Bacaklardaki batık nasıl geçer çilek ile pürüzsüz bacaklara sahip olun!

Etek elbise giyerken bacaklardaki batıkları saklamak için vazgeçmek yerine bacaklarınızdaki batıklardan doğal 5 yöntemle kurtulabilirsiniz!

Bacaklardaki batık nasıl geçer çilek ile pürüzsüz bacaklara sahip olun!

İstenmeyen yöntemlerden bir çok yöntemle kurtulabilrisiniz. Ancak bir çok nedene bağlı olarak ortaya çıkan can sıkıcı batık sorunları bezdirmeye başladıysa batıktan kurtulmanın pratik ve doğal yöntemleri mevcut! Özellikle elbise ve etek giyerken bacaklardaki batıkların görünmesini düşünerek vazgeçenlerdenseniz sizi bu dertten kurtaracak bir haberimiz var! 5 doğal ve oldukça pratik olan yöntemi bir araya getirdik! İşte bacaklarda batıklardan kurtulmanın pratik yöntemleri...

CİLTTEKİ KIZARIKLIKLARDAN KURTULMAK İÇİN ÇİLEK!

Bacakları tıraşladıktan sonra oluşabilecek tahriş ve kızarıklıkları yok etmeye yardımcı doğal yöntemlerden biri de çilektir. Çileği ezerek macun kıvamına getirin. Daha sonra cildinizdeki tahriş olan bölgeye uygulayarak yaklaşık 15-20 dakika kadar bekletin. Bekleme tamamlandıktan sonra soğuk su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

ANTİBİYOTİK ÖZELLİĞİ İLE ÇAY AĞACI YAĞI

Çay ağacının içerisinde bulunan antibiyotik özelliği ile özellikle jilet alınan bacaklardaki çizik ve darbe izlerini kısa sürede toparlamaya yardımcı olarak iyileştirmeye yardımcı oluyor. Aynı zamanda doğal antibakteriyel özelliği bulunan çay ağacı yağı ile cildinizdeki gözeneklerden kurtulabilirsiniz. 

HER DERDE DEVA ALOE VERA!

Günümüzde artık bir çok farklı alanda kullanımı olan aloe vera bir çok soruna iyi geliyor. Özellikle cilt sorunları olarak egzama, enfeksiyon, güneş yanıkları ve daha bir çok soruna oldukça iyi gelen aloe vera daha bir çok deri sorunlarının tedavisinde kullanılıyor. 

Özellikle jilet kullananlar için cildin rahatlamasına ve nemlendirmede oldukça etkili olan aloe vera cildi yumuşatmaya ve jiletin oluşturduğu tahrişi iyileştirmeye iyi gelmektedir. 

BATIK OLUŞUMUNU ENGELLEYEN KATBONAT YÖNTEMİ

Doğal peeling etkisi yaratan karbonat özellikle batık oluşumlarını engellemeye yardımcı olan etkili yöntemlerden biridir. Karbonatı macun kıvamına getirmek için bir miktar su kullandıktan sonra cildinize masaj yaparak uygulayın. Daha sonra cildinizi soğuk su ile duruladıktan sonra cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlamak için hindistan cevizi yağından yardım alabilirsiniz.

OLMAZSA OLMAZ HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI 

Cildin tahriş olmasına neden olan durumalardan biri de cildin kuru olmasıdır. Kuru cilde uygulanan bir çok bakım cildin kolay tahriş olması ve kızarmasına neden oluyor. Cildin tahriş olması ve batık oluşumlarının önüne geçmek için cildi mutlaka nemlendirmek gerekiyor. Nemlendirme denince akla ilk gelen doğal yöntemlerden ve cilt bakımının vazgeçilmezi haline gelen hindistsn cevizi yağı cildinizi traşlamadan önce masaj yaparak cildinizin daha pürüzsüz ve jiletin ciltte kolay bir şekilde ilerlemesine yardımcı olmaktadır. 

Aynı zamanda hindistan cevizi yağının içerisinde bulunan laurik asit sayesinde tahriş olmuş cildi iyileştirmede oldukça etkilidir. Cildi derinlemesine nemlendirerek ciltte oluşan kesik ve kızarıklıkları iyileştirmeye yardımcı olmaktadır.

Yorumlar