık burcunda ve güçlü olacak. İş ve çalışma koşullarınız, günlük hayatınızda yardımlar alabilirsiniz. Kariyeriniz ile ilgili şanslı bir dönemde olacaksınız. Yaptığınız çalışmaların karşılığını alabilir, pozisyonlarınızı güçlendirebilirsiniz. Sanatsal yaratıcılığınız, karizmanız ve üretkenliğinizin artması güç ve cesaretle birleştiğinde gerek özel gerekse kariyer hayatınızda önemli atılımlar yapabilirsiniz.

AKREP (24 Ekim - 22 Kasım )

Terazi burcundaki Dolunay sizin on ikinci evinizde meydana gelecek. Gezegeniniz Mars’ın Terazi burcundaki retro hareketi devam ediyor. Bu dönemde gerek sizin gerekse yakınlarınızın sağlıkları ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Daha önceden fark etmediğiniz gizli bir düşmanlık, hırsızlık, bir eşyanızın kaybolması, bazı sırların ortaya çıkması vb. gibi durumlar sizi ruhsal olarak zorlayabilir. Bu durum doğrudan sizinle ilgili olmayabilir. Yakınlarınız, kardeşleriniz, komşularınız, arkadaşlarınız ile ilgili kavramlar dolaylı olarak size yansıyabilir. Sakin ve olgun davranmaya çalışmalısınız.

Günlük seyahatlerinizde daha dikkatli olmalı, arabanızın bakımını ihmal etmemelisiniz. Venüs Balık burcunda duygusal hayatınız, aşk, çocuklar ile ilgili konularda sizi destekliyor. Seyahate çıkabilir, zevk aldığınız eğlenceli faaliyetlerle daha fazla ilgilenebilirsiniz. Sevgili Akrepler, bu dolunayı olumlu bir şekilde değerlendirmek için güçlü iradenizden yararlanabilir zararlı bir alışkanlığınız ve sizi zorlayan bir duygusal bağımlılığınızdan da kurtulabilirsiniz.

YAY (23 Kasım-21Aralık)

Terazi burcunda yaşanacak dolunay iş çevreniz, gelirleriniz, arkadaşlarınız ve grup projeleri ile ilgili kavramlarda bazı ani durumlar, dönüşümler yaratabilir. Çocuklarınız, arkadaşlarınız, duygusal ilişkileriniz ve gelecek ile ilgili yatırım ve projelerinizde Uranüs etkisi nedeniyle beklenmeyen, kontrol dışı gelişmeler ve bazı kavramlarda sonlanmalar, dönüşümler yaşanabilir.

Doğrudan siz etkilenmeseniz bile arkadaşlarınız ve ait olduğunuz grup içerisindeki ani durumlar dolaylı olarak sizi etkileyebilir. Venüs Balı burcunda ev, aile ile ilgili konularda güzel enerjiler verecek. Gezegeniniz Jüpiter’in Venüs ile yaptığı olumlu görünüm ev, mülk, aile  ve ortaklı maddi gelirler alanında yardımlar almanızı sağlayabilir. Bir mülkün alımı, satımı, kiralanması vb. ile gelir elde edebilirsiniz. Dolunay dönemindeki güçlü enerjiler sizin için şanslı fırsatlar yaratabilir.


OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Terazi burcu dolunayı onuncu evinizde meydana gelecek. Burcunuzda ilerleyen Plüton ile birlikte gökyüzünde öncü gruplardaki büyük kare görünüm sizin için de çok etkili olabilir. Kariyeriniz, toplum önündeki statünüz, ev ve aileyle ilgili kavramlarda ani değişim ve dönüşümler meydana gelebilir. Enerji ve motivasyonunuz çok güçlü olacağı için daha hızlı kararlar verebilirsiniz.

Dolunay sırasında ruhsal olarak kendinizi gergin ve huzursuz hissedebilirsiniz Eviniz ve aile üyeleri ile ilgili kontrolü zor, ani durumlar yaşayabilirsiniz. Ev ve ofisteki sakarlıklara özellikle elektrikten gelebilecek kazalara karşı temkinli olmalısınız.

Hayatınızda baskı hissettiğiniz ve sizi zorlayan durumları değiştirebilir ve yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Venüs Balık burcunda iletişim, seyahatler, eğitim, medya, yayıncılık ile ilgili konularda sizi destekliyor. Eşinizle birlikte romantik bir seyahate çıkabilir, bazı iş anlaşmaları yapabilirsiniz. Yakın çevre ve kardeşlerinizle ilişkileri güçlendirebilirsiniz.

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Terazi burcu dolunayı sizin için önemli etkiler meydana getirebilir. Dokuzuncu evinizde meydana gelecek dolunay ve tutulma etkisi ile , yurtdışı, eğitim, medya, yayıncılık, hukuk, uzak akrabalar ve yabancılarla ilgili kavramlarda hızlı gelişmeler yaşanabilir. Bir süredir uğraştığınız ve daha önceden tohumlarını attığınız işlerin sonuçlarını elde edebilirsiniz. Gökyüzündeki sert görünümler bazı beklenmedik kontrol dışı durumlar da yaratabilir.

Yasal konularda ihmal ettiğiniz kavramlar varsa onlarla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Haksızsanız bir bedel ödemeniz gerekebilir. Eğer haklıysanız her şey sizin lehinize daha hızlı ilerleyecektir. Şans ve bereket gezegeni Jüpiter iş ve kariyer hayatınızda destekliyor. Venüs Jüpiter arasındaki uyum özellikle maddi konularda şansınızı açabilir. Çalışmalarınız karşılığı gelen kazançlarınız artabilir. Maddi sürprizler ve bazı önemli yardımlarla da karşılaşabilirsiniz.  Yurtdışı ile ilgili beklediğiniz haberler gelebilir ve ani bir seyahate de çıkabilirsiniz. Uzun vadede bu yaşadığınız gelişmeler düşünce yapınızda ve gelecek projelerinizde önemli açılımlara da imkan verebilir. Bu dönem yeni işbirlikleri için bazı sözleşme ve anlaşmalar yapabilirsiniz.

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Terazi burcunda oluşacak dolunay sekizinci ev konularını aydınlatıyor. Ortak kazançlar, kredi, prim, sigorta, miras,nafaka vb. kazanç dışındaki gelirler alanında önemli bir gelişme yaratabilir. Beklemediğiniz yüksek oranda bir para sürpriz bir şekilde elinize geçebilir. Ancak bunun tersi eğer ihmal ettiğiniz kavramlar varsa, borç, kredi, nafaka, vergi vb.gibi; bu dolunayda zorlayıcı durumlar da oluşabilir. Bazı Balıkların hayatında bu dönemde sağlık veya estetik gibi nedenlerden ötürü bir operasyon da gündeme gelebilir. İhmal edilmiş bir sağlık sorunu bel, eklem, diz, diş vb. problemler için bir operasyon ve tedavi gündeme gelebilir. Çok acil olmayan veya estetik amaçlı yapılacak operasyonlar için biraz beklemeniz daha doğru olabilir.

Sevgili Balıklar burcunuzda ilerleyen Venüs dış güzelliğiniz ve estetik değerlere ilginizi arttırabilir. Her zamankinden daha güzel ve çekici olabilirsiniz. Venüs ve Jüpiter arasındaki olumlu görünüm yaratıcılığınızı yükseltiyor. Sanat ve hobilere daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Romantizm adına çok şanslı bir dönemdesiniz. Aşk hayatınız hareketlenebilir. Hamilelik, doğum ve çocuklarla ilgili güzel gelişmeler olabilir.

Sevgilerimle

Astrolog Demet BALTACI

BİLİNÇ OKULU

Yorumlar