Sabahları enerjik uyanmak için ne yapmalı bugüne odaklanın!

Sabahları enerjik uyanmak için ne yapmalı? Sabahları daha enerjik uyanmak için bu önerileri göz ardı etmeyin. İşte güne daha enerjik başlamanın tüyoları!

Sabahları enerjik uyanmak için ne yapmalı bugüne odaklanın!

Sabahları genellikle hepimiz agresif ve sinirli olarak uyanırız. Bu durumu değiştirmek elimizde. Mutlu ve enerjik uyanmak hayal değil. Sabah saatlerinde kendinizi ruhen ve fiziksel olarak yıpranmış hissediyorsanız bu vereceğimiz önerilere kulak vermenizi tavsiye ediyoruz. Bazı alışkanlıklarınızı değiştirerek ya da yeni alışkanlıklar edinerek sabahları daha mutlu uyanabilirsiniz. Peki sabahları enerjik uyanmak için ne yapılmalı? İşte güne daha enerjik ve mutlu başlamak için hayat kurtaran 6 öneri! 

KAHVALTINIZI YAPMAYI İHMAL ETMEYİN 

Güne zinde başlamanın en önemli yolu güzel bir kahvaltıdan geçiyor. Annelerimize hak vermeye başlıyoruz zaman içerisinde. Yıllarca bizlere kahvaltının en önemli öğün olduğunu söyleyip durdular. Kesinlikle artık onlara hak vermemizin zamanı geldi. Uyandıktan sonraki bir saat içinde kahvaltı etmek, kan değeri oranlarını stabilize ediyor, gün içinde gereken enerjiyi sabahın ilk ışıklarında almamızı sağlıyor. Sert bir kahve içmek yerine güzel bir kahvaltı yaparak güne başlamanız daha faydalı olacaktır. 

MEDİTASYON YAPIN YA DA DUA ETMEYİ İHMAL ETMEYİN

İster spritüel olun ister dini inançları kuvvetli bir kişi. Sabah saatlerinde ruhunuzu dnlendirmeyi sakın olaki ihmal etmeyin. Bunu meditasyon yaparak yapabileceğiniz gibi aynı zamanda dua ederecekte yapabilirsiniz. En kötü zamanlarınızda dahi bu gününüze şükretmeyi bilmeniz psikolojik olarak sizi rahatlatacaktır.

BUGÜNE ODAKLANIN 

Mutlu insanların en önemli özelliği ne dünün stresini yaşamalarıdır ne de geleceğin. Onlar sadece bu güne odaklanırlar. Her gün yeni bir umut demektir onlar için bu nedenle sadece güne odaklanmanız sizin daha mutlu olmanızı sağlayacaktır. 

BASİT DÜŞÜNÜN 

Basit düşünmekten kastettiğimiz şey gamsızlık duygusu değil elbette. Ama sabahları kalkar kalmaz kendinizi strese sokacak şeyler düşünmekten kendinizi uzak tutun. Endişelerinizi bir kenara bırakı kaygı seviyenizi düşürün. 

EGZERSİZ YAPMAYI İHMAL ETMEYİN 

Spor yapmayı hayatınızın hiç bir döneminde hayatınızdan çıkarmamanız gerekiyor. İlk düşündüğünüz zaman biraz tuhaf gelebilir. Zamahın kör saatinde daha uyanamamışım, nasıl spor yapayım diyebilirsiniz. Ama inanın bu durumu alışkanlık haline getirdiğiniz zaman ruhunuz daha mutlu olacak. Ağır sporlardan söz etmiyoruz. Hafif egzersizlerle güne başlamanız yeterli olacaktır. 

BOL BOL KİTAP OKUYUN 

Bilim insanlarının yaptığı araştırmalara göre mutlu insanlar hayatlarından memnun olmayan insanlara göre daha fazla kitap okuyorlar. Sabah kalktığınızda sevdiğiniz kitaptan birkaç sayfa okumanız moralinizi düzeltecek, hayatınıza bakış açısınızı değiştirecek ve hayattan daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır. 

 

Yorumlar