15 Nisan terazi burcunda dolunay ve ay tutulması!

Astrolog Demet Baltacı, 15 Nisan Terazi burcunda Dolunayı ve Ay tutulmasını anlatıyor! Terazi Burcunda Ay Tutulması...İlişkilerde Dönüm Noktası...

15 Nisan terazi  burcunda  dolunay ve ay tutulması!

15 Nisan’da saat 10:43’de Ay Terazi Burcunda Dolunay fazında olacak ve Tam Ay tutulması meydana gelecek. Tutulma ülkemizden izlenemeyecek.Tutulmanın tamamı Kuzey Amerika’dan gözlenebilirken Güney Amerika, Avrupa ve Afrika’nın batısında Ay batarken, Avustralya ve Asya’nın doğusunda Ay doğarken gözlenebilecek.

Ay tutulmaları ortalama olarak yılda 2 kez olur ve Dolunaydan kat kat daha güçlü enerji ortaya çıkarır. Ay tutulmasının etkisini birkaç gün önce ve tutulma sonrası ilk hafta içerisinde ya da birkaç ay içerisinde hissedebiliriz. Tutulma zamanına yakın doğmuşsak veya doğum haritamız bir şekilde etki alıyorsa tutulmalar hayatımızda önemli değişim ve dönüşümler yaratırlar. Bunlar genellikle kaderseldir ve bizim müdahale edebileceğimiz kavramlar değildir.


Terazi burcu Ay Tutulması Öncü nitelikte hava elementinden bir tutulma olacak. Zihinsel yapıda değişimler getiren ve insan ilişkilerini etkileyen kavramlar ön planda olacaktır. Tutulma dolunayda olduğu için sonuçlanmalar ve bitişler söz konusu olabilir. Terazi burcunun temsil ettiği  her türlü ilişki, ortaklık, evlilik, diplomasi, hukuk, adalet, sanat, estetik, sevgi, aşk bu tutulmada gündemde olacak.
Tutulma meydana geldiği anda gökyüzünün konumu ortaya çıkacak enerjilerin niteliğini belirler. Terazi’nin yöneticisi Venüs Balık burcunda yüceliyor. Bu ilk bakışta verimli bir durum olarak değerlendirilebilir. Üstelik Venüs en büyük şans gezegeni Jüpiter’den üçgen açı alıyor. Bu durum maddi manevi önemli şanslar, mutluluk anlamına gelebilir.


Ancak gökyüzünde daha baskın olarak öncü gruplarda meydana gelen büyük kare dediğimiz tehlikeli bir görünüm var. Tehlikeli olmasının nedeni dört  gezegenin ( Uranüs, Mars, Plüton, Jüpiter) birbirine kare açı yaparak büyük bir gerilim ve güç ortaya çıkarması. Bu güç iyi yönlendirilmezse büyük zararlar meydana getirebilir. Jüpiter Venüs ile iyi görünüm yapsa da bu dörtlünün bir ucunda durarak onlarla işbirliği de yapıyor. Sanki aslında Venüs’e yardım etmek için diğer gezegenlerle beraber ve ortaya iyi bir şey çıkması için çalışacak gibi duruyor.


Plüton ve Uranüs uzun süredir çatışma içerisindeler ve patlamaya hazır bir enerji birikmiş görünüyor. Mars Terazi burcunda retro harekette ve bu karenin bir ucunda önemli bir tetik noktası olacaktır. Üstelik bu pozisyonu ile insan ilişkilerine, diplomasiye, adalete de önemli zararlar veriyor.
Tutulmalar güçlü enerjiler ortaya çıkarır ve olayları görünür hale getirir, sonuçlandırır.  Gökyüzünde bekleyen böyle bir gerilim tutulmanın etkisiyle patlayabilir.


Tutulmanın tam olarak gözlendiği bölgeler etkiyi daha fazla alacağı için, dünya üzerinde özellikle Amerika ‘da daha ciddi durumlar ortaya çıkabilir. ABD’nin horoskopu da gökyüzünün şu anki transitlerinden birebir etki alıyor. Bu nedenle tutulma yakınlarında ve önümüzdeki birkaç aylık sürede ABD’de de ciddi bir doğal felaket, ekonomik sorunlar ve başka ülkelerle olabilecek çatışmalar, savaş vb. olma olasılığı yüksek görünüyor.


Tutulma anı haritasında Merkür ve Uranüs Koç burcunda kavuşuyor ve Plüton’a tam kare yapıyor. Mars ve Jüpiter’de bu büyük kareye katılıyor. Hava yolu ve uçaklarla ilgili riskler söz konusu olabilir. Merkür Uranüs kavuşumu çok fazla sürpriz haber de gündeme getirebilir. Kaybolan uçak ile ilgili gelişmeler olabilir ve belirsizlikler ortadan kalkabilir. Plüton durgun vaziyette ilgi çekiyor. Mars retro pozisyonda bulunuyor… İki gezegen de savaş sembolüdür. Bir gezegenin görülme pozisyonu ne kadar azsa önemi de o kadar artar. Plüton yılda iki kez durgun olabilir sadece… Demek ki Plüton söz sahibi olacak. Oğlak burcundaki Plüton toprak altından gelebilecek bir tehlikeyi işaret edebilir. Birikmiş bir enerjinin Uranüs ve Mars tarafından tetiklenmesi bir deprem, yanardağ patlaması vb. olasılıkları arttırıyor. Oğlak ekonomiyi ve büyük şirketleri de yönetir. Ekonomide durgunluk, kriz söz konusu olabilir.


Tutulma derecesi Arcturus sabit yıldızı ile kavuşuyor. Bu yıldız oldukça şanslı kabul edilen, ün, başarı veren bir yıldızdır. Bireysel haritalarda temas ediyorsa önemli iş ortaklıkları, evlilik, başarı getirebilir. Bunun yanı sıra Ay Ceres astroidi ile tam kavuşum içerisinde. Ceres mitolojide Toprak Ana olarak anılır ve Başak Burcu ile ilişkilendirilir. Toprak, tarım, ürünler, çalışma, hizmet, beslenme, annelik, anne çocuk arasındaki ilişkiler Ceres tarafından yönetilir. Kuzey düğüm yönünde olan bu tutulma ve kavuşumlar geleceğimiz için bireysel ve özgür tavırlardan ziyade birlik olmak, paylaşmak, sevgi, aile, evlilik ve iş ortaklıklarının verimli olacağını işaret ediyor.


Ancak öncü gruptaki büyük kare de gökyüzünde şiddet ve yıkım getiren çok tehlikeli bir yıldız Algorab ile temas halinde olacak. Özellikle 23 Nisan ve yakınları Mars Algorab üzerine gelerek bu tehlikeyi arttıracak. Bireysel haritalarda herhangi bir gezegen ve noktanın bu derece ile teması varsa özellikle çok dikkatli olmak gerekecektir.


Terazi burcu tutulması ilişki, ortaklık ve evliliklerde süregelen ihmal edilmiş sorunlar varsa bunları daha görünür hale getirerek bazı yol ayrımlarına neden olabilir. Ben-Biz aksında olacak bu tutulma biz olmayı becerememiş ilişkileri sona erdirebilir. Bunun yanı sıra evlilik ve ortaklıklar için de hızlı kararlar alınıp, yeni adımlar atılabilir.


Hukuksal konularda eski kavramlarla yüzleşebilir, hatalar ve eksikleri fark edebiliriz. Adalet mekanizmasında bazı sorgulamaların olacağı bir dönemdeyiz. Eski kararlar gözden geçirilebilir, sürüncemede kalan bazı davalar sonuçlanabilir.


Terazi burcu bedenimizde bel bölgesi, böbrekler, cinsel organlarla ilişkilidir. Bu bölgeler hassas olabileceği gibi, kronik sağlık sorunları tekrar nüksedebilir. Sert açılar ve Mars’ın pozisyonu sakarlık ve kaza riskini arttırıyor. Dikkatli olmalı, riskli hareketlerden ve bedenimizi zorlayacak faaliyetlerden bu dönemde uzak durmalıyız.


Uranüs ve Mars arasındaki gerilim, bireysel ilişkilerde olduğu kadar toplumsal kavramlarda da oluşabilecek en ufak bir gerginliğin büyük çatışmalara ve başkaldırılara dönüşmesine imkan verebilir. Bu nedenle en azından kişisel olarak daha sakin, anlayışlı ve sağduyulu davranmaya çalışmalıyız.

Yorumlar