Kömür maskesinin cilde faydaları gözeneklerinizi sıkılaştırmak istiyorsanız...

Kömür maskesinin cilde faydaları neler? Kömür maskesi nasıl yapılır? Gözenekleri sıkılaştıran ve kırışıklıkları yok eden kömür maskesini mutlaka denemelisiniz!

Kömür maskesinin cilde faydaları gözeneklerinizi sıkılaştırmak istiyorsanız...

Kömür maskesi son zamanlarda oldukça popüler hale gelen maskelerden biridir. Bu maske gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olduğu gibi aynı zamanda zamanın izlerini de yüzünüzden siliyor. Yaşlılık belirtisi olan çizgilerin azalmasını sağlayan bu maskeyi evde kendinizin de hazırlayabileceğini biliyor muydunuz? Taktir edersiniz ki evde yapılan maskeler her zaman için daha sağlıklıdır. Peki kömür maskesinin cilde faydaları neler? Kömür maskesi nasıl yapılır? İşte kömür maskesiyle ilgili tüm merak edilenler! 

CİLDİ DERİNLEMESİNE TEMİZLER 

Kömür maskesi cildi derinlemesine temizleyen bir maskedir. Aynı zamanda elastikiyetini kaybetmiş cildin yenilenmesini de sağlayarak yaşlılık izlerinin ve belirtilerinin gecikmesini sağlamaktadır. 

EVDE YAPILAN MASKELER HER ZAMAN DAHA SAĞLIKLIDIR 

Kozmetik dünyasında pek çok kömür içeren ürün çıkarıldı. Fakat her ne olursa olsun evde yapılan maskeler daha sağlıklıdır. Kömür denildiği zaman akıllara sobalarda yakmak için kullanılan kömürler geliyor. Fakat bizim bahsettiğimiz kömür, güzellik ürünlerinin içeriisnde bulunan tıbbi kömürdür. yani bu kömür cilt ile uygun hale getirilmiştir. 

GÖZALTI TORBALARININ AZALMASINA YOL AÇIYOR 

Kömür maskesi hem gözaltı torbalarının azalmasına yardımcı olur hem de cildin yağ dengesini kontrol ederek sivilcelerin azalmasını sağlamaktadır. 

KAZ AYAKLARI KIRIŞIKLIKLARINI YOK EDİYOR 

Kaz ayakları olarak bilinen göz kenarındaki çizgilerinde azalmasını sağlamaktadır. Zaman içerisinde yüzde meydana gelen yaşlılık izlerini de azaltmaktadır. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu maske, gözenekleri sıkılaştırır.

 EVDE KÖMÜR MASKESİ YAPIMI

MALZEMELER:

Yarım çay kaşığı aktif karbon, Yarım çay kaşığı bentonit kili, 1 çay kaşığı su, 1/4 çay kaşığı hindistan cevizi yağı, 1/4 çay kaşığı karbonat

YAPILIŞI:

Tüm malzemeleri bir kasede homojen kıvama gelene kadar karıştırın.  Yüzünüze uygulayıp 10 dakika boyunca bekletin.Dikkat edilmesi gereken bir husus var ki o da şu; Karıştırırken ve uygularken asla metal bir eşya kullanmayınız.

 

Yorumlar