Bahar aylarında cilt bakımı nasıl yapılmalıdır dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kadınların vazgeçilmez tutkusu olan kozmetik ürün alışverişlerinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Aksi taktirde cilt sağlığınız tehlikede!

Bahar aylarında cilt bakımı nasıl yapılmalıdır dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Kış mevsimi yerini Bahar aylarına bırakmasıyla değişen sadece kıyafetlerimiz değil aynı zamanda cilt bakımı rutinlerimizde değişmesi gerekmektedir. Cildin bu soğuk havadan sıcak havaya geçmesiyle ciltte bir dönem kuruluk olabilmektedir. Bu noktada daha sağlıklı bir cilt için citl bakımınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekiyor. İşte o değişikleri elmaelma.com okurları için derledik...

NEMLENDİRİCİNİZİ DEĞİŞTİRİN!

Soğuk havalarda yıpranan cildiniz için dermotoloğunuza başvurarak cilt tipinizi belirleyip nemlendirici almalısınız. Soğuk havalarda yıpranan cildiniz için, ihtiyacı olan belirli düzeyde ve özellikte nemlendirici kullanmanız gerekmektedir.

 SABAH AKŞAM TEMİZ TUTUN!

Özellikle hava kirliliği ve gün içerisinde yaptığınız makyajla gözenekleriniz fazlasıyla tıkanmaktadır. Bu yüzden sabah uyandığınızda ve gece yatarken cildinize bir takım temizlik uygulamaları yapın. 

GÜNEŞ KORUYUCU ŞART!

Her ne kadar bunu sadece bahar mevsimine özel tutmasakta 4 mevsim sürekli olarak güneş koruyucu kullanmaya özen gösterin zira özellikle bu dönemlerde güneşin ısısının değişmesiyle cildinizde çeşitli lekelenmelerin önüne geçmeniz gerekiyor.

ANTİOKSİDAN BESİNLERE HAYATINIZDA YER VERİN!

Son zamanlarda özellikle popüler olan antioksidan besinler yapılan araştırmalara göre bağlılık gösterip cilde iyi geldiğini belirtmişlerdir. Bu noktada yaşamınızda hem sağlıklı bir yaşam için hem de ciilt sağlığınız için antioksidan içerikli besinleri tüketmeyi alışkanlık haline getirin.

Yorumlar