Kimyasal temizlik malzemeleri zararları akciğer kapasitesini düşürüyor!

Kimyasal temizlik malzemeleri zararları neler? Günlük ev temizliğinde kullanılan temizlik malzemelerinin sağlığa doğrudan zarar verdiğini biliyor muyudunuz?

Kimyasal temizlik malzemeleri zararları akciğer kapasitesini düşürüyor!

Yaşam alanlarımızı temizlemek için kendimizi yıpratıyor, mikroplardan arındırmak için hırpalanıyoruz. Bunu yaparken de tam anlamıyla temizliği sağlayabilmek için kimyasal ürünlerden yararlanıyoruz. Peki kimyasal ürünlerin sağlığımızı doğrudan etkilediğini biliyor muyuz? Uzmanlar uyarıyor! Temizlik yapan kadınlar aman dikkat! Kimyasal temizlik malzemeleri akciğer kapasitesini düşürüyor. Elmaelma.com olarak kimyasal temizlik malzemelerinin zararlarını araştırdık. İşte kimyasal ürünlerin sağlığa verdiği zararlar! 

GÜNDE 1 PAKET SİGARA İÇMEYLE EŞ DEĞER 

Yapılan araştırmalara göre evini kimyasal temizlik malzemeleri ile temizleyenlerin akciğerleri günde bir paket sigara içmişçesine zarar görüyor.

AKCİĞER KAPASİTESİNDE CİDDİ BİR DÜŞÜŞ VAR 

Çoğu kadın haftada ortalama olarak 3 ila 17 saat arasındaki vaktini temizliğe ayırıyor. Evinin tam anlamıyla dezenfekte almasını isteyen kadınlar ise kimyasal ürünleri kullanamyı tercih ediyor. Ancak Norveç’in Bergen Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada , kimyasal temizlik malzemeleriyle ilgili çarpıcı bir gerçeği ortaya koydu ve evini kimyasal ürünlerle temizleyen kadınların akciğerlerinde ciddi bir düşüş olduğu ortaya çıktı. 

SU, MİKROFİBER BEZ VE BUHARLA TEMİZLİK YAPIN! 

Uzmanlar uyarıyor!  Kimyasal temizlik, uzun vadede zararlı olabildiği gibi tam anlamıyla etkin temizlik sağlamıyor. Araştırmacılar, daha az çamaşır suyu kullanılması gerektiğini ve çoğu temizlik işleri için su ve mikrofiber bezin yeterli olduğunu söylüyor. Kimyasal temizliğe karşı oldukça etkili bir çözüm de yüksek sıcaklıktaki buharın püskürtülmesi ile yapılan buharlı temizlik, kimyasal kullanmadan derinlemesine temizlik yapılmasına imkan tanıyor. 

 

 

Yorumlar