Ayva çekirdeğinin faydaları nelerdir cildinize nem kazandırın!

Ayva çekirdeğinin faydaları nelerdir? Ayva çekirdeğinin cilde olan faydaları saymakla bitmiyor. Düzenli olarak yapacağınız ayva maskesiyle cildiniz ışıldayacak!

Ayva çekirdeğinin faydaları nelerdir cildinize nem kazandırın!

Kış aylarının gelmesi ile birlikte ayva sezonu da açıldı. Ayvanın cilde olan faydaları saymakla bitmiyor. Vitamin bakımından oldukça faydalı olan bu meyvenin çekirdeklerinin bile cilt sağlığı için ne kadar gerekli olduğunu biliyor muydunuz? Ayva çekirdeğinin faydalarını öğrendikten sonra bir daha çekirdeklerini atmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Peki ayva çekirdeğinin faydaları nelerdir? İşte ayva çekirdeğinin cilde olan faydaları! 

DOĞUM SONRASI YAŞANAN SARKMALARI ORTADAN KALDIRIYOR 

Ayva çekirdeği maskesi birçok konuda fayda sağlamaktadır. Genellikle doğum sonrasında yaşanan öğüs sarkması veya aşırı kilo verme döneminden sonra yaşanan göbek sarkmalarını ayva çekirdeği maskesi sayesinde kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

GENİŞLEMİŞ GÖZENEKLERİ KÜÇÜLTMEYE YARAMAKTADIR 

Ayva çekirdeği en doğal nemlendiricilerden biridir. Cildin kurumasını önlemektedir. Cilde nemi hapseder ve genişlemiş gözenekleri küçültmeye yaramaktadır. Aynı zamanda cilttekisiyah noktaları da yok etmektedir. 

GÖZ ALTI MORLUKLARINI YOK EDİYOR 

Ayva çekirdeği aynı zamanda göz altı morluklarını da ok etmektedir. Düzenli olarak göz altınıza uygulayacağınız ayva çekirdeği maskesi ile bir süre sonra göz altınızdaki morluklardan kurtulduğunuzu göreceksiniz. 

AYVA ÇEKİRDEĞİ MASKESİ

MALZEMELER

2 yemek kaşığı ayva çekirdeği, 1 su bardağı doğal gül suyu, 2 çay kaşığı badem yağı

HAZIRLANIŞI: 

Gül suyunun içerisine ayva çekirdeklerini ekleyin. 1 gece bekletin. Sabah çekirdekleri süzdükten sonra badem yağını içerisine ilave edin. Karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayıp, 20 dakika bekletin. Kalan suyu 1 hafta kadar saklayabilirsiniz. Haftada 2 kez bu maskeyi cildinize uygulayabilirsiniz.

CİLT LEKELERİNİ YOK EDEN AYVA ÇEKİRDEĞİ MASKESİ

1 ayvanın çekirdeklerini çıkartarak üzerini geçecek kadar su ekleyin. Ardından cezvenin içerisinde bir dakika kadar kaynatın. 4 saat kadar dinlendirdikten sonra cilt lekelerinin olduğu bölgelere uygulayın. Yüzünüzdeki izler gidene kadar bu uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

Yorumlar