Burun yağlanması neden olur salatalık suyu ve limonu sürerseniz...

Cilt problemleri arasında sıklıkla dile getirilen sorunlardan biri de burun yağlanmasıdır. Peki burun yağlanması nasıl geçer? İşte cevabı!

Burun yağlanması neden olur salatalık suyu ve limonu sürerseniz...

Mevsimine göre farklılık göstermeden sıklıkla cilt problemleri arasında gösterilerek burun yağlanmasından şikayet edilmektedir. Peki burun yağlanması nasıl geçer? Burun yağlanmasını neden olur? gibi sık sık sorulan soruların cevabını elmaelma.com okurları için bir araya getirdik! Eğerki yaz kış demeden burun yağlanması sorunu yaşıyorsanız üstesinden gelmek için sizin için hazırladığımız maddelere göz atabilirsiniz!

BURUN YAĞLANMASI NEDEN OLUR?

Burunda yağlanmanın olması durumu genellikle bir çok kişinin şikayetçi olduğu durumlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzmanlara göre sıklıkla şikayet edilen bu soruna verdikleri isim ise 'T' bölgesi yağlanmasıdır. Kişinin t bölgesinde bulunan yap bezlerinin aktif olarak gözeneklerinde daha fazla büyük olması nedeni ile diğer bölgelere oranlar daha fazla yağlanma görülmektedir. Ancak bu durumun üstesinden gelmek hiç de zor değil! Evde hazırlayacağınız bir kaç yöntemle bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. 

BURUN YAĞLANMASINA KARŞILIK YUMURTA AKINI DENEYİN!

Yumurtanın içerisinde bulunan 4 vitamin sayesinde cilt lekelerinden kurtulmak için ilk olarak cildinizdeki yağ oranını dengelemeniz gerekiyor. Yumurta akını çatal ile köpürtene kadar karıştırın daha sonra içerisine başka hiç bir şey eklemenize gerek kalmadan o bölgeye sürün ve kurumasını bekleyin. Daha sonra  yüzünüzü yıkayarak bu uygulamayı haftada 2 kere yapın.

BURUN YAĞLANMASININ ÖNÜNE SALATALIK MASKESİ İLE KURTULUN!

Salatalığın cilde sağladığı inanılmaz faydaları artık neredeyse hepimiz biiliyoruz. Cilt sorunlarında sıklıkla şikayet edilen burun yağlanmasının önüne salatalık maskesi ile geçebilirsiniz! Bir tane salatalığı bir kabın içerisine rendeleyin daha sonra salatalığın içerisinden çıkan suyu limon suyu ile karıştırıp burnunuza sürün. Daha sonra su ile duruladıktan sonra günlük olarak bu işlemi rahatlıkla uyulayabilirsiniz.

Yorumlar