Aylık burç yorumları Ocak 2019 Güneş ve Ay Tutulması etkileri

Ocak 2019 aylık burç yorumları Hande Kazanova'nın anlatımıyla elmaelma.com'da. Ocak ayında hangi burcu ne bekliyor, Güneş ve Ay tutulması etkileri burada.

Aylık burç yorumları Ocak 2019 Güneş ve Ay Tutulması etkileri

Ocak 2019 aylık burç yorumları elmaelma.com'da. 2019'un ilk ayı olan Ocak'ta hangi burcu neler bekliyor? Ocak 2019 burç yorumlarına göre aşk, kariyer, para ve sağlık alınında burçları neler bekliyor. Ocak aylık burç yorumlarında Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık burcunu bu ay bekleyenler ve tüm burçlar için önemli günler ve dikkat edilmesi gerekenler var. Ocak 2019 aylık burç yorumlarına göre bu ay hem Güneş Tutulması hem de Ay Tutulması yaşayacağız. 6 Ocak'ta Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulmasının burçlara etkileri ile 21 Ocak'ta oluşacak olan Ay Tutulması'nın etkilerinin detayları da haberimizde...

KOÇ BURCU OCAK 2019 AYLIK YORUMU

Ocak ayına iş ve kariyer alanlarınız ön planda olarak giriş yapacaksınız sevgili koç ve yükseleni koç olanlar. Bu ay sizde dinlenmek yok. Amaçlarınız ve hedefleriniz doğrultusunda uğraşarak sabırla atılacak adımlar sizi bir parça da olsa ileriye taşıyacak. 6 Ocak’taki Güneş Tutulması kariyer ve iş alanlarınızda önemli sorumlulukları karşınıza getirecek ve siz de bu sorumlulukların size vermiş olduğu birtakım ağırlık ve konularla ilerlemek durumunda kalacaksınız. 1 Ocak itibariyle Mars sizin burcunuza geçiyor yani hareketlenmeye başlıyorsunuz. Yaklaşık bir buçuk aydır kendinizi gösteremediğiniz ya da enerjinizi iyi kullanamadığınız bir dönemdi ancak Mars’ın Koç burcuna geçmesiyle sizi hareketli, ateşli, kendi isteklerinize ve düşüncelerinize göre harekete geçirecek ve hızlandıracak günler bekliyor. Diğer taraftan kazalara, sakarlıklara ve tabiki düşüncesizce hareket etmekten kaynaklanan kavga ve sürtüşmelere karşı dikkatli olmakta fayda var. 5 Ocak’tan sonra Merkür de kariyer ve iş alanlarınıza geçiyor. Kariyerinizde önemli konuşma ve görüşmelerinizi hızlandıracaksınız kaldı ki tutulma da bu alanlarınızı etkiliyordu. 7 Ocak’tan sonra da hayata keyifle, mutlulukla ve tabiki seyahatlerle bakacağınız bir dönem başlıyor. Daha az tanıdığınız insanlarla olan bağlantılarınız kuvvetlenebilir. Bu noktada ilerlemek isteyebilirsiniz. En dikkat etmeniz gereken tarihler; 8 Ocak ,19 Ocak, 21 Ocak ve 23 Ocak tarihleri. Hızlı hareket etmekten ve başkalarını düşünmemekten kaynaklı olarak iş hayatınızda birtakım sert söylemler ve düşüncelerinizi sert bir tonla ifade etmeniz zaman zaman gerilimlere sebep olacak. 21 Ocak’ta oluşacak Ay Tutulması aşk hayatınızı hareketlendirecek sevgili Koç’lar. Sosyal çevrelerden, iş ortamlarınızdan alacağınız destekler, aşk ve çocuklarla ilgili olaylar bu tarih civarında karşınıza gelebilir. Güzel bir eğitim, seyahat ve geleceğe yönelik iş fırsatı da yine hayatınızda önemli kapıların açılmasına neden olacak 22 ocak itibariyle. 24 Ocak’tan ise sonra daha fazla arkadaş ve çevrenizle hareket etmeye özen göstereceksiniz. Güzel bir ay diliyorum.

BOĞA BURCU OCAK 2019 AYLIK YORUMU

Ocak ayına seyahatler, yabancı insanlarla yapılacak işler, yurt dışı bağlantılı ve geleceğinizi inşa edeceğiniz konu ve olaylarla başlayacaksınız ve bu ay 6 Ocak’ta bu alanlarda oluşacak Güneş Tutulması özellikle bir seyahat ya da eğitim fırsatını ya da bu konularda önemli bir sorumluluğun altına girme olasılığınızı artıracak sevgili boğa ve yükseleni boğa olanlar Diğer taraftan ortak parasal konularda güzel gelişmeler yok değil. Para hesabınızı ve dengenizi kurmanız gereken bir ay içindesiniz. 1 Ocak itibariyle Mars Koç burcuna geçiyor ve enerjinizi biraz geri plana çekeceğiniz bir dönem başlıyor. Yine bu dönemde yurt dışı bağlantılı konu ve olaylarınız önem kazanabilir ama diğer taraftan sağlığınıza dikkat etmeniz gerekecek. Ateşli hastalıklar ve baş bölgesinin korunması bu dönemde yapılması gerekenlerin başında geliyor. Bağışıklık sisteminizi kuvvetli tutmaya özen göstermelisiniz. 5 Ocak’tan sonra seyahatlerinizi artırabilirsiniz. İş görüşmelerinin hızlandığı bir süreç olacak. Hayata daha geniş bir perspektiften bakmak istiyor olacaksınız. Görüşme ve konuşmalarınızı da bu doğrultuda hızlandıracaksınız sevgili boğalar. Diğer taraftan 7 Ocak’tan sonra parasal konularda güzel gelişmelerle iç içe olabilirsiniz. Önemli bir borcunuz varsa bu borcu yapılandırmak, bir borcun altına girmek, kredi almak anlamında şanslı zamanlar olacak. Ayın en dikkat etmeniz gereken zamanlarının başında 8 Ocak, 13 Ocak, 19 Ocak, 21 ve 23 Ocak tarihleri geliyor. Bu tarihler de özellikle dışarıda bulunduğunuz ortamlarda çabuk sinirlenmelere ve tepki vermelere açık olacaksınız. 21 Ocak’ta gerçekleşen tam ay tutulması, ev, aile alanlarında son bir buçuk senedir yaşadığınız tutulmaların son ayağı. Tutulma ailevi konularda ki bu taşınma ile ilgili olabilir, aile bireylerinizin hayatıyla ya da gayrimenkul ile ilgili olabilir. Artık bu tutulmayla beraber bazı konuları finazile edecek bazılarını sonlandıracaksınız. Ay sonuna doğru hareketli enerjiler sizin de hayata hareketli bakmanıza sebep olacak. Güzel bir ay diliyorum.

İKİZLER BURCU OCAK 2019 AYLIK YORUMU

Ocak ayına hem yapılması gereken işleriniz, günlük hayatınızın ritminin ön planda olması diğer taraftan hem parasal konular hem de özel hayatınızın detaylarıyla giriş yapacaksınız sevgili ikizler ve yükseleni ikizler olanlar. 1 Ocak itibariyle Mars Koç burcuna geçiyor. Sosyal çevre konularınızın hızlandığı bir dönem olacak. Arkadaşlarınız, takım çalışmaları ve onlarla girişilecek birtakım işler, geleceğinizi ilgilendirecek birtakım önemli konularda hareketleneceksiniz. İnsanları organize etmek isteyeceksiniz. Hızlı olacaksınız, düşünmeden hareket edeceksiniz. Bu da zaman zaman bulunduğunuz çevrelerde yanlış anlaşılmaları, sürtüşmeleri ve kavgaları karşınıza getirebilir. 5 Ocak’ta Merkür ortak para hanenize geçiyor yani parasal konuları çözüme ulaştırmak, eğer sıkıntı ve sorunlar yaşıyorsanız bunların üstesinden gelmek anlamında Merkür size destek atacak. Kaldı ki 6 Ocak’ta oluşacak güneş tutulması ortak parasal konularda bir borcun altına girme ve ya bir ödemenin ortaya çıkması ya da eşin parasal konularıyla ilgili konularda önemli birtakım sorumluluklar üstlenmesi gibi konuları bu tutulmayla beraber hızlandıracak sevgili ikizler. 7 Ocak’tan sonra ikili ilişkiler ve özel hayatınızda durum ve olayları toparlayacağınız, sevdiğiniz insanla gezip tozmaktan ve hayatı paylaşmaktan mutluluk duyacağınız bir döngüye merhaba diyorsunuz. Yine taşınmayla ilgili konu ve olaylar bu ay içerisinde hayatınızda yer edebilir. 8 ocak, 13 Ocak, 19 Ocak, 21 ve 23 Ocak tarihlerine dikkat edin lütfen. Sosyal çevrelerde, arkadaşlarınızla girişeceğiniz birtakım işlerde, parasal konularda çabuk tepkiler vermeye müsait olabileceğiniz gibi diğer taraftan ailevi konularda ortaklaşa işlerde aşırı iyimser hareket etmek size kaybettirebilir. 21 Ocak’ta gerçekleşecek tam ay tutulması yakın çevre konularınızı hızlandıracak, yakın çevrenizde bulunan insanların hayatında hızlı gelişmeler olabilecek aynı zamanda satış, reklam, tanıtım, pazarlama, sosyal medya, radyo ve televizyon iletişim ayağında hızlı birtakım konu ve olaylar,  fırsatlar karşınıza gelecek. Eğitim ile ilgili konuların da hızlandığını göreceksiniz sevgili ikizler. Bu ayın tadını çıkarın. Güzel bir ay olsun.

YENGEÇ BURCU OCAK 2019 AYLIK YORUMU

Oldukça keyifli etkilerle ocak ayına giriş yapıyorsunuz sevgili yengeç ve yükseleni yengeç olanlar. Hem özel hayatınızda sevdiğiniz insanla beraber atacağınız adımlar önemli olurken diğer taraftan evliliğiniz ve ikili ilişkilerinizde önemli sorumluluklar da sırtınıza binebilir. Kariyer ve iş alanlarınızda mücadeleci ve bir o kadar da kendinizi gösterebileceğiniz bir döngü içerisine giriyorsunuz. Mücadeleleriniz ve koşturmalarınız artabilir. Kariyeriniz ve işiniz ile ilgili konularda uğraşınız artabilir. Diğer taraftan patronlarınız ya da üstlerinizle, iş yaptığınız insanlardan sizden yüksek pozisyondaki kişilerle birtakım mücadelelerinizde kavgalardan ve sürtüşmelerden bu dönemde uzak durmak faydalı olacak. Bu etki en çok 8 Ocak, 21 Ocak, 23 Ocak tarihinde devrede olabilir. Diğer taraftan 6 Ocak’ta oluşan tutulma özel hayatınız, ikili ilişkileriniz, evliliğinizle ilgili önemli bir sorumluluğun altına gireceğinizi de gösteriyor. Bir konuyu bitirip başka bir konunun başladığına şahit olabilirsiniz bu tutulma ile beraber. Zorunlu bir taşınma, eşinizin ya da partnerinizin hayatında birtakım konu ve olayların artması önemli olacak. Diğer taraftan hukuki meselelere de dikkat etmeniz gereken bir tutulma yaşayacaksınız. 7 Ocak’tan sonra iş hayatınızda kendinizi göstereceğiniz ve sağlam ilişkiler kuracağınız bir dönem başlıyor. Bu dönemde gezip dolaşmak, günlük hayatın ritmini ayarlamak önemli olacak ama başınızı alıp gitmekte zaman zaman önem kazanıyor. Beraber çalıştığınız insanlarla uyumlu iş birlikleri içine gireceksiniz. 13 Ocak’ta yurt dışı bağlantılı işleriniz ve yeni atılımlarınız varsa ideallerinizi ve beklentilerinizi karşılamayacak adımlar olduğunu hemen söyleyelim. 21 Ocak’ta oluşacak ay tutulması elinize bir para geçmesine sebep olabilir ya da parayla ilgili bir konuyu çözüme ulaştırabilirsiniz. 24 Ocak’tan sonra ise daha çok ortak parasal konularla ilgili çalışmalarınızı hızlandıracaksınız. Güzel bir ay diliyorum.

ASLAN BURCU OCAK 2019 AYLIK YORUMU

Bu sene Jüpiter’den aldığınız etkilerle hayatınıza aşk gelecek sevgili Aslan ve yükseleni Aslan olanlar. Keyifli, oldukça etkili, eğlenceli, hobilerinizin üzerine düşeceğiniz, sportif faaliyetlerde bulunacağınız, sanatsal ve kreatif işlerinizde kendinizi göstereceğiniz yıllardan bir tanesi. Aşk, sizi neredeyseniz gelip bulabilir. Hayatınızda bir insan varsa, onunla beraber keyifli programlar içerisine girebilirsiniz. Eğitim ayağında keyifli ve oldukça güzel gelişmelerin karşınıza geldiğini de bu yıl içerisinde göreceksiniz. Diğer taraftan şans oyunları gibi spekülatif birtakım adımlarda da destekleniyorsunuz. Borsada yatırım yapıyorsanız bu sene şans sizden yana. Diğer taraftan Satürn hala bu sene de sağlık ve iş alanlarınızda önemli birtakım sorumlulukları karşınıza getiriyor olabilir. Hayatınıza hala düzenlemek durumunda kalıyor olabilirsiniz. Gözden geçirmeniz gereken konular, almanız gereken sorumluluklar hem sağlık hem de işle ilgili konulardan gelecek ve bu sene bu alanlarda yaşayacağınız tutulmalarla beraber hem sağlığınızla ilgili konuları hem de iş hayatınız ve günlük hayatınızın akışıyla ilgili konuları baştan organize edecek ve bu alanlarda önemli açılımlar yaşayacaksınız. 13 Ocak, 16 Haziran ve 21 Eylül tarihlerine dikkat edin. Başka insanlardan alacağınız bilgiler doğrultusunda bu dönemde riskli adımlar atmaktan kaçının. Aşk hayatınızda kapılıp gitmeyin ya da bu dönemde girişeceğiniz birtakım işleriniz varsa bu işlerde parasal konularda kandırılmalara, aldanmalara açık ve dikkatli olun. 21 Ocak’ta oluşacak ay tutulması hayatınızla ilgili ve görüntünüzle ilgili önemli kararları karşınıza getirecek. Ama bu sene bütün tutulmaları sağlık alanınızda yaşayacaksınız. Hem sağlık hem yurt dışı bağlantılı konular bu alanlarda kendinize daha fazla dikkat etmeniz gerekecek. 1 Ağustos’ta gerçekleşecek Yeni Ay, sizin yeni ayınız sevgili Aslan’lar. Güzel bir 2019 diliyorum.

BAŞAK BURCU OCAK 2019 AYLIK YORUMU

Oldukça şanslı ve iyimser etkilerle yeni yıla başlıyorsunuz sevgili başak ve yükseleni başak olanlar. Bu ay önemli aylardan bir tanesi. Hem aşk hayatınızda hem işlerinizde özellikle sanatsal, kreatif, eğitim işlerinizde hem de çocuklar ile ilgili konularda önemli sorumluluklar üstleneceğiniz diğer taraftan hayatınızı inşa edeceğiniz bir tutulma yaşayacaksınız. Hemen 1 Ocak’ta Mars Koç burcuna geçecek yaklaşık bir aydan beri özel hayatınızda ve ikili ilişkilerinizde dolaşan mars sevdiğiniz insana karşı zaman zaman çatışma ve sürtüşmeleri tetiklemiş olabilir. Artık mücadelenizi ortak parasal konularda ortaya koymaya başlıyorsunuz. Eşinizin, partnerinizin parasal konularında uğraşılarınız artacak. Banka alacak-verecek dengesine önem vermeniz gereken bir süreç olacak. Harcamalarınız da bu süreçte hızlanabilir. 6 Ocak’ta gerçekleşen tutulma aşk hayatınızda hızlı gelişmeleri karışınıza getirecek. Diğer tarafta 5 Ocak’ta Merkür’ün bu alanlarınıza geçmesiyle beraber konu ve olayları çabuk kavrayacaksınız. Pratik çözümler üretmekten geri durmayacaksınız. Sevdiğiniz insanla olan bağlantılarınızda 8 ocak’a dikkat etmenizi tavsiye ederim. Diğer taraftan 19 ocak ve 23 ocak tarihinde sinirli ve gergin yapınızla etrafınızdaki insanlara karşı söyleyeceğiniz sözler biraz kalp kırıcı olabilir. 7 Ocak’ta Merkür, Venüs yay burcuna geçiyor. Evinizi değiştirmek daha da özgürleşmek ve evinizi baştan aşağı yenilemek anlamında şanslı bir dönem. Yurt dışı yatırımlarınız için güzel bir sürecin başladığını hemen ekleyelim. 7 Ocak’tan sonraki üç hafta boyunca bazı tarihlere dikkat ederek bu alanda yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. 21 Ocak’ta gerçekleşen ay tutulması bir konunun iç yüzünü ortaya çıkartabilir. Kadersel etkiler altında olacaksınız sevgili başaklar. Yaklaşık bir ya da bir buçuk yıldır yorulmuş olabilirsiniz veya sağlığınızla ilgili konular tekrar etmiş olabilir ama şimdi olayların ardındaki gerçekleri öğrenmenin ve artık finalize etmenin, sonuçlandırmanın tam zamanı. Kadersel etkileriniz devrede olacak. Sağlığınıza ve tabi ki düşüncelerinize dikkat ettiğiniz müddetçe güzel sonuçlar da almaya yatkın olacaksınız. 13 ocak ve 21 ocak civarında riskli işlerden kaçınmanızı tavsiye ediyorum. 24 Ocak’tan sonra iş hayatınızı önemseyeceğiniz ve iş görüşmelerinizi arttıracağınız ya da var olan işinizde konuşma ve toplantılarınızı, düzeninizi oturtacağınız bir süreç başlıyor. Güzel bir ay olsun.

TERAZİ BURCU OCAK 2019 AYLIK YORUMU

Ocak ayına parasal konularda güzel sonuçlarla girebilirsiniz sevgili terazi ve yükseleni terazi olanlar. Parasal konularda kendinizi pek bir şanslı ve mutlu hissedeceksiniz diğer taraftan yakın çevrenizden, girişimlerinizden alacağınız sonuçlar bu ay önem kazanıyor. Güzel kapılar karşınıza gelebilir. Özellikle 13 Ocak civarında iş hayatınızda yanıltıcı etkilere dikkatli olmakta fayda var. 6 Ocak’ta ev ve aile ile ilgili konularda önemli bir tutulma gerçekleşecek. Eviniz, aileniz kendi yapınız ve alışkanlıklarınızla ilgili önemli sorumluluklar bu tutulmayla birlikte devrede olacak ve önemli değişim ve dönüşümler içinde olacaksınız. Evinizle ve hayatınızla ilgili önemli kararların bu tutulma sırasında hayatınızı şekillendirdiğini göreceksiniz. 5 Ocak’tan sonra Merkür’ün de bu alanlarınıza geçmesiyle beraber ortaya çıkacak bir konu ve sıkıntı ya da sorunu çözmek daha kolay olacak çünkü Merkür bu burçta daha pratik yönleri ön plana çıkartacak. Sevdiklerinizle olan bağlantılarınız ve özel hayatınızda Mars’ın 1 Ocak itibariyle hareket ediyor olması sevdiğiniz insana karşı sabırsız birtakım etkileri karşınıza getirebilir. Ona karşı sabırsız olabilirsiniz, mücadelenizi arttırabilirsiniz ve bu anlamda 8 ocak’a dikkat etmenizi tavsiye edeceğim. 8 Ocak, 19 Ocak aynı zamanda 23 Ocak tarihlerinde sevdiğiniz insanla ailevi konularda anlaşmak çok da kolay olmayacak. Eğer eşiniz varsa eşinizin kariyeriyle ilgili önemli konu ve olaylarda birtakım sıkıntı ve sorunlar bu tarihlerde karşınıza gelebilir. 7 Ocak’tan sonraki dönem iletişim ayağınızı hızlandıracağınız dönem. Yakın çevrenizdeki insanlarla olan bağlantılarınızı kuvvetlendireceksiniz. onlarla daha fazla zaman geçireceksiniz. Kısa yolculuklar, gezmeler dolaşmalar belki kısa bir yurt dışı gibi etkileriniz devrede olabilir. 21 Ocak’ta ki ay tutulması sosyal çevre ortamlarınızda hızlı değişimlere sebep olacak. Çevreniz değişebilir, başka ortamlarda bulunabilirsiniz ya da yeni tanışacağınız insanlar hayatınızda etkili olmaya başlayabilir. Çevreyle ilgili konularda bu yaşayacağınız son tutulma olacak. 24 Ocak’tan sonra ise aşk dolu keyif dolu günler başlıyor. Size keyif veren konu ve olayları daha fazla konuşmaya başlayacaksınız. Çocuğunuz varsa onunla olan iletişiminiz bu dönemde artabilir. Hobilerinize daha fazla yatırım yapabilirsiniz. Güzel bir ay olsun.

AKREP BURCU OCAK 2019 AYLIK YORUMU

Kendi istekleriniz, beklentileriniz 1 Ocak’ta önemli sevgili akrepler ve yükseleni akrep olanlar. Aslında keyifli etkileşimlerle yeni yıla merhaba diyorsunuz. Mars’ın koç burcuna geçmesiyle siz de atağa geçeceksiniz ve çok çalışacaksınız. İş hayatınızda ya da yapmak istediğiniz konularda hayatın mücadeleleriniz konusunda sizi harekete geçirdiğini göreceksiniz bu dönem içerisinde. Ateşli hastalıklar, bağışıklık sisteminizi kuvvetli tutma gibi durumlara karşı dikkatli olmakta fayda var. Çok çalışmaktan ve kendinizi düşünmemekten kaynaklı olarak bu dönemde sorunlara açık olabilirsiniz. Maddi konularda çok şanslı aylardan bir tanesi. Para getirileri yüzünüzü güldürebilir. Ocak’tan sonraki üç hafta maddi konularda güzel şanslar, fırsatlar ve sonuçlarla karşılaşacak elde ettiğiniz gelirleri yatırıma dönüştürmenin bir yolunu bulacaksınız. 6 Ocak’ta etkili bir tutulma var. Bu tutulma yakın çevre, akraba ve kardeş alanınızda gerçekleşiyor. Onlarla ilgili hem sorumuluk veren hem diğer taraftan bir konunun sona ermesi başka bir konunun başlaması gibi değiştirici ve dönüştürücü önemli etkiler olacak. 6 Ocak sonrasında sosyal medyada konuşmalarınıza dikkat edin girişimle ilgili konularda da çalışarak amaçlarınızı ve hedeflerinizi belirleyerek yolunuzda ilerleyebilirsiniz. 13 Ocak’a dikkat edin ve riskli girişimlerden uzak durun. Borsada yatırım yapıyorsanız ve dövizle ilgili birtakım işleriniz varsa bu tarihte spekülatif konulara açık olacaksınız. 21 Ocak’ta gerçekleşen ay tutulması kariyerinizle ilgili önemli bir konuyu karşınıza getirecek ve kariyerinizle ilgili önemli bir karar vereceksiniz sevgili akrep ve yükselini akrep olanlar. Bu kararlarınız sizi bir adım daha öteye götürebilir. 8 Ocak ve 19 Ocak, 23 Ocak tarihlerinde beraber çalıştığınız, yakın çevrede bir arada olduğunuz insanlara karşı sabırsızlığınız yüksek olacak. Ama 24 Ocak’tan sonra ev, aile konularının üzerine eğileceksiniz. Emlak, alım-satım, kiralama gibi işleriniz ve ya evinizle ilgili düşündüğünüz birtakım planlarınız varsa bunları konuşup nihayete erdirmenin tam zamanı. Güzel bir ay olsun.

YAY BURCU OCAK 2019 AYLIK YORUMU

Hayatınızla ilgili hızlı gelişmeler var sevgili yay ve yükseleni yay olanlar. Ocak ayına girmeden önceki dönemde sessizliği ve sakinliği biraz sevmiş olabilirsiniz. Hayat sizi çok fazla sessiz ve sakin bırakmayacak. Bu ay önemli aylardan bir tanesi. Maddi konularda hızlı gelişmelerin yaşanacağı bir tutulma içinde olacaksınız. 6 Ocak’ta ki tutulma, parayla ilgili konular, ticari girişimler ve maddi kazanımlarla ilgili önemli bir konuyu karşınıza getirecek ve siz bu konuyu hem çözmek hem de bu konu içinde sorumlulukla ilerlemek durumunda kalacaksınız. Diğer taraftan hayat gerçekten bu ay güzel. Gezmek, dolaşmak, paylaşmak önem kazanıyor. 7 Ocak’tan sonra Venüs’ün sizin burcunuza geçmesiyle beraber görüntünüzü değiştirmek isteyeceğiniz bir döngüye merhaba diyeceksiniz. Gezmek, dolaşmak, değişik insanlarla tanışmak ve farklı kültürlerin içerisine gitmek, alışveriş yapmak önem kazanacak. Diğer taraftan bu ay en çok maddi konularda 8 Ocak, 13 Ocak, 19 Ocak ve 23 Ocak tarihlerine dikkat etmenizi önereceğim. Bu tarihlerde parasal açıdan harcamalarınız yüksek olabilir ya da aşk hayatınız ve çocuklarınız için yapacağınız bir takım harcamalar bütçenizi biraz sarsabilir. Bu süreçte para alışverişlerinize dikkat etmeye çalışın. Diğer insanların söylediklerinin yanıltıcı etkileri altında olması özellikle 13 Ocak civarı dikkatinizi buraya kaydırmanıza sebep olacak. Gerçekçi adımlar atmaya özen gösterin. 21 Ocak’ta oluşacak ay tutulması seyahatleri ve eğitim kanalınızı hızlandırabilir sevgili yaylar. Kendinizi geliştirebilir, daha büyük konu ve olaylarla uğraşmak isteyebilir, medya, hukuk, ticaret gibi alanlarda işleriniz varsa bu konuların hayatınızda daha hızlı gelişmelerle karşınıza geldiğini görebilirsiniz. 22 Ocak şanslı etkileşimler devrede. Özellikle hem sosyal çevreniz hem de iş ile ilgili konularda güzel adımlar atabilirsiniz. 24 Ocak’tan sonra ise yakın çevre konularınız önem kazanacak. İletişim ve girişimcilik ayağınız önem kazanacak. Konuşma ve görüşmelerinizi yakın çevrenizdeki insanlarla paylaşacaksınız. Güzel bir ay olsun.

OĞLAK BURCU OCAK 2019 AYLIK YORUMU

Sosyal çevre girişimleriniz yüksek yani yeni yılı arkadaş ortamlarınızda geçirmiş olabilirsiniz sevgili oğlak ve yükseleni oğlak olanlar. Yeni yılın ilk günlerinde de çevreniz ve arkadaşlarınızla beraber ilerlemek önemli olacak diğer taraftan kendinizi huzurlu ve mutlu hissettiğiniz bir dönem. Kendi bilinçaltınızı, hayata bakış açınızı, geri planda durduğunuz konuları, amaçlarınızı, nerden gelip nereye gittiğinizi gözden geçirdiğiniz bir dönem. Ama diğer taraftan bu dönem sizin kendi içinize kapanıp çok da oturmanıza el vermiyor. Hayatınızla ilgili hızlı gelişmeler de bu ay içerisinde yer edecek ki bu ay sizin ayınız sevgili oğlak ve yükseleni oğlak olanlar. 1 Ocak’ta Mars’ın koç burcuna geçmesiyle beraber ev ve ailenizle ilgili konularda hızlı gelişmeler altında olacaksınız ve mücadelenizi bu alana kaydıracaksınız. Aile büyüklerinizle girişeceğiniz bir takım işler aktive olabilir ama diğer taraftan kavgalara, sürtüşmelere “benim dediğim olacak” tavırlarına hazırlıklı olmalısınız. Bu etkiye en çok 8 ocak civarında dikkat etmenizi tavsiye ediyorum yine 19 Ocak ve 21 Ocak, 23 Ocak tarihlerinde heyheyleriniz üstünüzde olabilir. Bazı konuşmalarınızda aile büyükleriniz ve ailenizdeki inanlarla olan bağlantılarınızı anlık birtakım vereceğiniz tepkilerle zedeleyebilirsiniz. 6 Ocak’ta hayatınızla ilgili önemli adımları devreye sokacağınız bir tutulma önem kazanıyor. Görüntünüzü değiştirebilirsiniz, hayatınızı değiştirebilirsiniz ya da bununla ilgili bir sorumluluk alabilirsiniz. 6 Ocak civarında doğduysanız 9 ocak’a kadar hayatınızda unutamayacağınız önemli sorumluluklarla gelen bir tutulma yaşayacaksınız sevgili oğlaklar. 7 Ocak’ta kendinizle ve kariyerinizdeki konularda kendinizi geriye çekeceğiniz bir dönem başlıyor. Kariyer ve iş ile ilgili oluşumlarda yurt dışı bağlantılı konu ve olaylar bu süreçte hızlanabilir. 21 Ocak’ta oluşacak tam ay tutulması ortak parasal konularda önemli ve hassas kararları karşınıza getirebilir. Bu son bir buçuk yıldır yaşadığınız tutulmaların son ayağıydı sevgili oğlaklar. Eşiniz ya da partnerinizle parasal konularda bir araya gelerek bu tutulma zamanında önlemlerinizi ve yapabileceklerinizi konuşmalı, tutulma geçtikten sonra önemli kararlarınızı devreye almalısınız. 24 Ocak’tan sonra Merkür kova burcuna geçecek. Para ile ilgili konularda hızlı gelişmeler, konuşma ve görüşmeler devreye girecek. Güzel bir ay olsun.

KOVA BURCU OCAK 2019 AYLIK YORUMU

Toplum önü gelişmeler, kariyeriniz, iş ile ilgili fırsatlarınız hemen ocak başında önem kazanıyor sevgili kova ve yükseleni kova olanlar. Çevrenizi değiştirdiğiniz bir dönem ve çevredeki insanlardan ve arkadaşlıklardan fayda sağladığınız bir döngü içerisinde bulunuyorsunuz. 1 Ocak itibariyle Mars yakın çevre alanlarınıza geçiyor. Yakın çevrenizde ve iletişim halinde olduğunuz insanlarla birtakım konuşmalarınızda, hareketlerinizde, uğraşılarınızda zaman zaman sürtüşmelere, kavgalara, mücadelelere de meyilli olacaksınız ama aynı zamanda iletişimsel işlerinizde çok hızlanacaksınız ve bu hızlılıkla birçok işinizi aynı anda halletme potansiyeliniz bu ay çok yüksek olacak. Diğer taraftan kendi dünyanıza biraz çekildiğiniz ve olayları gözlemlediğiniz bir döngü içerisindesiniz. Geçtiğimiz sene içerisinde zaman zaman hayatınızda sonlanmalar, kapanışlar, bazı insanların hayatınızdan gitmesi devrede olmuş olabilir. Şimdi bu alanlarda yaşanacak tutulmayla beraber hayata bakış açınızı değiştirmeniz gereken bir döngü içerisine gireceksiniz. Yurt dışı bağlantılı sorumluluklar artabilir. Kendi düşüncelerinizin, yapacaklarınızın sorumlulukları artabilir. Bütün bunları iyi analiz etmeli ve ona göre kararlar alarak yolunuzda ilerlemelisiniz. Çünkü kaderin ipleri sizin elinizde olmayacak. Diğer insanlardan göreceğiniz birtakım atışmalar, kıskançlıklar bu dönemde ortaya çıkabilir. Aynı zamanda hastane, hapishane gibi yerlerde olan bağlantılarınızda önemli sorumluluklar altına girmek ya da bu konularda birilerine yardım etmek durumunda kalabilirsiniz. Kendinize ve sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir tutulma içinde olacaksınız. 5 Ocak’ta Merkür bu alanlarınıza geçecek. Ocak ayını biraz daha istirahat etmek ve planlı program yapmak üzere kullanmalısınız sevgili kovalar. 7 Ocak’ta venüs’ün çevre alanlarınıza geçmesiyle beraber arkadaşlarınızdan ve girdiğiniz çevrelerden yana şansınızın yüksek olacağı bir dönem. İşten edeceğiniz gelirlerinizi artırabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışmak bu dönemde yeni iş kapılarını aralayabilir, karşınıza getirebilir. 21 Ocak’taki ay tutulması, bir buçuk yıldır yaşadığınız tutulmaların son ayağı sevgili kovalar. Özel hayatınız, ikili ilişkileriniz ve ortaklı işlerinizde önemli kararlar ile yolunuzda ilerleyeceksiniz ve bu verdiğiniz kararları hayatınıza geçireceksiniz. Bu ay en çok 8 Ocak’a, 13 Ocak’a, 21 Ocak’a ve 23 Ocak’a dikkat etmekte fayda var. Yakın çevre ilişkilerinizde sıkılganlıklarınız, ani oluşan olaylara vereceğiniz tepkiler yüksek olabilir keza 13 Ocak’ta parasal konularda arkadaşlarınızla yapacağınız birtakım işlerinizde aşırı iyimserlik size pahalıya patlayabilir. 24 Ocak’tan sonra ise iletişiminiz hızlanmaya başlıyor. Kendinizi rahat ifade etmeye başlayacağınız bir dönem. Önemli konuşma ve görüşmeleriniz için henüz harekete geçmemeniz ama diğer taraftan planlarınızı insanlara aktarabileceğiniz bir döngü olacak. Güzel bir ay olsun.

BALIK BURCU OCAK 2019 AYLIK YORUMU

Parasal konuların ön plana geçtiğini göreceksiniz sevgili balık ve yükseleni balık olanlar. Para harcamalarınız artabilir. Bu dönemde etrafınızda yatırımlarınız, harekete geçmeniz gereken maddi konular, ticari birtakım faaliyetlerinizde kendinizi daha fazla hızlı bir şekilde göstermek isteyeceksiniz. Diğer taraftan kariyer ve işle ilgili konularda güzel şanslar ve fırsatlar karşınıza gelmeye devam edecek. Çevrenizi, arkadaşlıklarınızı ve geleceğe yönelik planlarınızı oluşturduğunuz bir döngü içerisindesiniz. 6 Ocak’ta gerçekleşecek güneş tutulması gelecek sorumluluklarınızı hızlandıracak sevgili balıklar. Aynı zamanda arkadaşlarınızın hayatındaki birtakım konu ve olayların sizin hayatınızı da etkilediğini, çevrenizle ilgili önemli değişimlerin bu süreçte tamamlanması gerektiğini de farkedeceksiniz. İşten elde edilen gelirlerinizde uğraşarak, hedefli giderek, biraz çalışarak ve disiplinli olarak güzel sonuçlar elde etmeniz de mümkün görünüyor. 5 Ocak’tan sonra bu alanlara Merkür’ün girmesi sıkıntı ve sorunları ya da tutulma zamanında yaşayacağınız krizleri daha rahat çözmenize neden olabilir. 7 Ocak’ta Venüs yay burcuna geçecek. Göz önünde olacağınız ortamlar önemli olacak sevgili balıklar. Patronlarınız ve üstlerinizle olan bağlantılarınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Yaptığınız işlerde özgürlüğünüze önem vermeye başlayabilirisiz. Güzel etkileşimler altında olacaksınız ve toplum önü duruşlarınızda size sağlam adımlar kazandıracak. 8 Ocak’a dikkat etmekte fayda var. 19 Ocak, 21 Ocak ve 23 Ocak tarihlerinde git gelleriniz yüksek olabilir. Parasal konularda dikkatli adımlar atmaya özen gösterin. Hızlı tepkiler vermeye meyilli olacaksınız ve bu tepkilerin çıkış noktası maddi konularla bağlantılı olacak sevgili balıklar. Diğer taraftan işinizle ilgili bazı girişimlerinizde kararsızlıklarınız, kafa karışıklıklarınız devrede olabilir. Önemli iş girişimlerinizi 13 Ocak’a denk getirmemeye özen gösterin. 21 Ocak’ta gerçekleşecek ay tutulması iş, hizmet ve sağlık ile ilgili konularda artık almanız ve yapmanız gereken son kararları karşınıza getirecek ve bu alanlarda önemli düzenlemelerin karşınıza geldiğini görebilirsiniz. Aynı zamanda sağlığınızla ilgili konu ve olayların da hızlanacağı bir ay tutulması yaşayacaksınız 21 ocak civarında. 24 Ocak’tan sonra ise biraz geri planda durmak önem kazanıyor. Hem ikili ilişkileriniz hem de ev, aile alanlarınızda hayatı sorgulayacak ve gözden geçireceksiniz ve planlar yapacaksınız sevgili balıklar. Güzel bir ay olsun.

Yorumlar