Beyazlatıcı yüz maskesi tarifleri limon sürerseniz...

Evde beyazlatıcı yüz maskesi nasıl yapılır? Doğal ürünlerle evde beyazlatıcı yüz maskesini kendiniz yapabilirsiniz. İşte malzeme listesi ve hazırlanışı!

Beyazlatıcı yüz maskesi tarifleri limon sürerseniz...

Cilt tonumuzu eşitlemek için ya da bembeyaz bir cilde sahip olmak için çok çaba sarf ettiğimiz doğrudur. Kozmetik ürünlerinin hazırladığı cilt beyazlatıcı markalar oldukça pahalı olabiliyor. Bu nedenle doğal cilt maskelerine şans verebilirsiniz. Hem evinizde bulunan malzemelerle hazırlayabilecek hem de para ödemek zorunda kalmayacaksınız. Bunun yanı sıra en önemlisi de cildinize kimyasal değmemesini sağlayacaksınız. Peki evde beyazlatıcı yüz maskesi tarifleri nelerdir? Beyazlatıcı yüz maskesi nasıl yapılır? İşte malzeme listesi ve hazırlanışıyla evde beyazlatıcı yüz maskesi tarifleri! 

LİMON VE SÜT MASKESİ 

Bu maske tarifini tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. Haftada 1 kez düzenli olarak uyguladığınız taktirde kısa süre içerisinde sonuç alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey tam yağlı süt ile bir limonun suyunu karıştırıp vücudunuza uygulamak. Eğer evinizde küvet varsa, küvetinizi ılık bir suyla doldurup bu karışımı  içerisine de boşaltabilirsiniz. Suyu iyice karıştırdıktan sonra içine girin ve yaklaşık 20 dakika suyun içerisinde kalın. Süt içerisindeki enzimler sayesinde cildi aydınlatmaya yarar sağlamaktadır.  Aynı zamanda cildi nemlendirmektedir.  Sadece limonu uygularsanız, bölgeyi tahriş edbilirsiniz. 

YULAF VE LİMON SUYU MASKESİ 

Cildin tonunu açmaya yarar sağlayan bir başka maske ise yulaf ve limon suyu maskesidir. . Maske için ihtiyacınız olan malzemeler; 2 yemek kaşığı pişmiş yulaf ve 1 yemek kaşığı taze limon suyu. Maskeyi hazırlamak için yulafı püre kıvamına gelinceye kadar ezin ve limon suyunu ekleyip iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp 25 dakika bekleyin. Bu maskeyle kısa süre içerisinde cildiniz ışıldayacak ve bembeyaz olacak! 

 SÜT TOZU MASKESİ 

 1 yemek kaşığı bal, limon suyu ve süt tozunu yoğun kıvamlı hale gelinceye kadar karıştırın ve yüzünüze sürün. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maskede yine cilt tonunuzun bir kaç tona kadar açılmasını sağlayacaktır. 

PORTAKAL MASKESİ 

Cildi beyazlatma özelliğine sahip olan bir mbaşka maske tarifimiz ise portakal maskesidir. İçerisinde bulunan bol C vitamini sayesinde sivilcelerin oluşumunu da engellemektedir. Yapmanız gereken tek şey portakal kabuğunu soyduktan sonra kabukları kurutun ve miksere atarak toz haline getirin. Krem kıvamına gelene kadar sütle karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Maske yüzünüzde kuruduktan sonra ılık bir suyla çıkartabilirsiniz. 

 

 

 

Yorumlar